Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

Πουρκουά;[/quote]
Μαλλον δεν αντεξε την αιματοχυσια…

Ε έχασε το ανατρεπτικό φινάλε όμως.

Πουρκουά;[/quote]

Πολύ ξύλο βρε παιδί μου…

Χμ όντως με τρώει η αγωνία τώρα…Τι να 'γινε; :?

Δεν το εχω δει αλλα υποθετω οτι ο Χριστουλης σταυρωνεται.

Εχθες είδα την Catwoman και δεν ενθουσιάστηκα αν υπολογόσω οτι κοιμήθηκα σε κάποια φάση.Πολύ εφφέ και για ηρωϊδα δε μ άρεσε το στορυ της ταινίας.

Μια αγαπημένη μου ταινία που την διαφημίζω παντου ειναι το “Φόβος και παρανοια στο Λας Βέγκας” ή εν αγγλιστεί “Fear and Loathing in Las Vegas” . Παρανοϊκή ταινία, πραγματικά. Την προτείνω αν και παλιά ταινία…Μαμάει…

Εγώ είδα το Terminal με τον Tom Hanks. Εντάξει, μέτριο, αλλά βλέπεται ευχάριστα. Το σενάριο είναι αρκετά προτότυπο και έχει να κάνει με ένα τύπο από κρατός της πρώην Σοβ. Ένωσης που ενώ φτάνει στη Νέα Υόρκη γίνεται πραξικόπημα στη χώρα του, και ακυρώνεται το διαβατήριό του με αποτέλεσμα να μην μπορεί να μπει στην Αμερική αλλά ούτε να απελαθεί μέχρι να ανακοινωθεί η αναγνώριση του νέου καθεστώτος από την Αμερικανική κυβέρνηση, με αποτέλεσμα να μείνει στο terminal του αεροδρομίου, χωρίς λεφτά, χωρίς να ξέρει τη γλώσσα για εβδομάδες ολόκληρες. Λίγο love story, αρκετό χιουμοράκι, βλέπεται άνετα.

you never know… 8O

Τρομερη ταινια.Την ειχα πετυχει στο ακυρο,κομματια,και δεν θυμαμαι πολλα πραγματα
αλλα θυμαμαι οτι μου ειχε αφησει ωραια αισθηση.(Μαλλον ειχα γινει σαν τον κυριο Depp)

ναι roots κ εγω την πετυχα στο ξεκαρφωτο αλλα εξελιχθηκε σε τρομερη ταινια. βασικα καθε φορα που την βλεπω παρατηρω και αλλο παρανοικο στοιχειο περα απο τους ηθοποιους που σκιζουν (Τζονυ Ντεπ, Μπενισιο ΝτελΤορο, Κριστινα Ριτσι) μεχρι και δεινοσαυρους ειδαν μ αυτά που ηπιαν στο Βεγκας!!

εργάρα. Πριν λίγο καιρό αυτοκτόνησε ( στα 65 του) o συγγραφέας του. Ο τύπος το έγραψε νομίζω στα 25 του. 40 χρόνια πως άντεξε?? :!:

Κορυφαια ταινια!!! Τα drugs που ειδατε ηταν ολα αληθινα και στ’αληθεια τα επερναν κατα την διαρκεια των γυρισματων.Για αυτο το λογο και τους παρατησε ο παραγωγος σχεδον απ’την αρχη και ετσι τα λεφτα τα εβαλε ο σκηνοθετης τελικα!!!
Η ταινια προβληθηκε στην TV μετα απο παρα πολλα χρονια που βγηκε…Κυκλοφορουσε μονο σε VHS κασετα…

Τους εχω ικανους. Δε μπορει να μπαινεις στο πετσι του ναρκομανη με τοσο παθος. χαχα. Απαιχτοι. Παρολαυτα εχθες ειδα το “Ημερολόγια Μοτοσυκλετας” το ταξιδι και η ζωη του Ερνεστο “Τσε” Γκεβαρα. Γαματη ταινια. Τρελα τοπια στη Λατινικη Αμερικη και ο μοναδικος Τσε. Εστω μονο για την ιστορια του ανθρωπου αξιζει να τη δει κανεις. Και οχι μονο.

Gael García Bernal ε. 8)

Ένιγουέι, είδα το Saw. Υ Π Ε Ρ Ο Χ Ο. Αυτά.

Δεν χρειαζοταν να “μπουν στο πετσι του ρολου” οπως λες, αλλοστε ειναι γνωστο το παρελθον του Johny… 8)

Eixa ligo xrono kai eida re paidia proxtes to Underworld…Ti na po, mou eixan pei gia thn typisa (Kate Beckinsale) alla an den thn deis den katalavaineis… :wink: H tainia xoris na diekdikei vraveio sigoura vlepetai euxarista ston eleuthero xrono, arketa kalh.

Oso gia thn typisa…ti na po ,emeina ligo… :oops:

parte merika koympia kai kante klik…
http://www.kbeckinsale.net/gallery/thumbnails.php?album=50

Ειδα το Snatch. Δεν επαθα και πλακα αλλα ευχαριστο…Παιζει και ο δευτερος πρωταγωνιστης του Fear and lothing…

Χθες ειδα για δευτερη φορα το Jesus Christ Superstar.Το ειχε στο Star.Καλο Μιουζικαλ που ειναι λιγο αιρετικο.Εχει το Χριστο Χιπη.Εχει και κατι κομματαρες μεσα οπως το τραγουδι του Ιουδα.

doomed

Ειδα το Snatch. Δεν επαθα και πλακα αλλα ευχαριστο…Παιζει και ο δευτερος πρωταγωνιστης του Fear and lothing…

Πολυ ωραια ταινια και ο Μπραντ Πιτ σε γαματο ρολο. Εμενα μ αρεσε το σκυλι. Ι want a trail for my ma’ !!! Tαινιοθηκη ολέ!!

“Μη φευγεις”.αρκετα καλουλι.μονο για οσους τους αρεσε και η σειρα θα ελεγα.εμενα παντως μ’αρεσε πολυ.