Coheed and Cambria - The Afterman: Ascension/Descension

Tracklist

  1. “The Hollow”
  2. “Key Entity Extraction I: Domino the Destitute”
  3. “The Afterman”
  4. “Mothers of Men”
  5. “Goodnight, Fair Lady”
  6. “Key Entity Extraction II: Holly Wood the Cracked”
  7. “Key Entity Extraction III: Vic the Butcher”
  8. “Key Entity Extraction IV: Evagria the Faithful”
  9. “Subtraction”

Ακούμε το Domino the Destitute εδώ και εδώ το Afterman. Κυκλοφορεί στις 9 Οκτωβρίου και το Descension τον Φεβρουάριο του 2013.

Μπαντάρα.

Εμπιστεύομαι Claudio με κλειστά μάτια, παρόλο που κάθε φορά ξεπερνούν τον εαυτό τους σε αναποδιές.

Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί υπάρχει κόσμος που βρήκε απογοητευτικό το “Year Of The Black Rainbow”.

Δεν μαρεσε πολυ ο ηχος της παραγωγης στην κιθαρα προτιμουσα ξεκαθαρα αυτον απτα προηγουμενα αλμπουμ που πανω κατω ηταν ο ιδιος σε ολα

το δεχεσαι? :stuck_out_tongue:

the truth is out there… :roll:

Ηχος πιο κοντα στα ωραια τα παλια παλι,αντε να δουμε!!Μου την σπαει ομως λιγο αυτο με την 6μηνη κυκλοφορια και λοιπες μαρκετινγκ βλακειες,βγαλτε εκει ενα δισκο με τα καλυτερα 12-13 κομματια…σορρυ αλλα δεν πιστευω κιολας οτι εχουν 20 κομματια να αξιζουν

το ακουσα αρκετες φορες απο εχθες,ειναι νωρις για ασφαλη συμπερασματα αλλα νομιζω οτι ειναι ενας πολυ καλος δισκος…

τωρα το ακουω…

αλλα αυτη η μπαντα μα παντα να βγάζει τρελα intro σε ολα τις τα αλμπουμ?!!!

Παίζει να μην αξίζει καν δεύτερη ακρόαση.

Δεύτερη ακρόαση σίγουρα αξίζει αλλά θα συμφωνήσω με τον padrino.

μια χαρά ωραιότατο άλμπουμ είναι.

το εχω λιωσει εδω και 2 μερες…τα σπαει 8)

Με το concept τι παίζει?

η ιστορια ειναι σχετικη παλι με τα amory wars και επικεντρωνεται σε εναν χαρακτηρα τον Sirius Amory…

παραθετω λινκ που θα βρεις και αλλα video σχετικα με το concept

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Wr7tTcsKgxc#!

πώς τα πετάτε έτσι αυτά ρε γαμώτο =/

εγώ μόλις τέλειωσε η 1η ακρόαση πάτησα κατευθείαν το ρηπήτ. και για το κονσεπτ, όρεξη να έχεις να διαβάζεις ή να βλέπεις τα βιντεάκια με τον claudio που παλεύει να το εξηγήσει.

sorry κιολας αλλα οποιος νομιζει οτι αυτος ο δισκος ειναι για μια ακροαση μονο,τοτε προφανως μεχρι προχθες δεν ηξερε καν το γκρουπ…

Ναι πρώτη φορά τους άκουσα.

ισως θα ηταν καλυτερα να ξεκινησεις με καποιο απο τα παλιοτερα τους οπως το “no world for tomorrow”

μαλλον σοβαρα το λεει

Τρολαρει ο stelios…
Ακρα ερωτευσιμος ο δισκος.
Εχουμε επιστροφη στα παλια,απτη δομη του αλμπουμ μεχρι τις συνθεσεις.
Θελω να μεγαλωσει κιαλλο οπως ολοι οι δισκοι coheed και να πω τελικη γνωμη.Πρωτες ακροασεις και ειναι και πολλες,τοσο κολλητικος που ειναι πολυ πολυ θετικες. :smiley: