Αφιέρωμα στις ρομαντικές κομεντί από το cinemanews

δεν συμφωνω

στο τελος μοναχα συγκινηθηκα

το βρισκω απο τα καλυτερα του ειδους του για τα 00ς
και ιδιαιτερα το πρωταγωνιστικο ζευγαρι του οποιου η χημεια με συνεπηρε

anyway
γουστα ειναι αυτα
απλα οχι και μαλακια
μαλακια ειναι αλλες ταινιες…

“μαλακία” δεν το λες με την καμία. τίμιο, στρωτό, με χημεία στους 2. δικαιολογημένα κέρδισε κριτικούς κ τα κορίτσα

στηριζω wretch:p

οταν το ειδα πρωτη -και τελευταια- φορα, μετα ενιωθα την αναγκη να παω σε κωλομπαρο και να χαλασω πολλα λεφτα,οχι μονο σε αλκοολια:razz:

καλά ας ήταν ο έρωτας μεταξύ της Mcadams και κανενός καβουροδεινόσαυρου/ρομποτ/σαημποργκ και θα το είχες τατουάζ στην πλατη :lol::lol:

Ελα ρε λουπιν ομαδα :Ρ
Αλλες ταινιες ειναι “μεγαλες μαλακιες” :stuck_out_tongue: Ισως να μου φαινεται χειροτερο απ’ οτι ειναι, επειδη το ειχε διαλεξει μια barbie wannabe και να ημουν προκατειλημμενη. Ισως :Ρ Δε το ξαναβλεπω, το μονο σιγουρο. Το διδυμο επισης το εχω ξεχασει. Ηθελε να βαλει παθος ενω απο την κορυφη ως τα νυχια ειναι μια γλυκαναλατη ταινια. Σε ρομαντικοειδη ή βαζεις την Κιντμαν να ζει παρανομους κι επικινδυνους ερωτες με τον ΜακΓκρεγκορ ή την Ζελβεγκερ να παιρνει αποφαση να βαλει μινι φουστα. Και τα δυο κουραζουν.

1.καβουροδεινοσαυρος δεν ξερω καν τι ειναι σκατονερντουλα
2.ρομποτ δεν παιζει γιατι δεν διαθετει την αναλογη νοημοσυνη ωστε να αναπτυξει συναισθηματα,οπωτε αν το ερωτευοταν η μακανταμς θα ηταν απλα ανωμαλη
3.σαημπορκ ή καλυτερα ανδροειδες θα ηταν καλη φαση,εφοσων θα μπορουσε να αναπτυξει συναισθημα ισως μεσω της τεχνητης νοημοσηνης και μπορει να μετραγε…

χωρο για τατου κραταμε οταν θα βγαλει τριχα η πλατη και ισως δημιουργησουμε συνδιαστικα με τριχα,δερμα και μελανι εναν μικρο Τσουμπακα…

ΟΥΣΤ!

wretch,εισαι ΣΛΑΤΖ,μην μασας\μ/

Trash talking ανάμεσα σε “κινηματογραφικούς συντάκτες” (sic) σε τόπικ για ρομαντικές κομεντί; Seriously?

Έχετε πολύ γέλιο ρε!

Πάντως αυτό το Notebook με ψήσατε να το δω μόνο και μόνο από περιέργεια, γιατί είναι απλά αφύσικο να γίνεται τόση (και τέτοια) κουβέντα για οποιαδήποτε ρομαντική κομεντί!

κι εγώ πρέπει να το δω το notebook, το χω και σε dvd. την πρώτη φορά που επιχείρησα να το δω αποκοιμήθηκα και ξύπνησα αφού τέλειωσε η ταινία, επειδή η κοπέλα μου είχε πλαντάξει στο κλάμα…!

Θέλει τις στιγμές τους το Notebook. Ομολογώ μου άρεσε πολύ :roll:

Ωραίο είναι ρε το Notebook, αλλά δεν είναι για σλατζ καταστάσεις :stuck_out_tongue:
Είδα και εγώ με μια μικρή καθυστέρηση το αφιέρωμα που έχετε κάνει στις ρομαντικές κομεντί. Ότι πρέπει για το καλοκαίρι, να ξεθάψουμε μαζί με τα κουβαδάκια και καμιά ανάλαφρη ταινία. Δεν έχω δει το High Fidelity και βλέπω να το στηρίζεται πολλοί από εδώ μέσα. Θα αρχίσω μάλλον με αυτό.

Δεν είναι κομεντί, αυτό είναι το πρόβλημα. Ρομαντικό δράμα είναι με ένα ζευγάρι που μαλώνει, τα ξαναβρίσκει, το χωρίζουν κλπ.

ωραιο το αφιερωμα, εχω δει περιπου το 95% της λιστας----->φουλ απειρος/χαμενος χρονος alert(δεν εννοω ταινιες οπως το the apartment και το Ηιgh fidelity αλλα σαν το serendipity πχ που το εχω δει 5-68O φορες χωρις λογο)

μια ενσταση εχω:

γινεται να λειπει το “What Happens in Vegas”??:wink: