Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

Changeling: Πολύ καλό και παράξενα επίκαιρο. Παρότι λίγο παραφορτωμένο (θα ζούσα και χωρίς 2-3 σκηνές) και αρκετά σκληρό, και παρά τη σχετικά συμβατική σκηνοθεσία του Κλιντ ήταν μια πολύ ευχάριστη και καλοπαιγμένη ταινία.

ΠΟΣΟ ΠΟΙΟ ΜΟΡΦΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΡΕ ΜΑΛΚΟΒΙΤΣ ΘΕΕ???

To wrestler.Ενταξει δεν νομιζω κανενας που πηγαινε να το δει και ηξερε τι εστι Αρονοφσκι θα περιμενε ενα Ροκυ ακομα…Μ αρεσε παρα πολυ και αν και αρκετα πιο γραμμικη και φυσιολογικη απο τις προηγουμενες του μου εβγαλε απιστευα συναισθηματα.Σε σημεια ηταν πολυ αρρωστη.Ο μικι ρουρκ πολυ καλος(και δεν εννοω για το σωμα και τον κωλο του:D)gay

^ στα υπ’ όψιν το από πάνω!

Είδα χθες το ελληνικό με τη Ράντου, καλούτσικο ήταν, σε μερικές στιγμές βαριόμουνα βέβαια, αλλά είχε τη φάση του.

Και σήμερα είδα το The Wrestler. Πολύ όμορφη ταινία, συγκινητική όπου χρειαζόταν, αλλά το φινάλε τα κατέστρεψε όλα. Κρίμα.

ελα ρε,γτ δεν σου αρεσε το φιναλε???εμενα αυτο ηταν που μου εμεινε πιο πολυ…πως τα σκατωσε ολα και μην εχοντας τιποτα αλλο να αποδειξει,αποδεχτηκε τα λαθη του και ‘‘εφυγε’’ οπως του αξιζε…ακομα και η γκομενα,που τον γουσταρε τελικα,νομιζε πως τον παρατησε αφου δεν την ειδε εκει στον εξωστη…και ετσι,αφου ειδε πως δεν μπορει να διορθωσει τιποτα,σαν να ειπε ενα ‘‘αντε γαμηθητε πια’’ και βουτηξε…

εμενα το φιναλε ηταν αυτο που περιμενα και ηλπιζα να γινει…:):slight_smile:

είδα το revolutionary road…όμορφο ήταν, καλές ερμηνείες αν και παραήταν αργό σε κάποια σημεία…

[SPOILER]Μου φάνηκε πολύ απότομο το τέλος. Και βλέποντας οτι ηδη τον είχε πιάσει η καρδιά του στον αγώνα, περίμενα να πεθάνει εκεί. Αν και τραγικό σα τέλος, πιστεύω οτι θα ήταν καλύτερο. Πχ την ώρα που έκανε το Ram Jump περίμενα οτι δε θα μπορούσε να σηκωθει γιατί θα είχε “σβήσει”. Περίμενα μια δυο σκηνές ακόμα δλδ.

Ωραία η σκηνή που προσπαθούσε να ανέβει στο σκοινί αλλά δυσκολευόταν!

Σε γενικές γραμμές πολύ καλή ταινία.[/SPOILER]

:-ki see,καταλαβα…νταξ,μετα το ραμ τζαμπ πεθανε λογικα,απλα δεν τον εδειξε πχ μετα,να μην σηκωνεται κτλ…το αφησε και καλα ανοιχτο,ενω ολοι βεβαια καταλαβαινουν πως πεθανε…u got a point,νταξ,εμενα δεν με χαλασε ιδιαιτερα,αφου πανω κατω,αυτο που επρεπε εγινε…παντως ναι,πολυ καλη ταινια και κορυφαιος ο ρουρκ…

Στα + επίσης τα “Don’t Walk Away” από Firehouse και “Sweet Child O’ Mine” από Guns που ακούστηκαν μεταξύ άλλων!8)

επισης trivia,το sweet child of mine,διαβασα πως ηταν το intro song,πριν μπει στην αρενα δλδ, που ειχε ο μικι ρουρκ στη δεκαετια του 90,οταν ασχολιοταν επαγγελματικα με την παλη…

Παιδιά μόλις το είδα και εγώ το whestler…Εκπληκτικό…Δίκιο έχει ο Lupin…Το τέλος ήταν συγκλονιστικο και ο λόγος που κατα την γνώμη μου τελειώνει την ώρα του Ram Jump είναι γιατί προτιμά ο σκηνοθέτης να δώσει την τελευταία του στιγμή ως στιγμή περήφανειας…δλδ σε αυτό που τον έκανε αγαπητό και για το οποίο πίστεψε πως ήταν τελικά το μόνο για το οποίο άξιζε να αγωνίζεται…απο την στιγμή που γίνεται αντιληπτό ότι ουσιαστικά παίρνει την απόφαση να φύγει πάνω σε αυτό που αγάπησε περισσότερο δεν είχε νόημα να μας δείξει κ τυπικά ότι ξεψύχησε…
Lupin συμφωνήσαμε σε κάτι…:stuck_out_tongue:

Ποσο θεα ειναι ηταν η συμπρωταγωνιστρια του?
Ο Ρουρκ δεν εχω καταλαβει σε τια γωνιζοταν ακριβως.Παλη η wrestling Η ειναι το ιδιο?Το κατς ειναι το ιδιο?:-k

Είδα την σκόνη του χρόνου του Αγγελόπουλου. Ωραία ταινία αλλά λίγο βιαστική, δεν θυμίζει τόσο Αγγελόπουλο. Οι ερμηνείες τέλειες, ο Dafoe θεός. Πολύ ωραίο θέμα αλλά μπορούσε να επεξεργαστεί κι άλλο η ταινία.

Παιζει ο Dafoe στη σκονη του χρονου??? 8O ΛΟΛ! Αnyway, δεν την εχω δει, αλλα εχω ακουσει παρομοια σχολια… Οτι θα μπορουσε να ηταν πολυ καλυτερη…Νομιζω οι περισσοτεροι ξενερωσαν γιατι εχει “happy end” ή κατι τετοιο…

Ναι έχει αλλά επειδή το χρειάζεται.

Spoilers Please(όχι ότι ψήνομαι ιδιαίτερα βέβαια αλλά για όσους ψήνονται ας μην το πηδάμε).

Μαλλον εννοεις αυτην απο το στριπτητζαδικο,την Μαριζα τομει!!!τρομερη ηθοποιος και ομορφη παρα τα χρονακια της, παρολα αυτα προσωπικη μου ΤΕΡΑΣΤΙΑ συμπαθεια ειναι αυτη που παιζει την κορη του, η εβαν ρειτσελ γουντ, η οποια εγινε γνωστη απο το φοβερο thirteen!!!

Kαλα νταξει, για την ταινια, οτι εχετε ακουσει ισχυει…φοβερη ταινια, συγκλονιστικη και απροβλεπτη, παντε να την δειτε με τα χιλια!!!ο μικι ρουρκ ειναι απιστευτος, μα απιστευτος,ανετα μεσα στις κορυφαιες ερμηνειες ολων των εποχων(αν πω η κορυφαια, θα ειμαι υπερβολικος?) και οπως προαναφερθηκε, και οι υπολοιποι παιζουν τρομερα!!!παντε δειτε την

Την Αμφιβολια. Ωραιες ερμηνειες, ωραιες ατακες και αλληλεπιδραση μεταξυ των χαρακτηρων(των 3 βασικων κυριως).

Είδα εχθές τον Παλαιστή! Ο Ντάρεν είναι εγγύηση. Δεν έχω να πώ τίποτα άλλο για την ταινία, αλλά, θα πώ, οτι στο σινεμά, κάνανε λάθος και αντί του Παλαιστή, άρχισε να παίζει η ταινία της Ράντου, ώσπου άρχισαν τα γιουχαρίσματα και το πήραν χαμπάρι μετα απο κανα 5-λεπτό! :smiley:

Χθες πήγα και είδα το My bloody Valentine. Καλή φάση και 3D με γυαλιά και τέτοια. Πολύ αίμα, αφού η πρώτη σκηνή θυμίζει Cannibal Corpse. Δείτε την…αν και κάνει 12 ευρώ :roll: