Clutch στο Release Athens

Ωραία βραδιά. BRMC πολλοί καλοί, τέλεια σχεδόν επιλογή για να μην γίνει βαρετή η βραδιά, Clutch στο ύψος τους και με πολύ κόσμο.

3 Likes

Νομίζω οι Planet θα την φάνε την βρόχα σήμερα.Λόγω δουλειάς θα φτάσω μόνο για τους δύο τελευταίους εγώ…

1 Like

Πληροφορήθηκα ότι τώρα ρίχνει καρέκλες στο Φάληρο. Μπορεί και να έχει τελειώσει μέχρι τις 6 και να είναι ωραία και δροσερά.

ή να εχει φουλ υγρασια !!!

Ελπιζω να εχουν κανει ολοι ενα μπανακι πριν.

1 Like

Ανταπόκριση από παλαιό φαληρο (όχι ακριβώς στην περιοχή του λαιβ) , ρίχνει βροχουλα μετρια προς καλη. Μέσα σε 5 ώρες πολλα αλλαζουν.

Εγώ πάντως το συναυλιακό αδιάβροχο θα το χω μαζί μου καλού-κακου

1 Like

Άμα είναι όπως στον Κέηβ, δε μας σώζει ούτε υπόστεγο!

6 Likes

Μπαινανε τρεις τρεις στις τουαλέτες

connecting people

4 Likes

Πως παει?εχει κόσμο τελικά???

Καλά είναι . Λιγότερο κόσμο από τις προηγούμενες μέρες αλλά καλύτερο ήχο.

2 Likes

Είδα ένα στορυ τους. Στους planet of Zeus εχει αρκετό κόσμο και ήδη έπεσα έξω λέγοντας πως θα πάνε 3000. 5000 είναι σίγουρα και θα έρθουν κ άλλοι

Τι 3000, τοσο μαζευαν μονοι οι Κλατς!

3 Likes

Έκανα ένα λαθάκι:rofl::rofl:

τώρα κατάλαβα γιατί βάζει το release τον headliner 23:00 . Ασύλληπτη κίνηση , δεν έχω ξαναταλαιπωρηθεί έτσι

Κακή διοργάνωση . Δεν με κέρασαν μπεργκερ. Μόνο κοκα κολα, μπύρα & σφηνάκι ουίσκι :joy:

Βγήκα αμέσως μετά τη λήξη και δεν συνάντησα ίχνος συνωστισμού . Τι να πω , συγκίνηση

Μπήκα 21:15 . Αρχικά για ποιον πούστη λόγο βγαίνεις στην Αθήνα καλοκαίρι με perfecto ;;; Τεσπα , κατάλαβα ότι δεν είναι καθόλου του γούστου μου αυτή η μουσική ( γαμάει το Beat the Devil’s Tattoo ) , αλλά οι BRMC ήταν φανταστικοί . Ηχάρα , απόδοση όλα στην εντέλεια ( πλην ίσως φωτισμού , κατευθείαν μάτια ο προβολέας , ζαλίστηκα ) / ΑΨΟΓΟΙ

Απ την άλλη γιατί ο headliner παίζει νωρίτερα απ το support ;;;:stuck_out_tongue:

Ξεφτίλα να παίζεις λιγότερο απ την μπάντα που έπαιζε πριν από σένα . Λίγο έλεος και σας λατρεύω

Επειδή οι περισσότεροι μάλλον ήθελαν να δουν BRMC , άδειασε μπροστά και κατάφερα να κάτσω σχεδόν κάγκελο . Πρώτη φορά συναντώ κάτι τέτοιο σε λαηβ

Σετλιστ από Clutch για μένα και τβάσει αυτά που ήθελα να ακούσω , απλά καλό . Αλλά εκεί που καθόμουν γούσταρα με την ψυχή μου , μου άρεσε ο ήχος ( καμιά φορά δεν άκουγα φωνή τόσο καθαρά αλλά κλαην ) , πολύ καλή απόδοση γενικά έπαιξαν καλή μπαλίτσα

κοσμος περισσότερος απ ότι περίμενα , ίσως λίγος όμως συγκριτικά με τις άλλες μέρες

6 Likes

Καλός ηχος (αν και λιγος μπουκωμένος σε σημεια), καλή απόδοση αλλά τετοιο καλονοφασεικοκοινο δεν εχω ξαναδει. Δεν ημουν μπροστα μπροστα και λιγο πιο πισω νεκρα. ΜΑ τιποτα… μονο στ 2 κλασικα χιτς για τα οποια ήρθε και η κουτσή Μαρία. Α επίσης στου BRMC πήγε να με παρει ο υπνος (σόρυ)

4 Likes

Στους BRMC ήταν λίγο υπνος η φάση συμφωνώ. Μετά τους Planet που εκαναν αψογη εμφάνιση, κατεβάσαμε απότομα ταχύτητες.

Για μένα έκπληξη (ίσως και όχι) ήταν οι Whereswilder που έπαιξαν γαμάτα και είχαν κ φοβερό ήχο.

1 Like

Planet of Zeus πρόλαβα μισή ώρα, δυνατοί παίκτες, δεν τους είχα ξαναδεί.

BRMC στο 2ο τραγούδι την ψιλιαστίκαμε τη δουλειά και πήγαμε για ύπνο στις μαξιλάρες του red fm. Μιάμιση ώρα νανούρισμα παίξανε τα άτομα. Υπάρχει όντως κόσμος πού πήγε χτες για να δει αυτούς;

Clutch Η γνωστή τους maximum απόδοσή για μόλις μία ώρα και είκοσι λεπτά όμως και με setlist αδιάφορο να το πω; κακό να το πω; υποτονικό να το πω; Ο κόσμος δεν είχε ρυθμό, δεν το ζούσανε, σαν να μην ήταν εκεί. Ήταν κυρίως φασέοι , δεν βοήθησε και το set. Μόνο στα δύο υπερχιτάκια στο τέλος ξυπνήσανε. Εννοείται ότι θα ξαναπάω όταν ξανάρθουν.

2 Likes

Ωραίο live (Clutch και Planet φοβεροί), ωραία διοργάνωση, ωραίο μέρος, BRMC απορώ πως έχουν κόσμο - μάλλον δεν είναι για 'μένα η μουσική τους, φασέοι που μιλούσαν με τους φίλους του μέχρι να παιχτεί το Electric Worry. Ευτυχώς μετά δεν ξαναμίλησαν, αλλά δυστυχώς μετά τέλειωσε και το live.

5 Likes

Κριμα για τον κοσμο, τους εχω δει μια φορα σε κλειστο και εφευγαν δοντια και βυζια στον αερα.

Ισως το φεστιβαλικο δεν ειναι το φορτε τους.

Τελικα, εκτιμηση για αριθμο κοσμου;

2 Likes

Πρόλαβα μόνο BRMC και Clutch.Για τους πρώτους δεν ήξερα τίποτα και αυτά που άκουσα δεν νομίζω να με κάνουν να ασχοληθώ.Βαρετοί γενικά και όχι του γούστου μου οπότε τι να σχολιάσω?

Clutch τώρα.Πρώτα τα στραβά.Headline σε φεστιβάλ και μου παίζεις 1.20’.Οκ ποτέ δεν ήταν της τεράστιας διάρκειας αλλά ρε μάγκα δε παίζεις μόνος σου σε κλειστό, πρώτο όνομα σε διοργάνωση είσαι, παίξε δύο τραγούδια παραπάνω.Ήχος του Fallon έτσι και έτσι παρότι φαινόταν ότι ο άνθρωπος προσπαθούσε.Επίσης ως γνωστόν μούγκα στη στρούγκα με το κοινό αλλά αυτό όποιος τους έχει ξαναδεί το περίμενε.Παίζει να μίλησε 5 δευτερόλεπτα σύνολο.Setlist σχετικά safe με μπόλικα από το καινούργιο και τα κλασσικά.Πιστεύω ότι τους πάνε περισσότερο οι κλειστοί χώροι όπου η ατμόσφαιρα rock party που θέλουν, δημιουργείτε πιο εύκολα με κόσμο που ξέρει και άλλα τραγούδια εκτός του regulator.

Στα θετικά ο ήχος της υπόλοιπης μπάντας που ήταν σε πολύ υψηλό επίπεδο.Ειδικά το rythm section δε νομίζω ότι έχει να ζηλέψει κάτι από τιτάνες του είδους.Ευχάριστη έκπληξη ο Willie o Nelson.Τα κομμάτια από το νέο άλμπουμ (το οποίο το θεωρώ κατώτερο από τα 2 προηγούμενα) ακούστηκαν πολύ καλύτερα ζωντανά.Μου άρεσε που παρά την μεγάλη σκηνή έμειναν πιστοί στο δικό τους στυλ με το λιτό show που εστιάζει περισσότερο στην μουσική παρά στα πυροτεχνήματα στα banners κλπ.Άψογη διοργάνωση.Μπράβο στους διοργανωτές γενικά για το φετινό Release.Κρίμα που ο χώρος δεν μπορεί να σηκώσει πρώτης γραμμής ονόματα λόγω χωρητικότητας.

5 Likes