Comedy

Μιας και αναφερθηκε ο Σβατζενεγκερ μου ηρθε στο μυαλο μια ταινια του '93 που ειχα παλιοτερα σε βιντεοκασετα(προ dvd εποχης…), Ο Τελευταιος Μεγαλος Ηρωας λεγεται και εχει μερικες πραγματικα πολυ αστειες σκηνες…Αν και υποτιθεται ειναι περιπετεια, λογω της κακης ηθοποιιας του Σβατζενεγκερ ομως γινεται κωμωδια… :stuck_out_tongue:
http://www.e-shop.gr/show_dvd.phtml?id=DVD.00071&PHPSESSID=90cgec886c3et75anclv055i4

Ρε τον παίρνει.

Btw αν γίνει αυτό το ποστ , το last action hero με το schwarzenegger έχει το Real World στο soundtrack ε.

Ρε τι γίνεται πια με τα ποστ.

Θεικό το κομμάτι που λες. Όλα τα ‘κόλπα’ του είναι σε DVD που έβγαλε και λέγετε Bits and pieces, οπου δίνει ρέστα. To συγκεκριμένο link που έδωσα είναι από την αρχή του DVD που κάνει αναπαράσταση ενός strip club.

Απλά Θεός. :lol: :lol: :lol:

__Πολύ ωραίος είναι κι ένας Sean Cullen που κάνει αστεία με τραγούδια!!Πολύ καλός! Κι έχω δει κι ένα video απο έναν πιτσιρικά που ήταν καλός και τον έλεγαν Gabriel Inglesias… Aλλά ο Pablo που λες εσύ είναι κορυφή! Είδα και το video που έδωσες -άψογο! :lol: 8)

Μιας και λέγαμε για γαλλικές κωμωδίες, να προσθέσω και το Mon Oncle, το οποίο δεν είναι τόσο για “να λύνεσαι” όσο για να είσαι ευτυχισμένος για 3 μέρες μετά την ταινία. Γλυκύτατη κωμωδία. Και ναι, δεν το συζητάμε για Diner de Cons.

Γενικά πάντως είμαι φαν της αγγλικής περισσότερο, με μόντι πάιθον να ξεπερνάνε τα πάντα.

Ε, από Αμέρικα έχουμε Big Lebowski να είναι μακράν στην κορυφή. Από κει και πέρα ορισμένες παρωδίες με έχουν κάνει να γελάσω (με πρώτη και καλύτερη το “Mafia!” μιας και είμαι φαν του Νονού).

Από σειρές, με μια γρήγορη σκέψη ψηφίζω Faulty Towers και Black Adder από παλιές κλασσικές.
Από καινούριες αγάπες, όσοι είστε της μαυρίλας μη χάσετε με τίποτα το “The League of Gentlemen”, και για πιο ξεκαρδιστικά πράγματα το “Black Books”.

Ε αυτά για την ώρα. Επίσης γέλιο προσφέρουν ταινίες του Σταλόνε, του Τσακ Νόρις, του Στίβεν Σιγκάλ και λοιπών, με παρέα και αλκοόλ. Τσίαρζ.

PS. Σόρρυ για το διπλό ποστ, δεν το δεχόταν με τίποτα όλο μαζί το κείμενο.

Ξεθαβω!

Λοιπον εγω θα προσθεσω αλλου ειδους κομεντι το λεγομενο stand up.Θα σας προτεινω λοιπον να δειτε βιντεο(παμπολλα κυκλοφορουν στο youtube) του jimmy carr και του ricky gervais.Ο πρωτος ειναι γνωστος για το deadpan σατυρικο του χιουμορ( το οποιο ειναι και αρκετα προσβητικο ορισμενες φορες) ενω οσοι εχουν δει το αγγλικο office γνωριζουν τι εστι gervais!Enoy!!!



Προτείνω “Phoenix nights” και “Faulty towers” - διότι τον Blackadder τον έχουμε λιώσει! :slight_smile:

[SIZE=“7”]ΜΟΝΤΥ
FUCKIN’
PYTHON[/SIZE]

simpsons
jim carrey
βεγγος