Coheed And Cambria

χμ…4 στα 4;

2 Likes

Ναι παμε για μεγαλο δισκο

Ρε γμτ αυτο θα ειναι μια υπεροχη εμπειρια, καθως προκειται για συναυλια στο Hard Rock Cafe, που δεν ειναι καν μικρος συναυλιακος χωρος, ζητημα να χωραει 200 ατομα βασικα. Αλλα με $75 δε με ψηνει καθολου, δεν ειμαι τεραστιος φαν της μπαντας αν και μου αρεσει πολυ προφανως. Αν ηταν στα $40-45 θα πηγαινα σιγουρα, αλλα τωρα ειναι πολλα δυστυχως…

“Κυκλοφορεί”

2 Likes

Ποτέ δεν ήμουν ιδιαίτερα φαν των Coheed ομολογώ πάντως ότι τα νέα τραγούδια ήταν αυτό που λέμε head-turner. Mε μεγάλη μου χαρά θα ακούσω έναν ολόκληρο δίσκο τους μετά από αρκετά χρόνια…

μεχρι στιγμης οτι κυκλοφορησε απο το νεο δισκο ηταν εξαιρετικο…σε ενα 15λεπτο θα τον ακουσουμε και ολοκληρο…

1 Like

Τι ΔΙΣΚΑΡΑ. Σε μενα προσωπικα ακουγεται ως η φυσικη συνεχεια του Year Of The Black Rainbow, μετα απο 8 χρονια (και λατρευω και τα Afterman ε). Ενταξει, τα εξαιρετικα Dark Sentencer και Unheavenly Creatures τα ειχαμε ακουσει ηδη και ειχαμε προΐδεαστει, αλλα ο δισκος εχει μεσα παρα πολυ ομορφες συνθεσεις, με μπολικο συναισθημα.

Ως τωρα εχω ξεχωρισει το σλεηεραδικο Black Sunday, το υπερχαηπερσουπερεπος Queen Of The Dark, και το σπηντατο True Ugly, αλλα με περισσοτερες ακροασεις θα ξεχωρισουν κι αλλα.

1 Like

θελει πολλες ακροασεις…80 λεπτα δισκος ειναι…μεχρι στιγμης και εγω queen of the dark,toys και το ησυχο lucky stars…

ωραιο review @Outshined ! παιζει καμια συνεντευξη;

Thank you sir.

Το παλεύω χρόνια, αλλά (για κάποιο λόγο) η εταιρεία τους δεν θεωρεί προτεραιότητα να μιλήσουν με κάποιο μέσο της χώρας μας.

Να κάνουν κάνα live Ελλάδα!

Πολυ χλωμο να ερθουν εδω…ελαχιστοι τους ξερουν…

Ούτε το Death Disco δε θα γεμίσουν ρε, τι live, εδώ μόνο Iced Earth και Blind Guardian :grinning:.

1 Like

Εγώ γιατί πιστεύω ότι απ την εποχή που έβγαλαν αυτό το ωραίο χιτακι (Welcome home ;;; ) τους ξέρουν αρκετοί…

Ασχέτως αν θα πήγαιναν σε λαηβ

μετα απο 3 βδομαδες πραγματικου λιωσιματος του νεου δισκου αρχιζω να πιστευω οτι ειναι ο καλυτερος που εχουν βγαλει ποτε…

1 Like

Δε μάρεσε καθόλου :neutral_face:

ενταξει ενα τυπικο χαρουμενο C&C κομματι ειναι…

Sparrow Sleeps - In Keeping Secrets of Silent Birth 3: Lullaby renditions of Coheed and Cambria songs

2 Likes

νεο κομματι…

https://www.youtube.com/watch?v=budmX5jCGns

1 Like