Circus Maximus

Πολυ καλη μπαντα που βρισκετε στο σωστο δρομο…αναμενουμε το 3ο αλμπουμ που λογικα θα σπερνει!8)

Σημερα καθώς γυρνούσα από τη δουλειά άκουγα στο αμάξι το πρώτο τους άλμπουμ. Περνάει πολύ όμορφα η ώρα ακούγοντας τους! :slight_smile:

Μόλις πέτυχα το Alive στο last.fm και μου έκανε πολύ καλή πρώτη εντύπωση. Θα επανέλθω μόλις ακούσω κάποιο αλμπουμ, αλλά δε νομίζω ν’απογοητευτώ.

δεεεε

Όπως το’πες. Το 2ο αλμπουμ το βρήκα πολύ καλύτερο από το πρώτο, πιο “ώριμο” ας πούμε. Σίγουρα φανερές οι επιρροές τους αλλά τουλάχιστον δεν κοπιάρουν ανελέητα…

Παρμενο απο το dvd του ProgPower USA VII

Επιτελους ενα footage σε σωστη ποιοτητα :smiley:
Φ-Ω-Ν-Α-Ρ-Α 8O8O8O8O

Ναι ναι, φοβερό το βιντεάκι και φυσικά απίστευτη φωνή -αλλά αυτό είναι γνωστό :smiley:

Μπαμπ και εδωθε!

Ξανακουγα το “Isolate” τις προαλλες. Ειχα πεσει τυχαια πανω του πριν καιρο. Πολυ καλη μπαντα. Και οντως φωναρα ο τραγουδιστης. Τι αλλο εχουν βγαλει? Ζουν ακομα ή το διελυσαν?

Στο site τους λέει για καινούργιο άλμπουμ in late 2010

τρομερή μπαντάρα :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :smiley: ειδικά το “ISOLATE” δεν χορταίνετε το εχω και γνισιο :smiley: ανιπομονούμε για τον 3ο δίσκο :smiley:

Αφου ειχα παθει υπερβολικη δοση απο Isolate, το ξαναγυρισα σε 1st chapter.
Παντως, αν θελετε να ακουσετε κατι διαφορετικο απο τον Eriksen, μπορειτε να τον βρειτε σε μερικα κομματια αυτου του album.

http://www.progarchives.com/album.asp?id=30342

Ειχα χωσει τα mp3 στη συσκευη που χρησιμοποιω οταν κολυμπαω στη πισινα, χωρις να γνωριζω τιποτα για τα μελη και μολις ακουσα τη φωνη επαθα σοκ. Λεω δεν γινεται να υπαρχει και αλλος που να εχει τετοια παρομοια φωναρα. Μολις πηγα σπιτι ομως και το κοιταξα, ησυχασα :stuck_out_tongue:

εγω και τους διο δισκους τους εχω λιωσει απειραααα :p:p αλλα επειδη εχω το ISOLATE γνισιο το εχω λιωσει αρκετα παραπανω απο το 1st chapter…πεζει να το εχω ακουσει πανω απο 1000 φορες :lol::lol: αφου αρχιζω να φοβαμε μιπως μου χαλασει το σι-ντι :lol::lol::lol: αντε να βγαλουν το επομενο :p:p:p

δεν μπορω να καταλαβω γιατι οταν τους πρωτακουσα δεν μου κανανε κλικ???!?!?!?

κολλησα!

μα τι ΦΩΝΑΡΑ ειναι αυτη???

και δεν μπορω να ξεχωρισω ποιος δισκος ειναι καλυτερος…

Εχω ακουσει το 2ο τους μονο και ειναι αρκετα καλο.Με την πρωτη ευκαιρια θα ακουσω και το 1ο :slight_smile:

φιλε μου η απαντηση στην πρωτη σου ερωτηση ειναι οτι δεν σου κανανε κλικ επειδη με το πρωτο ακουσμα δεν γινετε να τα παρατιρεις ολα αλλα εαν τα ακουσεις 2-3 φορες αρχιζεισ κ παρατιρεις διαφορες λεπτομερειεσ και πορονεσε περισσοτερο :slight_smile: τωρα για την φωναρα αστοοο χαχαχα
οσο για τους δισκους που λες ειναι διαφορετικοι
δεν υπαρχει καλυτερος…ο ντραμμερ σε συνεντευξη ειπε οτι στον πρωτο παραφενοντε οι εππιροεσ μας χαχαχαχα εμενα προσωπικα μαρεσει ο δευτεροσ περισσοτερο…ειδικα για το mouth of madness δεν εχω λογια…

και τα 2 εχουν κομματαρες

το πρωτο μαρεσει που χωνει πιο πολυ
το δευτερο που ειναι πιο μελωδικο

αντε να βγει και το καινουργιο…

Αγαπημενη μπαντα οι Circus Maximus…Υπεροχα και τα δυο αλμπουμ κατα τη γνωμη μου αλλα ειδικα το Isolate ειναι τρομερη δισκαρα χωρις ουτε μια μετρια στιγμη…Αναμενουμε το καινουριο σιντακι το οποιο δεν μπορει να μην ειναι καλο :stuck_out_tongue:

To solo του Zero.