Comfuzio

Σιγουρα καποιοι πιο παλιοι εδω μεσα θα θυμαστε την εκπομπη στο ΣΤΑΡ πριν χρονια εν ονοματι Comfuzio με τους Καλυβατση,Παραρα,Κανακη,Μουτα…σε μια εκπομπη με παρα πολυ γελιο που για μενα ξεπερναει οτιδηποτε εχουν κανει μετεπειτα…ακουω και τις γνωμες σας…videos μπορειτε να βρειτε και στο youtube…!

ωπ…ξεχαστηκα…Moderators βαλτε το στο Τεχνη και τηλεοραση…

Moυτόφατσες τρελό τρεντ για μια εποχή.

Αλήθεια, αυτός ο μικρός θεούλης πού χαθηκε? Για τους υπόλοιπους ξέρουμε.

ΣΤΑΡΧΙΔΑΣ ΦΟΡ ΔΕ ΓΟΥΗΝ!!! χαχαχαχαχα

χαχα…εμενα τα αγαπημενα μου ειναι το Κομμωτηριο,ο Μικροπολητης και το μπλοκο…

[μα αντωνη εχεις πυτιριδα,το ξερεις?-σοβαρα?δεν το χα προσεξει…μα εχεις ακομα και στα φρυδια…!!!]

οι καλυβατσης - κανακης ξευρει κανεις γιατι τα σπασανε???

Ο Μουτας παντως πεθανε :frowning:

Πολυ ομορφη εκπομπη! Ρε που τα θυμαστε ολα με τα ονοματα τους;
Πα να δω κανα βιδεο μπας και θυμηθω τιποτα.

για τον Παραρά ήξερα γω…
ποιος ήταν ο Μουτας δεν τον θυμαμαι. Πάω να βρω κι εγω βιδεο.

Βασικα δε πεθανε. Απλα λεω και καμια παπαρια να περασει η ωρα.

__Ρε βάκιλε, αντιλαμβάνεσαι το τι γράφεις…? :frowning:

__Παρακαλώ τους mod ή τον ίδιο να ανασκευάσουν το μύνημα /τά του ή να τα διαγράψουν μαζί με το δικό μου. Φυσικά και δε λέω πως το έγραψες με σκοπό να “προσβάλεις”, αλλά έλεος, λίγο r.i.p. ! [-X

Δεν θα ξεχάσω ποτέ την διασκευή του “Ρίξε στο κορμί μου σπίρτο να πυρποληθώ” με τον καλυβάτση να έχει ντυθεί με μια αντιπυρική στολή και να τον βάζουν φωτιά. χαχα! όπως επίσης δεν θα ξεχάσω την συνεργασία του καλυβάτση στο βιντεοκλιπ του “τέρμα το διάλλειμα” των magic de spell! Γενικά είχανε αρκετά μεγαλο κοινό, φωνάζαν και μπάντες στην εκπομπή όπως οι TXC που τότε κάνανε παταγο. Άλλες εποχές.

εδιτ: όσο για τον θάνατο του Παραρά, ήταν γνωστή η ατάκα που μετέπειτα νομίζαμε ότι σημαίνουν τα αρχικά του ΑΜΑΝ, αν και τελικά δεν ίσχυε.

__Χαχα, πω-πω τι μου θύμησες!! :lol: Και μόλις είπες για αυτή τη διασκευή, μου ήρθε και η άλλη η κορυφαία “Μια καρδιά από ατόφιο χρυσάφι”!! :lol: :lol: :lol: Με τον Καλυβάτση να είναι ντυμένος “Καιτούλα Γαρμπή” και να κομματιάζει χρυσές καρδούλες, να τους πετάει βέλη, να τις χτυπαει με σφυριά κλπ (μιας και ο στοίχος έλεγε κάτι του τύπου “μια καρδιά από ατόφιο χρυσάφι που την αφήνεις να πάει στράφι, θρύψαλα και χίλια κομμάτια τα 24 της καράτια”…!) :stuck_out_tongue: :smiley:

__Μπράβο στο Star!! Είσαι κερδίσει ΜΕΓΑΛΟ στοίχημα τότε με την νέα και τολμηρή εκδοχή του “Κομφούζιο” που ήταν εκπομπή της ΕΤ3 (αλλά πολύ πιο “safe” αν και ποιοτική /ευχάριστη). 8)

ρε παιδια απο την ετ3 δεν ξεκινησε το κομφουζιο??

χαχαχχα, αυτό με την “Καιτούλα Γαρμπή” το είχα εντελώς ξεχασμένο!!!

ναι σιγκναλ από την ΕΤ3 είχε ξεκινήσει, το ανέφερε και ο Shadowcaster στην δεύτερη κάτω παύλα του.

ναι, και όταν πήρε “μεταγραφή” για το STAR, ουσιαστικά αντικαταστάθηκε από το Jammin που για ήταν πραγματικά ωραία εκπομπή για οποιονδήποτε μουσικόφιλο (άλλοι αυτοί που τα σπάσανε).

scenes from a memory…

Ποιός ήταν ο Μουτάς;

ο Μούτας ήταν ένας “κουκουλοφόρος” που έσκαγε -και καλά πειρατικά- και έκανε “κατάληψη” στη συχνότητα του Κομφούζιο, βγάζοντας παπαρο-λόγους και “κράζοντας” τον Κανάκη, τον Παραρά, τον Καλυβάτση κλπ. Έβγαζε και βίντεος από παρασκήνια, γυρίσματα κλπ.

Το trademark φουλάρι/παλαιστινιακό-στη-μούρη-μαύρο-γυαλί-καπέλο/σκούφος, είχε γίνει τρεντ κάπου το 95-96, κι έσκαγαν συνέχεια “Μουτόφατσες”

αυτο που μου αρεσει πραγματικα ειναι το οτι δεν εχουν ξεχωριστα παρασκηνια …μπακστειτζ δηλαδη…οταν γελανε…τα δειχνει κανονικα και γελας κ συ μαζι τους…

Κατι που κανανε και στο ΑΜΑΝ.Πολυ ωραιες εκπομπες και οι δυο,τρελο γελιο.