Circus Maximus - Nine

Οι Νορβηγοι μετα το εκπληκτικο ISOLATE το 2007 κυκλοφορουν επιτελους νεο δισκο 1η ιουνιου!!!

οριστε και ενα βιντεακι που εβγαλε η μπαντα αναφορικα με τον νεο δισκο http://www.youtube.com/watch?v=UNBIusWG9yE

Ανυπομονώ τρελά γι αυτό τον δίσκο, το Isolate μου άρεσε πάρα πολύ. Έχει κυκλοφορήσει ένα radio edit του τραγουδιού Reach Within που μπορείτε να ακούσετε εδώ http://www.youtube.com/watch?v=lWDTt-bO3zU&feature=related

Για μενα το Isolate ηταν καθαρο δεκαρακι…τρομερος δισκος…εγω θεωρω τον εαυτο μου απο τους πιο φανατικους πλεον αυτης της μπαντας οποτε κλβαινεις και εγω ανυπομονω πως και πως για αυτη την κυκλοφορια :slight_smile: θα τον κανω pre-order οπου νανε :stuck_out_tongue:

Ωραίος και safe δίσκος, από την άποψη ότι δεν θα χάσουν και δε θα απογοητεύσουν κανέναν οπαδό τους. Καλή μπάντα γενικότερα. Περισσότερα σύντομα…

Γενικά, το prog έχει μαζεμένες δισκάρες αυτό τον καιρό. Και μιλάω για πιο παραδοσιακό prog, DT oriented.

καταρχην ευχαριστω που μας ηρεμεις οτι δεν θα απογοητευτουμε εμεις οι φανς απο το νεο σιντι χαχαχα!!! εκτος απο το CM και το AFFECTOR ποιο αλλο προγκ αλμπουμ βγαινει αυτον τον καιρο?? μου εχουν ξεφυγει μαλλον :stuck_out_tongue:

Αρχικά, είναι το “I Am Anonymous” από Headspace που είναι τρελή δισκάρα (με Damian Wilson φωνητικά και Adam Wakeman στα πλήκτρα).

Όταν εννοώ οτι οι fans δε θα απογοητευτούν, εννοώ θα ενθουσιαστούν μάλλον. :stuck_out_tongue:

Εγώ πάλι πάντα τους εκτιμούσα, αλλά ποτέ δεν υπήρξα και τρομερός fan.

Όπως και να έχει, με Circus Maximus, Affector και Headspace να κυκλοφορούν σε διάστημα μιας εβδομάδας, πίστεψέ με είναι πολλή δουλειά για έναν progster, χεχε…

Πολλές ώρες τον τελευταίο μήνα, περίπου…

χεχε ευχαριστω θα τα τσεκαρω οταν βγουνε :stuck_out_tongue: οσο για τους Circus Maximus εγω ειμαι φανατικος οποτε καταλαβαινεις ποσο περιμενω αυτη την κυκλοφορια!!! :D:D review θα εχουμε για το Circus Maximus?? :stuck_out_tongue:

για όλα αυτά έχει reviews. και συνεντεύξεις. 8)

επιδειξια!!! :stuck_out_tongue:

εγώ φταίω ρε! :stuck_out_tongue:

έχουμε μια αδυναμία στο prog. γιατί να το κρύψομεν άλλωστε;

χεχεχε αυτα ειναιιιι!!! αναμενουμεεεε!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

τι δισκαρα ειναι το Headspace!!! εισαι θεος!!! το εχω λιωσειιι!!! ::D:D:p

:smiley:

Οι γνωστοί progsters του forum οφείλουν να τσεκάρουν την τριάδα Headspace / Affector / Circus Maximus.

Καιρό είχε να βγει μαζεμένο πράγμα στο χώρο και αξίζουν πραγματικά και τα 3.

It lives amongst us…

πολυ δυνατο μου φανηκε με μια ακροαση… 8)

παιδια και μενα με μια ακροαση μου φαινεται πολυ δυνατο!!! :)))))))))

Kαλές εντυπώσεις, αλλά δεν ξέρω αν φταίει η ποιότητα του leak, μου φαίνεται να είναι brickwalled as fuck.

τι εννοείς; η εικόνα που έχω είναι βέβαια μόνο αυτή του πρόμο, αλλά μου φάνηκε καλή η παραγωγή.

Eννοώ τίγκα δυνατά όλα σε σημείο να παραμορφώνει συνέχεια ο ήχος. Με τα ακουστικά το πρόσεξα, και όταν το είδα στο audacity ήταν σε επίπεδα death magnetic σχεδόν. Και πάλι επιφυλάσσομαι στο ότι μπορεί να είναι μάπα το leak

μαλλον θα ειναι αυτο που κατεβασες…σε εμενα ακουγεται μια χαρα