Circle Takes The Square - Decompositions: Volume 1

Και αφού δεν διαλύθηκε ο κόσμος, είπαν να κυκλοφορήσουν το album.

Streamαρει όλο εδώ

Κατεβαινει δωρεαν βασικα, στα name your price αν δεν θες να δωσεις τιποτα πατας αγορα, βαζεις ποσο 0.00 και κατεβαινει ντουγρου. Κατα τ’ αλλα ολα τα αλμπουμς που περιμενα πως και πως βγαινουν το 2013 ρε μλκς, τι σταδιαλα τοσο πολυ χαρηκαν ολοι που δεν καταστραφηκε ο κοσμος; (κλισε, ξερω)

Κανείς;

http://www.cvltnation.com/sonic-cathedrals-vol-lxxxiiicurated-by-circle-takes-the-square/

Κι ένα ωραίο mixtape από το συγκρότημα

LEFT SIDE
i. catharsis ?arsonist?s prayer? (catharsis/ newborn split)
ii. blake ?RS? (collected works: 1996-1999)
iii. submission hold ?my belief? (waiting for another monkey to throw the first brick)
iv. capsule ?title track? (blue)
v. liturgy ?mysterium? (renihilation)
vi. loma prieta ?silhouettes? (life/ less)
vii. the end ?opalescence i.? (transfer trachea reverberations from point)
viii. cursed ?friends in the music business? (III architects of troubled sleep)
ix. pg. 99 ?punk rock in the wrong hands? (document #8)
x. gospel ?the moon is a dead world?

RIGHT SIDE
i. young widows ?the muted man? (in and out of youth and lightness)
ii. cherubs ?cockpit ? kiss the shine? (heroin man)
iii. black math horseman ?deerslayer? (wyllt)
iv. chelsea wolfe ?pale on pale? (apokalypsis)
v. harvey milk ?i alone got up and left? (a small turn of human kindness)
vi. j. bannon ?the blood of thine enemies? (the blood of thine enemies)
vii. kayo dot ?marathon? (choirs of the eye)

Πρώτο τραγούδι left side, γούστο λέμε.

ομορφιά ο νέος δίσκος. Τι σκατά, ούτε κι εγώ προλαβαίνω τους δίσκους μες στον γενάρη.

ανεβαίνει οσονούπω έτοιμη αποψάρα. Δισκάρα μέγιστη.

Σε κάποια φάση βγάζουν καθαρσίλα πραγματικά.

Λολ, ουτε καν. Απορω που ακους Catharsis. Ειναι πολυ πιο progressive απ’ το πρωτο και μαλλον καλυτερο.

Θελω να ελπιζω πως θα το συνεχισουν, vol 1 λεει, τωρα που πηραν τα πανω τους μαλακια να το παρατησουν ετσι.

Και γιατί όχι Kthrss δηλαδή :?:

Γιάννη κούλαρε, κυρίως σε λιγοστά αργόσυρτα σημεία με μπάσσο. Ο δίσκος έχει ΆΠΕΙΡΑ πράγματα

Όσο για το ότι είναι καλύτερος από το roots δεν έχω παρά να συμφωνήσω

Δεν σε ειπαμε και καμπουρη. ;p Catharsis δεν ακουω εκει μεσα ουτε στο ελαχιστο, απο εκει και περα περι ορεξεως.

Ντάξει ούτε κι εγώ θα προσπαθήσω να σε πείσω αλλά πρώτο λεπτό -και όχι μόνο- singing vegeance into being τι σε λέει? Ένα παραδειγμα μικρό

Ε ενταξει για το Witch’s Heart λες. Απλα παιζει μια μπασογραμμη και απαγγελει, δεν το λες επηρρεασμενο απο Catharsis δα.

καλά πώς από το “σε κάποια φάση βγάζουν καθαρσίλα” πήγαμε στο ότι είναι επιρρεασμένοι ούτε που το κατάλαβα!

Ενιγουει δε τα χαλάμε εδώ:p

Ούτε κι εγώ ακούω Catharsis είν η αλήθεια…

Ο δίσκος έχει μέσα ΜΕΓΑΛΕΣ στιγμές.
Έχουν δουλέψει ΠΟΛΥ οι τύποι (και η τύπισσα) και ειδικά τα μέρη με clean vocals είναι απίστευτα.
Αν ήταν λίγο πιο μαζεμένος σε διάρκεια και με λιγότερα “προγκ” θέματα θα άγγιζε την τελειότητα.

Να δούμε πως θα κυλήσουν και οι επόμενες ακροάσεις…

Χμ, ειναι οντως μεγαλο σε διαρκεια, αλλα δεν κουραζει. Ισα - ισα ειναι γεματο πιασαρικα θεματα, σου μενουν πραγματα απο την πρωτη ακροαση κι αυτο ειναι τεραστια μαγκια για δισκο με τοσο πολυπλοκες δομες.

Εμενα μου αρεσε η προγκ προσεγγιση παντως, αλλα περασαν και 9 χρονια στο ενδιαμεσο. Δεν θα ηθελα ενα Roots no2 με τιποτα, θα ακουγονταν πολυ πεπαλαιωμενο και τιγκα στην επιτηδευση.

Μέλι για τα αυτιά ο δίσκος. Το Singing vengeance into being είναι ύμνος.

όντως κομματάρα. Έγω έχω ξετρελαθεί με το ancestral side που είναι ΕΠΟΣ και το τελευταίο κομμάτι North Star, Inverted

μόνο αγάπες.

Περίμενα πιο φανμποιστικο review :stuck_out_tongue:

Προφανως, αφου εμεις ειμεθα οι CTTS φανμποηδες. Θα διαβασετε και το δικο μου, αλλα απο Μαρτη με το καλο.

ήθελες ν ακούσεις για δίσκο της χρονιάς ε???:lol: Είναι κορυφή πάντως, κάντε μια ενημέρωση όταν κυκλοφορήσει κανονικά για να βάλω τα μέσα να μου το φέρει!