Clutch - From Beale Street to Oblivion

To ειχα προαναγγειλει πολυ νωριτερα λογω ανυπομονησιας και τωρα κυκλοφορησε.
Ενα απο τα πιο cult συγκροτηματα στην Αμερικη με ορκισμενους οπαδους οι Clutch με την βοηθεια του θαυματοποιου - παραγωγου Joe Baressi (Τοοl , Kuyss ) εβγαλε ενα ακομα αλμπουμ στολιδι στο ειδος blues rock και πιστευω οτι οι ZZ Top θα ηθελαν να βγαλουν ενα τετοιο αλμπουμ σημερα , πιστεψτε με . Το ιδανικο soundtrack για ανελεητη καταποση μπυρας μεχρι τελικης πτωσεως.
Ειναι αξιοθαυμαστο το ποσο ?70ς ακουγεται τουτο(α ρε Joe γιγαντα) και πιαστε γρηγορα ενα καφασι Bud και πορευτειτε.

ΥΓ1: Λευτερια στους Unida και στην ομηρια του great divide απο τον κ…λη τον Rick Rubin μηπως και επιτελους κυκλοφορησει εφετος ενα απο τα most wanted bootlegs.

YΓ2: Mια πρωτης ταξης ευκαιρια να δω αν διαβαζει τα ποστ μου ο Bluezlick.

THE STONER THE BETTER

χεχε. πλακα πλακα απο Unida κατι πρεπει να χω.:stuck_out_tongue:

νταξ, clutch ρεσπεκτ. το νέο το χω σε ενα πακο και περιμενει να το ακουσω μολις τελειωσω με τα promo (καταραμενα promo:p ). λεγε τετοια ομως εσυ να μου δινεις κινητρα.:smiley: δε περιμενω τιποτα λιγοτερο του ΄σπερνει’, ‘θεριζει’, ‘βεντουζα’ και ολα τα σχετικα απο μια ακροαση που του κανα…:smiley:

χεχε. πλακα πλακα απο Unida κατι πρεπει να χω.

Κατι πρεπει να εχεις; Πλακα κανεις οτι εισαι οπαδος των Cult; Θα ποσταρω στις αλμπουμαρες το Coping with the urban coyote για να μαθεις ιεροσυλε.
Κατεβασε και το Great divide ενα αλμπουμ του 2001 που επιτελους διερευσε και το οποιο μπορει να κυκλοφορησει επισημα εφετος επιτελους και μετα τα λεμε. Μιλαμε για το ροκ το ιδιο ρε King[-X

λεγε τετοια ομως εσυ να μου δινεις κινητρα.

Μην ανησυχεις καθολου γι αυτο για να δουμε ποσο κλασικουρας εισαι ρε μαγκα…

ωχ…μλκια ειπα, τωρα το καταλαβα. αφου ανεφερες τους the cult…μαλλον θα καραγουσταρω…στις διαταγες σας…:yesmaster:

ετς εεεετς…I’ll let you know…με την πρωτη ευκαιρια κιολας…

αν την παλεψω δηλαδη να παω τελικα Λαρισα μαλλον θα το λιωσω εκει. το φιλαρακι εκει περα τους εχει θρησκεια θυρα 13 που λεμε…

οταν ειχα παει το φθινοπωρο ακουγαμε κυριως Sunn O))) και Battle Of Mice βεβαια…αλλα οσο μπαινει η ανοιξη, τοσο πιο ‘βρωμικη’ γινεται η κιθαρα…γενικα μιλωντας παντα…:wink: :rockon:

EDIT: το heavy metal δε μετραει. ειναι παντος καιρου και συνθηκων :slight_smile:

Tους Βatlle of Mice ομολογω πως δεν τους εχω καταλαβει ακομα αλλα δεν εχω δωσει τη δεουσα προσοχη. Τους αλλους δεν τους ξερω περνα στο παρασυνθημα για sunn o

battle of mice εχει και review στο rocking (εγω το εκανα, διαβασε το, διαβασε το:p ). προσωπικα ειναι ενα post rock album που επιτελους ξεφευγει απο τα κλισε.

Battle Of Mice - A Day Of Nights

http://www.rocking.gr/review916.php

sunn o))) γενικα δε μου αρεσουν. ειναι noise-ιά που ολη την ωρα δουλευουν με feedback. εκεινο το album που γουσταρω απο αυτους ειναι η συνεργασια τους με τους Boris. το εβαλα και στο τοπ 15 μου για το 2006. ειναι ομως περιεργο. δεν ειναι ουτε για ολα τα ακουσματα, ουτε για ολες τις ωρες.

Sunn O))) & Boris - Altar

http://www.rocking.gr/review925.php

το πιο περιεργο με τη συνεργασια ειναι το οτι οι μεν ειναι αμερικανοι και οι δε ιαπωνες και ισχυριζονται οτι το γραψανε μαζι, και οχι σε φαση να στελνει ο ενας ιδεες στον αλλον…νταξ, ειναι πολλα τα μιλια…

θα τους κοιταξω!:wink:

ασελγουν οι τυποι! φοβεροι! ιδικα για την εποχη μας!:wink:
αλητες!

Thanks dazmaniak:wink: :slight_smile:

Aκριβως οι λεξεις που περιμενα να πεις(μια προς μια). Εχουν πολυ υλικο και cult συγκροτημα ειναι αυτο που εμπνει τεραστιο σεβασμο στους συναδελφους τους, εχει ορκισμενους οπαδους no matter what , δεν εχει μπλεχτει με μεγαλες δισκογραφικες εταιρειες και κανει οτι γουσταρει γιατι τους ευχαριστει. Οι Clutch δηλαδη οι οποιοι δηλωσαν για τον δισκο οτι τον καναμε σε τετοιο στυλ ετσι ωστε να διασκεδασουνε στα live.:bow2:

Bluezlick αντι για χιππικο ερωτα ελα να κανουμε αλητικο:rockon:

:lol: :lol: :wink: :stuck_out_tongue:

Εχω από Clutch τα Blast Tyrant kai Τhe elephant riders και τα γουστάρω πολύ…Εχω την εντύπωση όμως ότι εδώ κατά Ελλάδα μεριά δεν έχουν λάβει την προώθηση που τους αξίζει (ίσως και γενικότερα, όπως και πολλάάάάάά άλλα groups άλλωστε) Μπορεί και να κάνω λάθος (ας με διορθώσει κάποιος σε περίπτωση που σφάλω, μην παραπληροφορούμε κιόλας :stuck_out_tongue: )

Για να μην μακρυγορώ πολύ ωραίο γκρουπάκι, αξίζει να επενδύσει κάποιος σε αυτούς ασυζητητί !!

Δεν εχουν καμια προωθηση στα κοντα 17 χρονια που υπαρχουν με καμια 15αρια δισκους στο ενεργητικο τους. Αλλα προς θεου δεν μιλαμε για γκρουπακι αλλα ενα καταξιωμενο live group στην Αμερικη με τη φημη τους να ειναι απο στομα σε στομα γιατι ετσι γουσταρουν. Προτασεις απο μεγαλες δισκογραφικες ειχαν και θα εχουν…

Προς θεού, το “γκρουπάκι” δεν το πα σε καμία περίπτωση υποτιμικά!!! Απλά εν τη ρήμει του λόγου ! για να μην παρεξηγιόμαστε :stuck_out_tongue:

Πολύ καλός δίσκος, θα επανέρθω μετά από περισσότερες ακροάσεις 8)

ΓΚΡΟΥΠΑΡΑ!!!οπως και να το ψαξεις δεν θα βρεις ψεγαδι πανω τους.εκτος και αμα δεν σ’αρεσει η μουσικη που παιζουν.το τελευταιο τους οπως και ολα φυσικα ειναι δισκαρα!!!

Streets on fire, the mob goes wild wild wild!!!

ΕΠΟΣ!!! Εχω φαει ασχημο κολλημα, αγια η μερα που μου ρθε να τους ψαξω

(να ναι καλα το τερροριζερ…)

Ελα να μαζευονται οι Gearheads . Aλητεια ρε

Nαι και εγώ το έχω χιλιο-ακούσει… Δισκάρα. Οι ψιλο-επιρροές από TOOL που ακούω είναι νορμάλ ή εχει πάθει κάτι το κεφάλι μου? :stuck_out_tongue: Φοβεροί τυποί…

Δεν εχει παθει τιποτα το κεφαλι σου απλα αυτο το cd το εχει επιμεληθει ο μαστερ που ευθυνεται για την ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ του ηχου του 10000D . Κατα τα αλλα οι ανθρωποι ειναι φανατικοι των ZZT 8O

Εκτός του ότι βρωμάει ΖΖ από χιλιόμετρα, μόνο εγώ ακούω Maiden στο ριφ του “Whites Ferry”? 8O 8O 8O