Communic-Payment of existence

Tελικά αυτοί οι Νορβηγοί εχουν βαλθεί να μας τρελλανουν εντελώς…Ομολογω οτι μου αρεσαν αρκετά τα προηγουμενα album τους (conspiracy in mind και waves of visual decay) αλλα η υπερβολική προσκοληση τους στους Νevermore καπου μου χτυπαγε ασχημα…Ε λοιπον με το τριτο τους πονημα ονοματι payment of existence αυτη η εμμονή στους Αμερικανους αποτελεί παρελθόν…Συνθετικά η μπαντα μας προσφερει ισως το καλυτερο album της μεχρι σημερα,oι επιρροές απο thrash κανουν πλεον την εμφανιση τους πιο εντονα και κολλανε τελεια με το power metal στοιχείο της μπαντας,τα κομματια εξακολουθούν να ειναι μεγαλα σε διαρκεια αλλα πλουσια σε ιδέες και ρυθμούς και οι Νορβηγοί γενικώς δειχνουν οτι ειναι ετοιμοι για ακομα πιο μεγαλα πραγματα…Τελικα ο θρόνος των Νevermore μαλλον εχει αρχισε ήδη να τρίζει…Καλυτερα κομματια με το πρωτο ακουσμα τα ravens cry (συγκλονιστικό),on ancient ground και becoming a man…Προσωπικά παει στα καλυτερα της χρονιάς απο τώρα…

Πολυ καλος ο νεος δισκος…με πολυ μεγαλη ευκολια ο καλυτερος τους θα ελεγα…καθως νομιζω εχουν βγαλει κατα ενα τεραστιο ποσοστο την ταμπελα των Nevermore απο πανω τους…ενω πλεον υπαρχουν και αρκετα στοιχεια Αμερικανικου Power μεσα ετσι οπως το αγαπησαμε με κιθαρες που δεν μασανε και γαματα τυμπανα!Μονη μου ενσταση…θα ηθελα περισσοτερες ταχυτητες!

Χμφ εμενα παλι δε μ αρεσε τοσο. Ακομα δηλ. Βασικα στην αρχη μου φανηκε στεγνο, ενω με τις ακροασεις παει οσο να ναι προς το καλυτερο. Γουσταρω δηλαδη αλλα δε κοβω και φλεβες. Καλυτερο απο Κονσπιρασι ομως; Δε ξερω, δυσκολο.

Α, και το Nevermore στοιχειο τους ειν’ αυτο που γουσταρα μιας και μου θυμιζαν μια αγαπημενη μπαντα με την καλη εννοια. Σε τουτο με τις εως τωρα εντυπωσεις δειχνουν σα να φωναζουν ‘‘μας εχουν κραξει τοσο και προσπαθουμε σκληρα να μην ακουγομαστε σα Nevermore’’.:lol: Επισης συμφωνω με Ακη περι ταχυτητων. Εχει γινει ψιλοεπιτηδευμένα. Ετσι οπως το βλεπω παντως η γνωμη μου θα αλλαξει προς το καλυτερο. Το κατα οσο ειν’ το θεμα. I’ll be back.

Edit: Το αστειο της υποθεσης ειναι οτι τους τυπους τους ειχα χαζοτσεκαρει απ την εποχη που λεγοντουσαν Ingermanland. Καπου εχω θαμμενο το demo. :lol:

Νεβερμορίζουν λιγότερο, αλλά τόσο όσο να γουστάρουμε.

Βασικά τι λέω, ο δίσκος τα σπάει, πολύ μου άρεσε.

Βέβαια το μέλλον θα δείξει αν έχει βαση ο ενθουσιασμός μου :slight_smile:

http://www.rocking.gr/review1892.php

Δυστυχως καποιοι θα δυσαρεστηθουν. Κριμα παντως, το περιμενα πως και πως.

Eγώ θα διαφωνίσω. Ο δίσκος είναι πολύ καλός. Έχει αδύναμες στιγμές βέβαια, αλλά και πολλές καλές. Προσωπικά μου άρεσε περισσότερο απ’ τον δίσκο του Dane

σεμνα μικρε :stuck_out_tongue:

νταξ καλος δισκος απλα . λιγο μονοτονος μερικες φορες . αλλα νταξ μια φορα τον ακουσα ετσι :stuck_out_tongue: