Colour Haze, 1000mods @ An Club, 16 Οκτωβρίου

γιεπ.

:lol::lol: σε εβλεπα και σκεφτομουν “πως την παλευει με αυτο το [B][SIZE=“3”]ΦΩΣ[/SIZE][/B] μεσα στα ματια του?”

Το sold out έγινε νωρίς ( ενώ έπαιζαν οι 1000mods). Δεν τίγκαρε επομένως το Αν ( θυμάστε ας πούμε hermano που είχε άλλα 100 άτομα μέσα τουλάχιστον) αλλά και πάλι υπάρχει πρόβλημα . Αυτό έχουμε όμως δυστυχώς…

Ηuman asteroid δεν πρόλαβα γμτ, αλλά είδα τους 1000mods . Σε κάθε τους live ανεβαίνουν και μπράβο τους. Ετοιμάζουν και το νέο τους δίσκο τον οποίο θα μαστεράρει, μιξάρει, γράψει ο billy anderson 8)

Color Haze κωλογούσταρα, τους είχα χάσει και πριν 6 χρόνια οπότε έκλεισα μια συναισθηματική/πολιτιστική τρύπα :stuck_out_tongue: Οι γερμανοί δεν μπορούν να μιλήσουν αγγλικά τέλος :lol:

IN Cts we trust :slight_smile:

turns παίξανε;

^Όχι.Τουλάχιστον δεν το θυμάμαι.

Από την πόρτα σου περνώ και τηγανίζεις ψάρια.
Δεν πρόκειται να πάρω την άδεια σου για να γκρινιάξω για ό,τι σκατά γουστάρω, για να αγριοκοιτάξω όποιον θέλω και γενικά δε θα σε ρωτήσω ούτε αν αποφασίσω να παίξω stoner. Αν δε συμφωνείς με αυτά που λέω, sod και μάλιστα sharpish.

Γκε γκε;

sod off λέμε οι ευγενικοί άνθρωποι

δε χρειάζεται κράξιμο, χρειαζόμαστε ένα χώρο να βλέπουμε τη μουσική που γουστάρουμε σαν άνθρωποι και αυτό κανονίζει η παραγωγή

Παίζει να έχασα ένα από τα καλύτερα live της ζωής μου. :frowning: :frowning: :cry:

μην αγριευεις ρε βλακα NamelessDead, συζητηση κανουμε. ΕΝΤΟΝΗ κιολας! αν και με τη μουσικη εισαι αρκετα μαλωμενος, οσο δεν παει ασπουμε. θελω να μου πεις, τι σε χαλασε στους colour haze, τι τους ελειπε; επισης τι αλλα live εχεις δει φετος ή θα δεις.
και τελος συνεχιζεις ν’ ακους ακομα deathcore; αυτο που παιζουν οι 25 ta life;

Ντάξει, τα περί του χώρου και τα συναφή είναι γνωστά εξαρχής και κάθε φορά σχολιάζονται τα ίδια πράγματα. Από κει και πέρα ναι, sold out το live χωρίς όμως υπερτίγκα και σαρδελοποίηση, αλλά από την άλλη τρομερή καπνίλα και φοβερή ζέστη για ένα τέτοιο live που θες να απολαύσεις. Άμεση σύγκριση πχ με Radio Moscow με λιγότερο κόσμο και μια φανταστική συναυλία γύρω στις 2,5 ώρες (οι RM) και παρόλα αυτά, οι συνθήκες ήταν ΟΚ.

Οι 1000μόδοι καλά το πάνε, σε κάθε εμφάνισή τους πιο δεμένοι και όσο να΄ναι, με τα σολίδια και αυτά παίρνουν ωραία κατεύθυνση.

Οι Colour Haze ήταν όπως ακριβώς έπρεπε. Φουλ στα improvisations και τις λοιπές όμορφες τέλη 60’ς - αρχές 70’ς παραπομπές, οι οποίες κάνουν ένα τέτοιο live απολαυστικό. Καλός ήχος, λιτή και σοβαρή σκηνική παρουσία και γενικώς ειλικρινέστατο live. Ξέρεις τι πας να ακούσεις και βασικά δεν έχει και μεγάλη διαφορά από μια ακρόαση ενός δίσκου τους. Ή σου κάνει ή όχι.

και για το οφφτοπικ:
Απλά μια βδομάδα μετά τους Shadow Gallery και ένα ΤΕΛΕΙΟ live, λογικό είναι μην θέτει υποψηφιότητα για συναυλία της χρονιάς!
:-s

Hi,

To bootleg μου από Secret Gig Colour Haze! Bonus track το νεο κομμάτι που παίξανε στο κανονικό event! Όσοι δεν ήρθαν θέλω γνώμες για το νέο κομμάτι κυρίως!

http://drdoomslair.com/2010/11/04/colour-haze-secret-acoustic-show/