Colour Haze

Γερμανοί.

Psychedelic Heavy Stoner Rock παίζουν τα παλικάρια που δημιουργήθηκαν στα μέσα της τελευταίας δεκαετίας του περασμένου αιώνα.

Τι να πω για να περιγράψω τη μουσική τους? Δεν φτάνουν οι λέξεις γι’αυτά τα συναισθήματα.

Ρίξτε μια ματιά στους δίσκους τους και πείτε γνώμες. :slight_smile:

1995 Chopping Machine

1998 Seven

2001 Ewige Blumenkraft

2002 Periscope

2003 Los Sounds De Krauts

2004 Colour Haze

2006 Tempel

2008 All

Official Website

ΥΓ. Έλατε καμιά βόλτα και απ’τα μέρη μας ρε γμτ…

Άκουσα το All και το έχω λιώσει! Δισκάρα! Με παλαιότερα δεν έχω ασχοληθεί (δεν ήξερα καν ότι έχουν και άλλες κυκλοφορίες #-o) αλλά υπόσχομαι ότι θα τους ψάξω περισσότερο!

Τους συστήνω ανεπιφύλακτα!

Άκου το ομότιτλο, το Tempel και το CO2. Απίστευτη μπάντα! Προσκυνάμε.

τι να πω τώρα για colour haze… αγάπη μεγάλη…

Colour Haze, Tempel και Αll έίναι τα τοp για μένα και μετά co2 και periscope

Ας ελπίζουμε για νέο δίσκο μες το '10.

στηρίζουμε τις δισκάρες Colour Haze, Los Sounds de Krauts, Tempel, All. τα υπόλοιπα δεν τα χουμε ακούσει ακόμα :stuck_out_tongue:

ΜΠΑΝΤΑΡΑ.

credits to nomisteraki

Τεραστια μπαντα. Για πολυ καψιμο :Ρ
CO2, All, Temple αγαπες. Γενικα οι δισκοι τους δεν πεφτουν κατω απο το ΓΑΜΑΤΟ.

Οι μπανταρες φαινονται απο την αρχη.Τεραστιο αλμπουμ το All και σιγα-σιγα
ανακαλυπτω και τα προηγουμενα.

Περιεργο τυπακι ο Κωστας (ειδικα στις αρχες του) αλλα του οφειλουμε καποια
πραγματα. :wink:

Η καλύτερη μπάντα στον πλανήτη?! :stuck_out_tongue: Κάθε δίσκος αριστούργημα
Ακόμα και το 1ο lp που δεν έχει καμμία σχέση με τα υπόλοιπα.
Και όπως έγραψα και σε άλλο θρεντάκι, κάτι ειπώθηκε για early 2010…

p.s. Πουλάω το νεφρό μου για τα 3 πρώτα albums, όποιος ξέρει που μπορούμε να το δώσω για να τα αποκτήσω pm

νομιζω πως ειχα πετυχει καποιο απ’ τα 3 πρωτα στο rythm, χωρις να σε παρω στον λαιμο μου, γιατι δεν ειμαι (ακομα) συλλεκτης ελπι οποτε δεν ξερω τι ειναι σπανιο και τι οχι με αποτελεσμα να μη δινω σημασια.

οι color haze ειναι μια φανταστικη μπαντα λοιπον, χωρις μετριες δουλειες, τρελενομαι πολυ για Periscope, Los Sounds De Krauts, ομοτιτλο και All. Με το τελευταιο να παιρνει τη πρωτη θεση επειδη το συνδυασα με το προηγουμενο καλοκαιρι. χαιρομαι που αρεσαν και σε dude, ξεφυγε λιγο κι απ’ τους savatage και τους kreator :lol::lol::lol:

ε ε ε και μενα μαρεσουν, Αλλ εχω λιωσει κυριως. Απιστευτα φηλινγκς…

Κρεντιτς σε χερμανο μανο.

να τος ο ΛΗΤΗΣ. παρακολουθεί και το λαστ.φμ μου, αστυνομικό σώμα μουσικής κύριοι [-X

Nomisterackye = ΞΗΓΑΣ:-k:-k:-k

παιδια δεν ξερω για τι πραμα μιλατε, εγω μιλαω με αποδεικτικα στοιχεια απ’ το φορουμ.
κατα καιρους ο dude πορωνεται με διαφορες μπαντες, nevermore, isis, protomens-καλη ωρα. και oπως εχω καταλαβει οταν πιασει μια μπαντα της αλλαζει τα φωτα. δεν θα εκανα ομως σωστο χαβαλε με μπαντες τυπου nevermore διοτι ειναι πιο ιντελλιτζενς απο κατι kreators και τους αγαπω περισσοτερο.

Τρελό φετίχ αυτό, ειδικά με σάβατατζ το είχα παρακολουθήσει και νόμιζα ότι τον είχε πιάσει επιληψία. :lol:

Ον τοπι, αν και δεν τους έχω ψάξει αρκετά (θα ακούσω ότι έχει προταθεί), πολύ ωραίοι οι Colour Haze. Φαίνονται και καλοί παίχτες, συγκεντρωμένοι όμως στις απαιτήσεις του τραγουδιού.

άλλαξε ημερομηνία, το Periscope είναι '99 :stuck_out_tongue:

είμαι ένοχος :oops:

η αλήθεια είναι ότι συχνά πυκνά με πιάνουν κάτι παθιασμένες κρίσεις λιωσίματος :smiley:

ποτέ όμως δεν ακούω ολόκληρη δισκογραφία, για να έχω υλικό για τις επόμενες επιληψίες :lol:

Το lp είναι του '99 και αυτός που το έχει ριπαρισμένο από βινύλιο να το στείλει άμεσα! :stuck_out_tongue:
το cd με καινούργια φωνητικά και remixed είναι του '05 (α! και bonus track!)

:please::papas:

όποιος είχε πάει στο live στο Αν με Los Natas να μας πει τι έγινε εκεί…

Είχα ακούσει, μέχρι πρόσφατα, μόνο το ομώνυμο και το All, τα οποία είναι αμφότερα δισκάρες και τις τελευταίες μέρες ακούω ακατάπαυστα το Los Sounds De Krauts. Δηλώνω μαγεμένος και εθισμένος ταυτόχρονα.
Ενώ όπως είπα τα άλλα 2 είναι δισκάρες, αυτό με έκαψε κανονικά. Αναμφίβολα, για μένα πλέον, το καλύτερο τους!!

Πάμε για μεγάλα και μαγικά ταξίδια στις 16/10…!