Coheed And Cambria

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CRoN4_kG6XM#!

ωραιο νεο κομματι :slight_smile:

Αυτο θα πει αντικρουομενες απόψεις :lol:

αυτο θα πει “θεμα γουστου” :stuck_out_tongue:

συ, δε καιγόσουν πιτσιρίκο με το Far; πότε σε έχασαν; με τη διασκευή στον Gotye;

το προηγούμενο ήταν μια χαρά δισκάρα. και τώρα έβγαλαν 8λεπτο single που ανάθεμα κι αν κατάλαβα τι παίζει σε μια ακρόαση, παρόλο που έχω καεί τα τελευταία χρόνια με C&C.

τον Claudio τον αγαπάμε και τον εμπιστευόμαστε.

ε αν ειναι ανα σιντι να βρισκω ενα τραγουδι την βαψαμε. και ηταν και το κομματι που ξεφευγε και απο τη νορμα του δισκου

[B]The Afterman[/B]

Εγω να δηλωσω καβλωμενος με Domino και αρκετα ψημενος με [B]αυτο[/B],που μαλλον θα μπει στο 2ο δισκο.

Επισης καλωσοριζω την επιστροφη του παλιου drummer.
Περιμενω σιγουρα καλυτερο δισκο απο τον προηγουμενο.

Είπα να πιάσω ξανά τη δισκογραφία τους, μετά από καιρό, αλλά τα ascension/descension ήταν ήδη μέσα στο μπ3 οπότε είπα να ξεκινήσω από αυτά.

Και ακόμα εκεί είμαι :")

Τεράστιοι δίσκοι, μεγάλες στιγμές, όσοι απογοητευτήκατε δώστε τους ξανά μια ευκαιρία αφού ρίξετε πρώτα μια ματιά στο concept, υπάρχει εδώ αναλυτικά–> http://coheed.wikia.com/wiki/The_Afterman:Ascension(Story), αλλά και στο youtube έχει συνέντευξη του Claudio όπου μιλάει για κάθε κομμάτι πιο συνοπτικά.

Η ιστορία είναι η πιο απλή από όσες έχουν πει μέχρι τώρα, μπορεί να την παρακολουθήσει οποιοσδήποτε φαν τους και για μένα είναι απαραίτητο για να ακούσει κάποιος τα 2 afterman (όχι ότι για τους προηγούμενους δίσκους δεν χρειαζόταν κάτι τέτοιο, απλά λέω), δεν έχει ποδήλατα που μιλάνε, έχει τον Sirius Amory που παλεύει να γυρίσει σπίτι του.

Καλά τα είπε o Outshined στο θρεντ των δίσκων, το 1 έχει τις κομματάρες αλλά το 2 είναι πιο δεμένο και όποιος διαβάσει και την ιστορία θα νιώσει.

All-Mother: ?You fought to withdraw from a location which has incited severe quantifiable pain, and nearly terminated the mission?nearly terminated your life. Yet you desire to set a course back to it? I am not equipped to comprehend human rationale. Sirius, is this what love is??

Sirius: ?Yes.?

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να πω κάτι άλλο. Βρήκα και τις ακουστικές εκδόσεις των δίσκων και λογικά θα παίξουν το βράδυ, και πό αύριο λέω να κάτσω να δω επιτέλους τα Neverender. Πόσο, μα πόσο κρίμα που δεν πρόκειται ποτέ να δούμε λάιβ αυτή την μπαντάρα.

Γεια σου ρε bastard με τα ωραία σου.

Ξεκινάω από το τελευταίο που λες. Μερικές φορές πρέπει να το παίρνεις απόφαση και να κάνεις πίσω. Να αράζεις και να αποδέχεσαι ότι αφού δεν κατάφεραν να πείσουν μέχρι τώρα οι κάθε C&C γιατί θα γίνει από εδώ και πέρα; Βασικά, μάλλον δε θα γίνει…

Δεν ξέρω γιατί μπορεί να μην αρέσουν τα 2 Afterman. Σε κάποιους δεν άρεσε το “Year”, σε κάποιους δεν άρεσε ακόμα και το “No World”. Δεν ξέρω, δεν καταλαβαίνω τι δεν άρεσε. Δεν με πολυ-απασχολεί κιόλας.

Είχα κάνει το καλό και τα είχα σκάσει χοντρά για να πάρω το κουτί του Neverender. Συνεχίζει να είναι από τα πιο ξεχωριστά κομμάτια της (με την ευρύτερη έννοια) δισκοθήκης μου. Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα και πόσο πουλιέται. Τα αξίζει τα λεφτά του. Καλό λιώσιμο.

Και τι πιο ταιριαστό για καλοκαίρι από αυτό το videoclip: https://www.youtube.com/watch?v=ZXSyatjWo1E

Τελειως υποτιμημενο συγκροτημα δυστυχως…

Για όποιον έχει χρόνο και όρεξη, εδώ υπάρχουν άπειρα ωραία θρεντς για concept, artwork, merch κλπ

μετα απο απειρες ακροασεις τα τελευταια χρονια νομιζω οτι ηταν καιρος να αρχισω να αποκτω την δισκογραφια αυτης της μπανταρας…Ηδη τα 4 απο τα 5 cd που παρηγγειλα ταξιδευουν :smiley:

Several months ago, in anticipation of the birth of my son, I wrote ?Atlas" for him. At the time, I could only imagine the feelings I’d have for him when I’d have to leave for tour. I didn’t truly understand the power and relevance of the song’s sentiment. Now, after having him in my life for almost three months and with Neverender just a few weeks away, I’m starting to feel it. This will be my first tour away from Atlas. And sure, it will be hard, but it’s all for him. I’d like to share that song with you.

ακομα και με μια ακουστικη εχει φωναρα

ποσο ξενερα να μην περιεχει στιχους το booklet του No world for tomorrow… [-X

New Coheed and Cambria album “The Color Before the Sun” coming Oct 9! Plus, stream new single “You Got Spirit, Kid”:

\:D/

επιτελους!!!

Ναι ρε το καλυτερο συγκροτημα ολων των εποχων

το καλυτερο ολων των εποχων σιγουρα οχι,αλλα απο τα κορυφαια των τελευταιων ετων σιγουρα ναι…ποιος δισκος τους ειναι ο αγαπημενος σου;

Δεν εχω ακουσει ουτε νοτα αλλα ειναι οι αγαπημενοι μου

ακουσε το “no world for tomorrow”…εχει αρκετες επιρροες απο maiden μιας και βλεπω το αβαταρ σου…