Coheed And Cambria

Τι υπερκομματαρα ειναι αυτη γαμω το κερατο μου!?

Πάρα πολυ ωραίο κομμάτι όντως.

Είμαι άσχετος μαζί τους, με τι να ξεκινήσω?

Ή με τα Afterman ή με τα Good Apollo. Μαλλον τα Afterman γιατι ειναι πιο μικρα και χορταινονται πιο ευκολα.
Όχι το The Color Before the Sun

1 Like

βασικα το color σιγουρα ειναι η πιο αδυναμη (και μοναδικη) στιγμη τους.Μου αρεσε ομως αν και θα προτιμουσα να εβγαινε σαν σολο δισκος του claudio.

θα ελεγα με το No world for tomorrow να ξεκινησεις παντως.Αν σου αρεσει λιωνεις και τα αλλα…

1 Like

Εγω προσωπικα θα ελεγα να ξεκινησεις με τα δυο Good Apollo και το Year Of The Black Rainbow, το οποιο για μενα ειναι συνολικα ο καλυτερος τους δισκος.

1 Like

γαματο το black rainbow αλλα παιζει να το εβαζα 4-5ο στην σειρα…

1 Like

Βλέπω από τις απαντήσεις σας, ότι δεν υπάρχει ξεκάθαρο “φαβορί” και μου αρέσει αυτό, γιατί μάλλον έχει πολύ ζουμί η υπόθεση Coheed and Cambria.

Επίσης βλέπω ότι, όχι μόνο γράφουν κονσεπτ άλμπουμ αλλά συνεχίζουν την ιστορία και σε επόμενο άλμπουμ (Τα “Good Apollo” και τα "Aftermath). :open_mouth:

Με μία από αυτές τις δύο “διλογίες” λέω τελικά να ξεκινήσω.

Στο Allmusic έχει για καλύτερο το “The year of black rainbow” (έτσι για την ιστορία).

1 Like

η ιστορια βγαινει και σε comic να ξερεις…εχει και εκει πολυ πραμα…

1 Like

Μονο τα Good Apollo θα μπορουσα να βαλω πιο πανω, τα Afterman ειναι πολυ καλοι δισκοι, αλλα το Black Rainbow εχει φοβερη συνοχη για μενα, και 3-4 τραγουδια που ειναι απο τα αγαπημενα μου απο τους C &C

εχω πιο πανω απο τα Apollo και απο τα υπολοιπα το “in keeping secrets” παντως…

1 Like

Vaxis – Act I: The Unheavenly Creatures

  1. “Prologue”
  2. “The Dark Sentencer”
  3. “Unheavenly Creatures”
  4. “Toys”
  5. “Black Sunday”
  6. “Queen of the Dark”
  7. “True Ugly”
  8. “Love Protocol”
  9. “The Pavilion (A Long Way Back)”
  10. “Night-Time Walkers”
  11. “The Gutter”
  12. “All On Fire”
  13. “It Walks Among US”
  14. “Old Flames”
  15. “Lucky Stars”
1 Like

ειπαν ποτε βγαινει;

5 οκτωβριου.

ειπα να κανω ενα ποστ αλα παοκτση με το πως θα ειναι καθε κομματι αλλα δεν μου βγαινει

2 Likes

Τι ωραία να ξεκινάει έτσι το Σ/Κ:

2 Likes

Παμε για μεγαλο δισκο. Ως τωρα τα 2 τραγουδια που εχουν βγει ειναι απλα αψογα.

Σημερα λογικα θα ακουσω γυρω στις 20 φορες το Unheavenly Creatures.

Επισης, το story για τα επομενα 5 (!) αλμπουμς φαινεται πανεμορφο ως τωρα.

Εκατσα και διαβασα το story για τα δυο Afterman προσφατα, και απορροφηθηκα εντελως. Νομιζω πως ο Claudio επιτελους εμαθε να γραφει και καλες ιστοριες εκτος απο μουσικη, γιατι ομολογω πως οτι εχω διαβασει απο τις παλιες ιστοριες ειναι λιγο οτι ναναι.

1/1

1 Like

το ξερατε οτι ειναι σε παραγωγη κατι τετοιο;

Το διαβασα προσφατα, αλλα δεν ειναι καν σε παραγωγη, δεν υπαρχει αν θυμαμαι καλα καποια χρηματοδοτηση απο καπου για σοβαρη παραγωγη. Αν καπως τα καταφερει ο Κλαουντιο, θα το εβλεπα εννοειται. Αρκει να το κανουν ΚΑΛΟ.

3/3 και παμε για μεγαλη δισκαρα

1 Like

ο δισκος της χρονιας απο τωρα…