Colour Haze, 1000mods @ An Club, 16 Οκτωβρίου

colour haze = magical psychedelic trip

Εγω γούσταρα full Human Asteroid κυρίως για τη μουσική, γούσταρα 1000mods απο όλες τις απόψεις, και Colour Haze με ξενερωσαν που τα τζαμάρανε όλα, με κουράσανε λίγο. Αλλα σε οσα αναγνωριζα φουλ (Love πχ το παιξανε οπως στο studio), περασα καλα.

Ακουστηκες φιλε!

εμένα με ξενέρωσε το merch, αν και ομολογουμένως φέρανε ΠΟΛΥ πράμα.

τιμές ίδιες με του site. καλά, γίνεται οι my sleeping karma να πουλούσανε τα cds τους 10 ευρώ στο λάηβ τους και σήμερα να τα χει φέρει η elektrohasch στα 13 ευρώ?

επίσης, που στο πέος πήγαν οι στίχοι από cds και βινύλια? δεν είχα ξαναπάρει τπτ από elektrohasch και απογοητεύτηκα. στα lps εκτός από τη θήκη, υπήρχε μόνο το βινύλιο… ούτε ένα χαρτί ξέρω γω μέσα. στα cds, απ’ αυτά που πήρα, μόνο στο colour haze έχει στίχους για 2 τραγούδια του δίσκου. μα ούτε στο los natas να μην έχει στίχους, πφ.

ευτυχώς μου έκοψε 1 ευρώ το παλικάρι για συνολικές αγορές 200+ ευρώ. να ναι καλά :lol:

τέσπα, τέρμα η ΚΛΑΨΑ, σχόλια για το ζουμί αύριο.

Δε σε πιάνω, τι ακούστηκα;

Ενταξει… τρομερο live, highlight της βραδιας για μενα τα δυο κομματια που επαιξαν απροβαριστα, καθως η μπαντα φανηκε πως γουσταρε τρελα το ολο vibe. Απ τα καλυτερα φετινα live στο πολυ ανετο.

Πολυ καλα και τα δυο σαππορτ, ηχαρα στις κιθαρες των Human Asteroid, κι οι 1000mods σταθερα αξιοι. Σε καποια φαση βεβαια βγηκα, δυστυχως, επειδη δυσφορουσα αρκετα μ ολη αυτη τη καπνα στο χωρο.

Ήταν sold out το live? Ξέρει κανείς?

NamelessDead αν δε καταλαβες το χθεσινο λαηβ ηταν η γιορτη της μουσικης, ισως σε επτα χρονια καταλαβεις οτι στις 16 Οκτωβρη του 2010, σε ενα ροκ φορουμ εγραψες γεματος μιζερια τις χειροτερες μπαρουφες που θα μπορουσε κανεις να πει για ενα τετοιο λαηβ. το πρωτο σαπορτ δεν το ειδα, ειδα το δευτερο, που το εχω ξαναδει και ειμαι σιγουρος αν αποφασιζες καποια στιγμη να παιξεις ΣΤΟΝΕΡ σε καποιο συνοικιακο στουντιο με την παρεα που κανετε χαβαλε, δεν θα τους ακουμπαγες, γιατι δεν εισαι στονερ. ουτε γω ειμαι! αγριοκοιταζες αυτους που την πινανε διπλα σου, δυσανασχετουσες στο ψηλο που καθοταν μπροστα σου και τους τυπους που σε σπρωχνανε καθε λιγο και λιγακι για να περασουν. ελα πες την αληθεια, μπηκες εδω για να κραξεις και αυτο και μονον. δεν μιλησες καν για τον ηχο, που συνηθως μετα απο τα λαηβς για κατι τετοια λεμε, μιλησες για τα κουρασμενα σου ποδια. ΑΚΟΥΣΤΗΚΕΣ ΦΙΛΕ! ΟΚ ΤΟ ΠΙΑΣΑΜΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ! τωρα ξερεις, στους Electric Wizard βαλε πατους, θα ειναι μακρυ το ταξιδι μεχρι την Ιερουσαλημ. μπεστ λαηβ 2010 και τρου στορυ παραλληλα.

ούτε μένα μ’ άρεσαν οι κόλορ χέηζ, κούραση μεγάλη κι ας είχα προπονήσει τα πόδια μου. μπλουπ.

εσύ πάντως αν δεν τρως το φαΐ σου, όταν ΓΕΡΑΣΕΙΣ, παίζει και να μοιάζεις στον μπασσίστα.

ναι. βγαίνοντας από το αν είδα πάνω στην αφίσα κολλημένο ένα SOLD OUT.

τα σαπορτ δεν ήταν και τρισάθλια, υπερβολές. οι human asteroid δε με συγκίνησαν καθόλου βέβαια. οι 1000mods γάμησαν.
οι Colour Haze μια ομορφιά. κι εγώ θεωρώ ότι κούρασαν λίγο, αλλά έπαιξαν ΜΟΥΣΙΚΗ, πώς το λένε. πολύ καλοί. τους είδα και στο secret show και περίμενα λιγότερα για κάποιο λόγο. όχι ότι ήταν άσχημο το ακουστικό. ευχάριστη έκπληξη δηλαδής. τέτοιους μουσικούς θέλομεν, που τους αρέσει να παίζουν και το δείχνουν.
:thumbup:

μα φιλε μου αυτοι ειναι οι Colour Haze. τζαμαριστα κομματια… κ οσα ηξερες παλι τζαμαριστα ειναι απλα τα ηξερες. αν δεν τα ηξερες παλι το ιδιο θα πιστευες. αφου ρε δεν ειστε για τετοιες μουσικες και ακουσματα τι πηγαινετε???

Η τελειότητα η ίδια, θα μπορούσα να τους βλέπω κάθε μέρα.
Ήχος, απόδοση, εκτελέσεις, τζαμάρισμα, ντραμς, κιθάρα, μπασο, ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ.
Ζήτω.

Ρε συ, δε με χαλασε το τζαμάρισμα, ισα ισα! Απλα σε φάσεις με κούραζε, τι να πω ίσως έφταιγε το ότι ήμουν ακριβως μπροστα στον κιθαριστα και δεν ακουγα και πολυ μπασο κ drums. Παντως, ναι, ειναι έξω απο τα νερά μου γενικά η stoner σκηνή, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δε μπορώ να εκφράσω άποψη φίλος:)

Μια χαρά ήταν το λάιβ. Δεν κουράστηκα καθόλου. Στην τελική το τζαμάρισμα που έχουν στα στούντιο έκαναν και λάιβ. Δεν ήταν πολύ αλλαγμένα τα τραγούδια.

Παίξανε και 2 ώρες οπότε έφυγα φουλ ευχαριστημένος. Στα μείον ο ήχος που άλλοτε ήταν καλός και άλλοτε το μπάσο κάλυπτε την κιθάρα. Πάντως είχε αισθητή βελτίωση από τα support που δεν ακουγόταν καθόλου η φωνή. Ωραίο και το καινούργιο τραγουδάκι που παίξανε.

Οι Human Asteroid μουσικά καλοί ήταν αλλά τα φωνητικά ήταν πολύ μέτρια.Οι 1000Mods άψογοι.

Εδω που τα λεμε δεν ειναι και κανα εγκλημα αυτο, βαλε και τη χθεσινη ζεστη και το στριμωξιδι -κατι οχι πρωτογνωρο βεβαια σε φισκα Αν- δε νομιζω οτι ειναι και οι τελειες συνθηκες για να παρακολουθησεις μια συναυλια.

Δυο κουβεντες για το λαηβ. Οι 1000mods γαμησαν στεγνα. Human Asteroid δεν προλαβα. Colour Haze χασιμο μεχρι τελικης πτωσης στο σανιδι, τελειοτητες στα Love και Peace, Brothers And Sisters, απλα που και που σκεφτομουν ποσο γαμω θα ηταν να τους εβλεπα σε κανα Duna Jam κι οχι σ’αυτο το θαλαμο αεριων.
Σε καθε περιπτωση, μπραβο στην CTS, γιατι αλλιως θα ειχαμε μεινει στο προηγουμενο προ εξαετιας με τους Natas [μηπως ειναι καιρος και για αυτους να μας ξαναρθουνε;], μαλλον για μια ζωη.

το εγλημα ειναι οτι ξερεις οτι θα ειναι υπο αυτες τις συνθηκες το λαηβ και βρισκεις βημα μετα για κραξιμο, δεν θα μου φαινοταν απιθανο αν καποιος εκραζε και την CTS.

ήξερα πως θα είναι τίγκα το μέρος κι επειδή έχω θέμα σοβαρό και χρόνιο με τη μέση και η ορθοστασία με πεθαίνει, πήγα νωρίς για να βρω σποτ ώστε να μπορώ να κάθομαι στη μεγαλύτερη διάρκεια του λάηβ. αυτό όπως είναι προφανές δεν είναι εφικτό για τον οποιοδήποτε έχει παρόμοιο θέμα… γενικά τα λάηβς στο αν με άτομα μέχρι και στα σκαλάκια με κουράζουν περισσότερο κι από 10 ώρες στην οικοδομή. στους karma to burn π.χ. έφυγα πριν τα μισά της συναυλίας…

ο καθένας κάνει τις επιλογές του, ναι νομιστερ. αυτό δε σημαίνει πως δεν έχει δικαίωμα να ζητά κάτι καλύτερο και πιο ανθρώπινο από τη στιγμή που καταθέτει τον οβολό του. στη θέση που έκατσα χτες είχε και γαμώ τους εξαερισμούς, στο μεγαλύτερο εύρος του χώρου ούτε καν. ευτυχώς δλδ που έχει απαγορευτεί το κάπνισμα, αλλιώς κάποιος θα μπορούσε και να είχε θέμα, λολ.

στο θέμα του ήχου, στους asteroid έπαιζε ψιλοβαβούρα, μοδς ήταν οκ, haze (ίσως επειδή ήμανε κ μπροστά στον μπασσίστα) δεν άκουγα κιθάρα στην αρχή, μετά έστρωσε. πάντως αυτή τη μανία να τα χώνουνε όλα τέρμα, δε μπορώ να την καταλάβω.

btw, αυτό το προβόλι που σκάει πάνω στη δεξιά κολώνα, τόσα χρόνια ΕΝΑΣ μες το μαγαζί δεν έχει πάρει πρέφα ότι είναι το μοναδικό από όλη τη σειρά που στραβώνει κόσμο?

ψ. space queen, λικνιζόσουνα στο αριστερό κάγκελο πίσω από τον κιθαρίστα?

Αυτό! Απλά μας έμαθαν μπαλίτσα, οι τύποι παίζαν το ίδιο καλά και δυναμικά με τα πρώτα κομμάτια μέχρι το τέλος, έτσι γίνονται τα λάιβ…
τώρα για το χώρο είναι γνωστή η κατάσταση στο An άλλά όταν βάζεις 500 άτομα σε ένα μέρος βάζεις τον εξαερισμό στο full ή βάζεις επιπλέον εξαερισμό, πραγματικά έβλεπα καποια άτομα που ανέπνεαν με δυσκολία εκει μέσα…
βαρέθηκα να βλέπω τα ίδια support, oi χιλιομόδοι γαμάνε αλλά πρέπει να παίξουν stoner doom και όχi σολίδια και rock tempo συνεχόμενο.

αντε υγείες!

ναι, λυσσαξα παλι:oops:
ενταξει, εχω βρει σχεδον το ιδανικο σημειο για να μην τρωω σπρωξιδι

εσυ ησουν αυτος που στραβωνοταν απο το φως:lol:, με την μπλουζα isis?