Coheed And Cambria

Δεν θυμομουν οτι ειχε ξαναμπει.

Αλλα παρτε και το βιντεο.

Πολυ ωραιο τραγουδι.

1 Like

καλουτσικο αλλα νομιζω οτι δεν θα φτασουν τα υψη του προηγουμενου εκπληκτικου δισκου…

Vaxis II: A Window of the Waking Mind welcomes us back to “The Amory Wars” as the 2nd installment of the five-part “Vaxis” arc about a couple on the run from tyrannical forces and their mysterious new addition.

released on: 5/27/2022

Track List:
The Embers of Fire
Beautiful Losers
Comatose
Shoulders
A Disappearing Act
Love Murder One
Blood
The Liars Club
Bad Man
Our Love
Ladders of Supremacy
Rise, Naianasha (Cut the Cord)
Window of the Waking Mind

3 Likes

Ολως τυχαιως ακουγα ΧΘΕΣ ολο το Vaxis I και στα καπακια τα δυο singles απο το Vaxis II και γουσταρα πολυ με την φαση Coheed, ημουν σε mood. Πρεπει να δωσω σε καποια στιγμη μεγαλη βαση στα δυο Afterman, δεν τα εχω ακουσει οσο θα ηθελα. Τι ωραια μπαντα ρε γμτ.

Ιδιαίτερη μπάντα…και τα 2 aftermath είναι σούπερ…

1 Like

Για παμε.

Ποσο πανεμορφο το Ladders Of Supremacy στο τελευταιο διλεπτο του.

Περιεργη η (προφανως επιτηδευμενη) χρηση του autotune στο Bad Man, αλλα για καποιον λογο το λατρεψα κι αυτο.

Ας παω να ακουσω ολον τον δισκο.

Window of the Waking Mind ειναι το αλλο highlight μου

2 Likes

Δεν εχω φτασει ακομα εκει, αλλα Disappearing Act = 100 στα 100 τραγουδι.

1 Like

Τον ακουσα σημερα. Το Disappearing Act ξεχωρισα και εγω…ποσο γαμημενα κολλητικο κομματι;

Το καλοκαίρι είδαμε ανακοίνωση για ευρωπαϊκή περιοδεία μαζί με Touche Amore και Thrice, κλείσαμε για Μπολόνια στις 28/10 και όταν (πριν καμιά βδομάδα) είδα ότι παίζουν 60 λεπτά σετ σκέφτηκα μέχρι και να πέσει άκυρο στο ταξίδι, τελικά πήγαμε, γάμησαν, γυρίσαμε.

Χώρος κοντά στην πόλη σαν πρώην χάνγκαρ (18), φόβοι για τον ήχο που ευτυχώς τελικά ήταν όπως έπρεπε, intro με Aces High :smiling_face_with_three_hearts: , εμφάνιση δυναμίτης, απίστευτοι παιχταράδες όλοι τους, δεν ήξερα ποιον να πρωτοκοιτάζω πάνω στη σκηνή πραγματικά, συγκινητικός Claudio, συγκίνηση που τον είχα στα 5 μέτρα να παίζει σόλο με την κιθάρα στον σβέρκο, για το σετλιστ τι να πω, άλλη μία ώρα να είχαν πάλι δε θα χόρταινα, τουλάχιστον όλα τα κομμάτια που έπαιξαν από το καινούριο ήταν ιδανικά για λάηβ, έπος το κλείσιμο με το ομώνυμο, έκοψαν το Running Free οι μαλάκες, δεν πειράζει, τι να γίνει, χαλάλι τους.

Κόσμος απροσδόκητα λίγος, ούτε το μισό δε γέμισε, σε φάση που αναρωτήθηκα αν θα μάζευαν λιγότερους στην Αθήνα ξέρω γω, όταν τέλειωσαν οι Touche Amore (υπερτίμιοι) πήγαμε χαλαρά μπροστά 2η-3η σειρά απ’το κάγκελο, Thrice not great not terrible με πολύ αδιάφορη φωνή, αντέξαμε 3 κομμάτια και φύγαμε, ρωτήσαμε έναν σεκιουριτά από πού θα πάρουμε το λεωφορείο και ευτυχώς ήταν Έλληνας και συνεννοηθήκαμε εύκολα :')

Πλούσιο μερτς αλλά οι μπάντες γενικά πρέπει να δουν πιο σοβαρά το θέμα με τις τιμές γιατί (νομίζω) ότι κάποια στιγμή θα υπάρξει σοβαρό πρόβλημα και θα αναγκαστούν να τις ρίξουν πάλι, βέβαια προφανώς κάποιοι πιο ειδικοί από μένα που ασχολούνται με λοτζιστικς γκεητγουεη λινκινγκς το είδαν και αποφάσισαν ότι συμφέρει, αλλά 35 ευρώ το μπλουζάκι δεν είναι τιμή για να στηριχτεί μια μπάντα σε έσοδα από το μερτς ούτε για να στηρίξει κάποιος που δεν είναι μεγάλος φαν, γνώμη μου πάντα. Το πετάλι fuzz 400 ευρώ πιο νορμάλ μού φάνηκε δηλαδή :sweat_smile:

35 τα 2 βιβλία με την ιστορία του Vaxis, 45 το βινύλιο, 65 ένα φούτερ, ε οκ πόσο να δώσει κάποιος στις μέρες μας ξέρω γω, πήρα ένα μπλουζάκι και το βιβλίο Vaxis II, με 25 το μπλουζάκι σίγουρα θα έπαιρνα άλλο ένα και το άλλο βιβλίο και ίσως ένα touche amore για τη στήριξη, τώρα είπα απλά να πάνε να γαμηθούνε.

Εδώ και η αφίσα, σίγουρα όχι κάτι που θα δεις και θα σκεφτείς ότι θα παίξουν support και μόνο 1 ώρα, αλλά είπαμε, it is what it is.

Δε θα έρθουν ποτέ, πηγαίνετε έξω να τους δείτε όσοι γουστάρετε και
M A N Y O U R O W N J A C K H A M M E R

3 Likes