Cloud Nothings - Attack on Memory (2012)

Νομίζω ότι αξίζουν δικό τους thread
Φέτος βγήκε το δισκάκι. Σε όσους αρέσεις η indie και η πανκ-ροκ μουσική επιβάλλεται να το ακούσουν.

Πάρτε και 2 κομμάτια για να έχετε μια ιδέα όσοι σκέφτεστε να τους ακούσετε
No future, No past
Wasted Days

Φετινό το κόβω δύσκολο να είναι γιατί το είχα πετύχει σε γνωστό χιπστερομπλογκ πέρσι απότι θυμάμαι:p

Anyway τόσο καλό είναι; Θα το ακούσω και θα επανέλθω.

Φετινο ειναι και ειναι δισκαρα .!

Άκουσα τα δύο κομμάτια που πόσταρε η deadmemories.

Το Wasted Days το γούσταρισα αρκετά, αλλά το πρώτο πολύ κλαψιάρικο ρε παιδί μου, αν και ο τίτλος του κάαααατι πάει να κάνει :stuck_out_tongue:

Θα επανέλθω

Πρόκειται για πάρα πολύ καλό δίσκο. Τα δύο κομμάτια που πόσταρε η deadmemories είναι φοβερές κομματάρες, να τα ακούσετε. Στη συνέχεια απομακρύνεται από τα γούστα μου, ωστόσο είναι ποιοτικότατο και γενικά στηρίζουμε.

Επίσης το Wasted Days κλέβει Τρύπες.

Live τώρα στο Pitchfork TV στο tube.

http://www.youtube.com/user/pitchforktv/featured?v=8COhxGWfgHw

τα εχουμε πει απο τον γεναρη!!!

ΒUMP για να πω πως προκεται για ενα απο τα πιο εθιστικα δισκακια του 2012 .

Ειναι και μικρο σε διαρκεια οποτε το ριπιτ ειναι σιγουρο .

Το wasted days ειναι ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ και πιστευω πως τους ταιριαζει ο ογκος που βγαζει αυτο ,το no future no past και το no sentiment .Γενικα οι punk στιγμες του αλμπουμ ειναι πολυ πιο ενδιαφεροντες απο τα indie κομματια οπως τα fall in και our plans .

Γαματο και το ινστρουμενταλ και pure punk κομματι, separation .

Απ τους δισκους που τον βαζεις και περνας καλα και απ τους καλυτερους της χρονιας .Επισης ειναι φοβερη η εξελιξη τους απ το καλο αλλα λιγο ανοστο ομωνυμο.

και ξανά bump μπας και το δει κανένας και το ακούσει να νιώσει πόσο δισκάρα είναι !!


μια παραγωγή με κάτι αρχίδια ναααααα από Steve Albini!

Μου φάνηκε αρκετά βαρετό σε μια πρώτη ακρόαση.
Αλλά θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία τώρα που το είδα.