Circle II Circle

Η μπαντα του μεγαλου Zachary Stevens, που δημιουργησε μετα την αποχωρηση απο τους Savatage…

Εβγαλαν το πρωτο δισκο το 2003 με τιτλο Watching In Silence:

Στη συνεχεια κυκλοφορησαν το δευτερο τους δισκο με τιτλο Middle of Nowhere:

Η πιο προσφατη δουλεια τους ειναι ο δισκος που κυκλοφορησαν το 2006 με τιτλο Burden Of Truth:

Το Watching In Silence βρηκα πολυ καλο, ενω το Burden Of Truth αρκετα καλυτερο…

Το Middle of Nowhere δεν το εχω ακουσει ακομα, και γι’αυτο θελω γνωμες…

Και γενικα, πειτε γνωμες για τη μπαντα κλπ…

Είχα πάρει το πρώτο όταν είχε βγει και έχω να το ακούσω γύρω στα 3 χρόνια :stuck_out_tongue: !
Δεν ήταν κακό, αλλά αν θέλω να ακούσω Savatage…θα βάλω Savatage! Oύτε Circle ούτε Pain κτλ…

Αν ξεκολλήσει από την ρετσινιά των Savatage o Ζακ θα μεγαλουργήσει…

Νταξει, εχουν το υφος των Savatage, λογικο ειναι, τα τραγουδια ο Oliva τα εγραφε… Αλλα το Burden Of Truth ειναι πολυ καλος δισκος… Και ας εχει τη ρετσινια των Savatage…

Και γω υπερ του burden of truth ειμαι.δεν ξερω αν μπορω να το πω δισκαρα,ιδιαιτερα τωρα σε καιρους που απουσιαζουν οι savatage,αλλα ολα του τα τραγουδια μου αρεσαν τρελα.
ιδιαιτερα το Matter of time.πωπω τρελη κομματαρα!!!
και η ρεφραιναρα του

Will you hold on forever
Through the pain that held you inside
Will you say you’ll never
Never see truth in the lies

Eγώ πάλιι τους βρήκα σχετικά αδιάφορους.Σε κάποια σημεία ίσως και βαρετούς θα μπορούσα να πω.Θα συμφωνήσω με Cozy

CIRCLE II CIRCLE FINDS NEW LEAD GUITARIST

It is with great pleasure that we can now announce that guitarist Bill Hudson (known from Power Quest, Cellador and The Supremacy a.o.) has joined Circle II Circle.

Circle II Circle commented: "We’re sad about parting ways with Evan, but the addition of Bill into the band is gonna keep us going strong. We start our North American tour with Jon Oliva’s Pain and Manticora September 20.
"

Bill Hudson had this to say about the situation:
“I’m really stoked about being a part of Circle II Circle! I’ve been a fan of Zak since high school. We met last year when I played PROGPOWER USA and became great friends. Then, a few months later I met Mitch (Paul Michael Stewart) at the Nightmare Metal Festival in Florida and we, too, became friends right there.
It’s almost like this whole thing was meant to happen!” When asked about the upcoming tour with Manticora and JOP, he said, “It’ll be great to see Zak Stevens and Jon Oliva on the same stage again, and I’m truly honored that I’ll be a part of it!”

We hope that you, the fans, will welcome Bill with open arms, and we look forward to seeing as many of you as possible on our upcoming US-tour.

Πολύ ωραίοι, πολύ μελωδικοί. Ο πρώτος και ο πιο πρόσφατος δίσκος τους σπέρνουν.
Άντε νά’ρθουν να πάρουμε μια τζούρα Savatage.:roll:

Ο πρωτος κ ο τελευταιος ειναι γαματοι δισκοι το burden το ακουσα χθες πρωτη φορα κ δεν το πολυκαταλαβα παντως κ αυτος γαματος πρεπει να ειναι!!!πολυ ωραια μπαντα ελπιζω να ερθουν σαλονικα να παρουμε savatage γευση!!!

Εγω μονο το Watching in silence εχω ακουσει και μου φανηκε παρα πολυ καλο το αλμπουμ. Ομως ειναι σαν να ακουω savatage μεχρι και ο ηχος τους μοιαζει πολυ…

Άκου και το τελευταίο. Ίσως το καλύτερο τους.

Εχεις δικιο. Πολυ καλο και πολυ πιο ξεκολλημενο απο savatage και στις συνθεσεις και στον ηχο.:thumbup:

Οι παικταράδες βγάζουν νέο δίσκο, Consequence of Power ο τίτλος.

οπα…

πολυ power/prog εξωφυλλο…

Μακαρι να ειναι στα επιπεδα του προηγουμενου! Με καλυτερη παραγωγη βεβαια

Στο Feuerfänger, φεστιβάλ της Γερμανίας οι CIIC είναι headliners και θα παίξουν ένα special Savatage show όπως λένε.

Είμαι περίεργος να δούμε!

γιατί να ζω ελλάδα…