Circle II Circle :Feat. Zak Stevens in Athensi (18/5) & Thessaloniki (19/5)

Αλήθεια ξέρεις κανείς τι γίνετε με τα εισιτήρια; Στο ticket θα βρω ή θα κατέβω τσάμπα;

Κανά δισκάδικο δεν δίνει εισιτήρια;:!:

Θεσσαλονίκη θα έχει στην είσοδο του Harley Bar για όποιον ενδιαφέρεται.
Ειχα και εγώ την ίδια απορία και μου την έλυσαν απο τους διοργανωτές.
Οπότε μην σκάτε!Οποιος θέλει απλά κανει ενα e-mail και ρωτάει!!!

Καραπροσφατο setlist.

[SPOILER]Fatal Warning
Dead of Dawn
Forever
Waiting
Drum solo
Sea of White
Heal You
Echoes
Chase the Lies
Soulbreaker
Messiah
Revelations
So Many Reasons

If I go Away [acoustic]
Watching in Silence [acoustic]

Nothing’s Going On
Taunting Cobras
Edge of Thorns

:/[/SPOILER]

αυτα ειναι!!
nothing’s going on?δεν το περιμενα αλλα ειναι φοβερο κομματι!

ΑΝΤΕ ΡΕ!!!
ΣΗΜΕΡΑ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!

ΤΟΥΡ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!!!

:p:p:p:p:p:p:p

ΑΝΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΜΕΙΝΕ ΑΚΟΜΑ!
ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΣΕΤΛΙΣΤ…

Γιατί νομίζω ότι χτές ακούσαμε αυτά τα κομμάτια με αυτή τη σειρά…Καλά στα 3 τελευταία και ιδιαίτερα στο τελευταίο έγινε χαμός…:band:

Από περιέργια πόσο κόσμο μάζεψε Αθήνα? Εκτός από SavatageOrDeath θα πάει κανένας άλλος Θεσσαλονίκη?

εγω λεω να παω…αλλα δεν εχω ιδεα που ειναι το ροκ μποτομ και τι ωρα αρχιζει…

Αρχίζει 8.30 και είναι στα λαδάδικα. Αν πας εκεί και ρωτήσεις κάποιον δεν υπάρχει περίπτωση να μη το ξέρει.

καλα…μαλον δεν θα παω…22 ευρω για να ακουσω 2 τραγουδια Σαβαταζ ειναι πολλα…

22? 20 ευρώ γράφει. Υπήρχε προπώληση?

Εγώ μένω με τις αναμνήσεις του 1996 πάντως. Δεν με έψησαν ποτέ οι CIIC

Τι να πω??? Απορώ πως δεν ακυρώθηκε!!! Το πολύ να ήμασταν 30 άτομα… από τα οποία μόνο τα 10 μαζεύτηκαν μπροστά στη σκηνή… ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! Τόσα αγγούρια μαζεμένα δεν έχω ξαναδει. Μόνη μου χτυπιόμουν για άλλη μια φορά, μόνη μου χαιρόμουν… Το ξέρω ότι δεν είναι κανένα πολύ αξιόλογο συγκρότημα απλά έχει ωραία τραγουδάκια για να περνάει ευχάριστα η ώρα, αλλά με το ζόρι 30 είναι πολύ χοντρό (λόγο Savatage)!!!
Κατά τα άλλα μια χαρά έπαιξαν και η φωνή του Ζακούλη ήταν τρέλα!!!
Ααααα επίσης ο μπασίστας είπε 3-4 φορές ότι η χτεσινή νύχτα στην Αθήνα ήταν ένα αίσχος και ότι περιμένει από μας σήμερα κάτι καλύτερο (ασχολίαστο…)!!! Έγινε κάτι και τους τη σπάσατε?
Δεν έπαιξαν If I go Away και Watching in Silence μπορεί να άφησαν βέβαια και κανένα άλο απ’ έξω αλλά δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή.

Όταν βγήκαμε φωτογραφία με το Ζακ γυρίζει και μου λέει: σε είδα που τραγουδούσες, μπράβο σου!! Έχεις πολύ ωραία φωνή… Πραγματικά δεν χρειαζόταν να ακούσω τπτ άλλο για να διαπιστώσω σε τι απόγνωση βρισκόταν το παλικάρι!!!

Μπα τιποτα δεν εγινε…Απλα ο λιγοστος κοσμος(καμια 70αρα) ηταν ψοφιος τελειως…Κατα τα αλλα ο Ζακ γαμησε μαζι και η μπαντα του,ωραιοι παικτες!Εδω επαιξαν και If I Go Away(Ανατριχιλα) και το Watching In Silence!Κατα τα αλλα το σετ βασιστηκε στο τελευταιο ομορφο δισκακι του με 3-4 κομματια απο το εξαιρετικο Burden Of Truth!Στο τελος δωρακι με τα κομματια του Handful Of Rain και ενα απο τα καλυτερα κομματια που εχουν γραφτει ποτε το επος Edge Of Thorns!

'Ενας από τουσ 10 που ήμουν μπροστά και χτυπιόμουν!Στην Αθήνα είπε ο μπασίστας ό,τι τους έκλεψαν τισ βαλίτσες από το λεωφορείο και για αυτό εβριζε!Αθάνατη Ελλάδα!Κατά τα άλλα καλό το live αλλά ξεφτίλα να έχει 30 άτομα.Βέβαια δεν το διαφημίσαν και καθόλου από το μαγαζι αλλά και παλι να μάζευεαι καμιά 50αριά άτομα .Μ’ονο τα σκυλάδικα γεμιζουν στην Θεσσαλονίκη .

ελεος με τον κοσμο εχτες 5 ατομα χτυπιομασταν!!
με το ζορι 30 ατομα που οι 10 ηταν του μαγαζιου και παρολα αυτα επαιξαν πολυ ωραια αλλα πολυ λιγο!!
δεν επαιξαν
if i go away
watching in silence
SOULBREAKER(ymnos)
chase the lies

στα sava κομματια εγινε τις που…ας!

και η τραγικοτητα της βραδιας…ο κιθαριστας των manticora(πολυ ωραιοι) πεταξε πενα στον μπασιστα ενω ο τραγουδιστης των burning black εκανε βολτες ενω τραγουδουσε…

τι να πω κριμα για τον zac!
παντως οσοι ηρθαν περασαν πολυ ωραια!
και αυτος ο andy ειναι ο καλυτερος κιθαριστας που εχω δει live!

αα…και για CIIC που λετε οτι ειναι απλα μια καλη παντα…
πες τε μου πιοι εχοιυν παροομοιο ηχο,ποιοι εχουν τετοια φωναρα για τραγουδιστη και ποιοι εχουν βγαλει δισκους σαν τον 1ο τους και το burden of truth και το καινουργιο…δε μας αξιζουν τετοιες μπαντες να παιζουν εδω…