Cold Cave - Cherish The Light Years

οι cold cave είναι το μουσικό όχημα του wes eisold, γνωστού από τη θητεία του σε θορυβώδεις hardcore punk μπάντες όπως οι american nightmare, give up the ghost και some girls.μην περιμένετε πάντως να ακούσετε κάτι ανάλογο εδώ.με εκρηκτική synthpop που συνδυάζεται με το darkwave έχουμε να κάνουμε.παρ’όλα αυτά, το γεγονός ότι ο eisold έχει περάσει από το hardcore φαίνεται στο δίσκο.ξεχάστε τα ανοργασμικά synths.από το πρώτο κιόλας κομμάτι ο δίσκος σε πιάνει από τα μούτρα.στο ‘the great pan is dead’ θα θες να σπάσεις ό,τι βρεις γύρω σου, στο ‘icons of summer’ θες να χορέψεις, στο ‘burning sage’ θα ανατριχιάσεις.το “cherish the light years” είναι ένα άλμπουμ με ψυχή.θα το βιώσεις.είναι καλύτερο από το προ διετίας ντεμπούτο, κυκλοφορεί από τη matador, και δε βλέπω πως γίνεται να ακούσω μέσα στο 2011 κάποιο δίσκο περισσότερο από αυτόν…

The Great Pan Is Dead

Burning Sage

Ο,τι και να πω για τις μπάντες που ήταν μέλος ο eisold θα είναι λίγο (και offtopic). Μακάρι να βγάλει κανούριο album με τους xo skeletons και some girls.

Ontopic: ο δίσκος γαμάει, έτσι απλά.

ειναι τερας, το ακουω 5 μηνες κοντα και παντα με το ιδιο χαμογελο.

επισης χορρορ προσεξα οτι στις λιστες σου φιγουραρει και το Bermuda Drain, να πεις αν εχεις και τις ντεμο εκτελεσεις του και οτι το
A Meal Can Be Made ειναι καυλα σκετη και μπλακ μεταλς στη ντεμο βερσιον.

Ωπ, ωραίος για το bump! Είναι από τους δίσκους που δεν πρόκειται αν ξεφτίσουν με τίποτα…

Τις ντέμο εκτελέσεις του Bermuda Drain δεν τις έχω. Και βασικά δεν ξέρω που να τις βρω. Αν ξέρεις κάτι… Το A Meal Can Be Made έχει ήδη μια black metal υφή. Μου εξάπτεις τη φαντασία τώρα…
Το κόλλημά μου από το δίσκο πάντως είναι το Palm Tree Corpse…