Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

gran torino

πολυ καλο

οχι καλυτερο απο τα τελευταια του

αλλα ειναι απολαυση να τον βλεπεις να κανει τον στριμενο 80αρη…!!

Την πέμπτη που μας πέρασε είδα το Pink Panther 2.Έχει το γέλιο της,απίστευτος ο Steve Martin αλλά σαν το πρώτο δεν είναι.Η υπόθεση ήταν μάπα κατά τη γνώμη μου.Βέβαια όποιος θέλει να δει κάτι για να γελάσει αξίζει.


Now playing: Shinedown - Cry for Help
via FoxyTunes

Πριν από λίγο οι χρήστες Lupin και Gracchus Babeuf είδαν τη Μορφή του Παγκόσμιου Σινεμά που λέγεται CLINT EASTWOOD να “σκοτώνει” τον εαυτό του… :frowning:

Δεν την έχω δει ακόμα αλλά δεν το πιστεύω.:expressionless: Θέλω πολύ να τη δω όμως.

Γράκχο πες αναλυτικά γιατί δε σου άρεσε (και του Lupin δε του άρεσε?)

Σονοφ παρεξήγησες. Η ταινία γαμεί! Απλά μου άφησε μια μελαγχολία γιατί ήταν η τελευταία στην οποία ο Clint παίζει σαν ηθοποιός. Μετά απ’ αυτήν, τέρμα… :frowning:

Αααα, αυτό εννοούσες. Ναι κι εγώ το είχα στο νου μου, λόγω ηλικίας δηλαδή δύσκολο.:frowning: Οπότε τρέχουμε όλοι.

Τα έχουμε ξαναπεί. Κατά έναν ανεξήγητο τρόπο ο Κλιντ Ίστγουντ, όσο μάπα ήταν σαν ηθοποιός τόσο κορυφαίος είναι σαν σκηνοθέτης. Το Gran Torino, το οποίο είδα χθες σε DVD είναι απλά απολαυστικό.

Με προλαβαν οι αποπανω,αλλα ναι,οποιος θελει ας δει το gran torino,σπουδαια ταινια…ο Κλιντ ειναι θεος και το αποδεικνυει με καθε του εργο…οταν πεθανει,θα χαθει ενα τεραστιο κεφαλαιο του αμερικανικου κινηματογραφου,το πιστευω ακραδαντα…το gran torino ειναι απλο,ηρεμο,αστειο,σχεδον κλισε,αλλα ο τυπος εχει το αγγιγμα,και ξερει που να ανεβασει στροφες ωστε να γινει τεραστιο…απο εκεινες τις φορες πουπαω σινεμα και πραγματικα χαιρομε που πηγα…+,απο τις πιο υποτιμημενες ραινιες της χρονιας,σε επιπεδο βραβειων,μαζι με σκοτεινο ιπποτη,παλεστη…επισης,τελευταιο,ειναι απο εκεινες τις ταινιες του,που οντως και ερμηνευτικα,ειναι πααραα πολυ καλος,δινοντας μια γηινη ερμηνεια,που μεσα της κρυβει παρα πολλα…δειτε το,αξιζει anyway…

Επίσης είναι αξιοπρόσεκτο πως στην κανονική του ζωή αυτός ο άνθρωπος είναι δεξιός…

θέλω κι εγώ πολύ να τη δώ γμτ… ελπίζω να μην αργήσω…

το ροζ πανθηρα 2 . και ηταν γαμω πολυ πλακα και πολυ δραση γεματο σασπενσ και μυστηριο και φυσικα πολυ τσοντα

Εχω την εντύπωση ότι αυτός ο άνθρωπος είναι τόσο “δεξιός” όσο υποτίθεται ότι ήταν και ο Μάνος Χατζιδάκις ή ο Frank Zappa.

The Wrestler.

Ωραία ταινία, περισσότερο σκληρή απ’ότι την περίμενα, εξαιρετικός ο Ρουρκ.
Φοβερά πλάνα από Αρονόφσκι (του οποίου δεν είμαι και ο φαν), είναι η πιο mainstream ας πούμε ταινία του, μέχρι στιγμής.
Εκπληκτική η σκηνή που πάει να δουλέψει ως υποδοχή πελατών στο σούπερ μάρκετ, σαν να μπαίνει στο ρινγκ.
Μου άρεσε επίσης που αναφέρει παράλληλα και την στριπτιζέζ, οι 2 ήρωες έχουν κάτι πολύ κοινό.

Σπόιλερ.

Το τέλος…απότομο. Από την μια χαίρομαι που ήταν του στυλ “ναι ρε είμαι ο Κριός, θα κάνω αυτό που θέλει ο κόσμος, όσο στημένος και να είναι ο αγώνας, όσο σκατά και να είμαι στην υγεία μου και δεν με νοιάζει που η άλλη έφυγε από τον εξώστη, στ @@ μου”. Επίσης χαίρομαι που δεν έδειξε ότι μπορεί να ήταν πάλι πρωτοσέλιδο και μετά θα τον έπαιρνε η κόρη του τηλέφωνο, με δάκρυα στα μάτια, να του ζητάει συγχώρεση, μπλιαχ.
Αλλά είναι απότομο όπως και να χει.

Βασικά δεν ξέρω, αλλά πάντα ξενερώνω όταν ένας γαμάει την ζωή του έτσι, εκεί που πήγε να τα βρει για τα καλά με την κόρη του, σνίφαρε κόκα, πήδηξε την άλλη και άντε γεια. Μέρος της υπόθεσης ΦΥΣΙΚΑ, αλλά ξενέρα πάντα.

Να 'σαι καλά.

Τώρα καταλαβαίνω γιατί την καθοριστική απόφαση για το… τέλος στο million dollar baby την πήρε σε εκκλησία.

Και γω την ιδια εντυπωση εχω.

Είδα το Die Welle: Γάμησε, όσοι δεν την είδατε ήδη πηγαίνετε. Άριστη σκηνοθεσία, δυνατό σενάριο και 2 - 3 κορυφαίες ερμηνείες.

+ το ωραίο γκομενάκι

Ρε τώρα πρόσεξα ότι παίζει και Ο ΘΕΟΣ!!!

Ελπίζω να λές για τον John Cleese.

Για ποιον θα μπορούσα να λέω?

Εχθες είδα το Σκλάβοι στα δεσμά τους. Πολύ καλή ελληνική παραγωγή. Αρκετά υποτονική και βαριά. Με σαχλους ορισμένες φορές διαλόγους, υπερβολικά παιγμένους. Δε περίμενα τόσο καλό τον Σακελλαρίου…