Clerks

Ναι. Νομίζω πως αξίζει δικό της τόπικ ενώ παράλληλα παίζει στο μπαγκράουντ. Εδώ επαινούμε αυτό το λόου-μπάτζετ με ερασιτέχνες ηθοποιούς διαμαντάκι, το οποίο δίνει μαθήματα ζωής. Όσοι δεν το έχετε δει δείτε το σήμερα και ελάτε να ποστάρετε εδώ. 37.

Σημείωση: Δεν έχω δει το Jay & Silent Bob γιατί διστάζω λίγο, έχοντας στο νου μου πως θα είναι κάτι του στυλ “Joey”, “Τιμόν και Πούμπα” κοκ. Αξίζει έστω και τόσο δα;

και μονο που ακουγονται οι coc στην ταινια η ταινια ξεχωριζει απο τις αλλες!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

οσο για το τζεικ εντ σαιλεντ μποπ
αξιζει και με το παραπανω

γενικα οι περισσοτερες ταινιες της συνομοταξιας
με κορυφαια το ΔΟΓΜΑ!!!

Κορυφή, ότι πρέπει για κάποιον που έχει σιχαθεί τη δουλειά του και δεν βρίσκει τα @@@@ να παραιτηθεί. Η σκηνή με το νεκροφιλικό σεξ στην τουαλέτα και η αστυνομική έρευνα μετά ήταν όλα τα λεφτά.

Επίσης κορυφαία η σκηνή που η “παρθένα” γκόμενα του υπάλληλου, τον διαφωτίζει σχετικά με τις αριθμητικές της επιδόσεις στο γλύψιμο. :stuck_out_tongue:

-32
-in a row ???

καταπληκτικό. αν σας αρέσει το βερμπαλιστικό χιούμορ, σε μια ταινία που δεν γίνεται τίποτα, αλλά οι ατάκες πέφτουν πιο γρήγορα από της βροχής της στάλες, δείτε το

δείτε και το Νο 2, το οποίο δεν είναι εξίσου καλό, αλλά οκ

Kevin Smith - υπέρτατη πρέζα

Πολύ καλή ταινία το clerks κατά τη γνώμη μου,αξίζει να τη δείτε.Μικρό budget,αρκετό γέλιο,ένα ωραίο δίδυμο.Γενικότερα,αξίζει κανείς να ασχοληθεί με όλη τη δουλειά του Kevin Smith,έχει και άλλες καλές.Η πρώτη του ταινία που είχα δει ήταν το Jay and Silent Bob Strike Back και είχα λιώσει στο γέλιο.

Κυκλοφορούν επίσης 2 dvd με τον σκηνοθέτη σε διάφορα κολέγια να μιλάει και γενικά φάση Ερώτηση-Απάντηση.

An Evening with Kevin Smith
[An Evening with Kevin Smith 2: Evening Harder](An Evening with Kevin Smith 2: Evening Harder)

Θα βγάλει και 3ο,ενώ κάποια απολαυστικά βιντεάκια απ’ τα εν λόγω dvd υπάρχουν και στο youtube.

Tρομερό χιούμορ σε μια “θεατρική” ταινία…