Cliff Burton:27/9/1986

Πρόκειται για το πρώτο μου thread στο rocking.gr και με λειπεί το γεγονός ότι το “πρώτο” μου πραγματεύεται έναν θάνατο.
Τον θάνατο του Cliff Burton, μπασίστα των Metallica, ο οποίος έχασε την ζωή του σε αυτοκινητιστικό, με το tour bus, δυστύχημα κατά την διάρκεια της Master of Puppets περιοδείας στην Δανία πριν 22 χρόνια.

Έναν φόρο τιμής για τον μεγάλο αυτό μουσικό, προσωπικότητα, άνθρωπο.
Να 'σαι καλά Cliff, για όσα πρόσφερες και όσα ακόμα θα μπορούσες να προσφέρεις.

Προλαβα τον Cliff μολις 3 μηνες ενω εγω ειχα γεννηθει…

Rest In Peace Man…

RIP Cliff:(:frowning:

Καλά να περνάς και εκεί πάνω Cliff.

Δυστυχώς δεν έζησα ούτε μία μέρα παράλληλα με τον Cliff, και αυτό μπορείτε να το πάρετε ως παράπονο.

Πολύ σωστή επισήμανση Shaman =).

edit: να παίζει το unforgiven και να σκέφτομαι τον cliff, είναι κάτι το μοναδικό.

R.I.P. Cliff ευχομαι τωρα να τζαμαρεις παρεα με τον Dime εκει πανω…

Πω, ναι, 27/9 :frowning:
R.I.P. …

R.I.P. Cliff…
Πως πέρασαν ετσι τα χρονια…:cry::cry::cry:
Αν και δν ειχα τν τυχη να ζησω οταν ζουσε αυτος, μπορω τουλάχιστον να ειμαι περήφανη οτι εχουμε ιδια μέρα γενέ8λια…
Να σαι καλα εκει πάνω Κλιφ!

When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

R.I.P Cliff,ευχαριστουμε για ολα.

Α, ρε Cliff. Την ίδια ακριβώς μέρα γεννήθηκε η κοπέλα μου.

R.I.P. God bless you

Η είδηση πέφτει σαν βόμβα. Δεν έχουμε πως να το διασταυρώσουμε (δεν υπήρχε ίντερνετ τότε), και το μόνο που έχουμε είναι ένα απόκομα από το εβδομαδιαίο παιδοεφηβικό περιοδικό “Αγόρι”, που το αναφέρει. Κατεβαίνουμε το ίδιο απόγευμα στην αθήνα και το “δισκάδικο της Αθηνάς” και βλέπουμε τα παιδιά που δουλεύουν εκεί να διαβάζουν σουηδικές και γερμανικές εφημερίδες επιβεβαιώνοντας το τραγικό γεγονός… Οι Μetallica δεν θα είναι ποτέ πια οι ίδιοι …24 χρονών, πολύ μικρός για να "φύγεις¨, πολύ μικρός και συνάμα μεγάλος, για να αφήσεις τέτοια κληρονομιά και έργο πίσω …see you someday …

Το είχα ξανακούσει αυτό:(
:cry::cry: R.I.P
22 χρόνια πάνε8O
Αλλά δεν ξεχνάμε ποτέ τον θεό Cliff:)

R.I.P. τουλαχιστν τωρα παίζει μαζι με τον Bach και τον Darrel…

R.I.P. :frowning:

Δυστυχώς δεν πρόλαβα τους Metallica με Cliff (πιτσιρικάς ακόμα τότε, μόνο Maiden είχα ακούσει…), αλλά όποτε βλέπω το Cliff 'Em All, με πιάνει μια μελαγχολική διάθεση. Παλιές, καλές και ανέμελες εποχές που πέρασαν και δεν θα ξαναέρθουν…
R.I.P. Cliff

R.I.P cliff!!!απλα απο τους ανθρωπους που στιγματισε την πορεια μιας πολυ μεγαλης μπαντας!!!

Tα λογια ειναι περιττα… :frowning:
Αναπαυσου εν ειρηνη Cliff θα σε θυμομαστε παντα.

:frowning:

R.I.P μεγάλε Cliff…:frowning:

23 χρόνοα…:(…κενό.
Πόσα χάσαμε με τον άδικο χαμό του.
Πόσα κερδίσαμε από την σύντομη παρουσία του.
R. I. P.