Community [TV]


Ποτε την σταματανε,ξερει κανεις?Μετα το επομενο επεισοδιο?

λολ,ανεβασαν βιντεο με τον leonard να κανει review την παγμωμενη πιτσα http://youtu.be/AiiLKO_pt6A

ειναι στεναχωρο ρε γμτ να βγαζουν τοσο καλα επεισοδια (καταπληκτικο και το τελευταιο) και να μην εχει την αποδοχη που της αξιζει
δηλαδη οι κρυαδες του bbt τοσο καλυτερες ειναι? μακαρι να τους πανε σε καμια καλωδιακη να βρουν την υγεια τους οι ανθρωποι

wtf!!!
δεν θα επαιζε τελικα ολη η σεζον; ΓΑΜΩΤΟ και ειναι σε τρομερη φορμα φετος…

http://www.nbc.com/community/video/troy-and-abed-rap-christmas-infiltration/1372231?auto=true
:lol:

Επεισοδιάρα το τελευταίο, heavy with references ως συνήθως,και ιδιαίτερο νόημα λόγω εποχής και καταστάσεων…

Άντε να δούμε πότε θα ξαναπάρουμε τη δόση μας τώρα

Άντε να δούμε πότε θα βγάλουν καινούριο επεισόδιο…

Οκ έχω δει μόνο 7 επισόδια αλλά δεν παίζεται ε. Φοβερή σειρά, και γαμώ όλοι οι χαρακτήρες (μου τη σπάει λίγο η Σίρλευ μόνο. :stuck_out_tongue: λίγο όμως.)

ΑΛΛΑ.[SPOILER][/SPOILER]

:’)

Προς οσους εχουν δει και τις 2 σειρες: Community η Development?

χωρις να θελω να τρολλαρω ουτε να φανω εξυπνακιας…αλλα συγκρινεις τη βουρτσα και τη μπ@@τσα :stuck_out_tongue:
προφανως arrested

ε το αρρεστεδ εχτισε το meta πανω στο οποιο βασιζεται μεγαλο κομματι του κομμιουνιτη, οποτε ναι αρρεστεδ για τις βασεις σου…

μετα ομως μην ακους τον απο πανω. εχει μουστακι.

Είναι δύσκολη επιλογή νομίζω…

Το Arrested είναι πιο αντισυμβατικό,πιο πρωτόλειο,ίσως λίγο πιο χύμα,ΠΟΛΥ μέτα χιούμορ,έθεσε σίγουρα τις βάσεις και για Community και για Modern Family και για άλλες σειρές πιθανότατα.

Το Community είναι πιο πλούσιο σε αναφορές,καλογυρισμένο,και με καλό πλάνινγκ (ΠΟΛΥ σημαντικό και γαμάτο αυτό,τσέκαρε Beetlejuice reference).Ίσως τελικά να ναι και πιο αστείο…

νταξ, το καλο/κακο του community ειναι βασικα οι αναφορες σε ποπ κουτλουρα…καλο μεν για οσους εχουν καψει και γνωριζουν τις εκαστοτε λεπτομεριες, κακο μεν διοτι, πχ εγω σαν καμμενος φιλος του κινηματογραφου και δη της ποπ κουλτουρας που αντιπροσωπευει, στην πρωτη γελασα, στη δευτερη χαμογελασα λιγακι, μετα βαρεθηκα…νταξ, δεν νομιζω πως ειναι και το πιο ανεπτυγμενο ειδος-φορμα χιουμορ, το να σατυριζεις συνεχεια γνωστες σκηνες απο ταινιες, χαρακτηρες, ατακες κτλ… στα μειον και αυτο το Indie-αμερικανικο υφακι, που προσωπικα δεν το παλευω-ουτε στον κινηματογραφο και μερικες σπαστικες αμερικανιες τυπου friends που παιζουν πολυ…

για χιουμορ πλην του παραπανω, μπα, δεν ειδα κατι αλλο…καλη παραγωγη βεβαια αλλα δεν μου αρκουσε…

Αrrested αλλη φαση, ειχα γραψει και στο αντιστοιχο τοπικ του οτι η δευτερη σεζον του ειναι ισως οτι πιο αστειο εχω δει σε κωμωδια στα 00ς-αντε μαζι με τα spaced(oριακα 00ς) , eastbound and down και black books)…σαν το Inception το χιουμορ του, αστειο μεσα σε αστειο, μεσα σε αστειο μεσα σε αστειο:p…το μονο κακο ειναι οτι θες σχεδον ολη τη πρωτη σεζον(οχι κακη αλλα ψιλοεπαναλαμβανομενη και λιγο ανευρη στην πολυ αρχη της) για να στροφαρει στα τελευταια της επεισοδια, μεχρι να φτασεις στην εποποιια της δευτερης και τριτης…ε και οι χαρακτηρες ειναι ενας κι ενας-σ αντιθεση με τους 2 δυνατους και 4 παντελως αδιαφορους του κομιουνιτυ

[B]@yvettenbrown says:[/B]

#Community will be back in the spring. NONE of us know the day, date or time. There are no secrets. You all know what I and google know.

Η αγαπούλα που έχουμε για σειρά επιστρέφει :slight_smile:

good news

nice… :smiley:

purrrfect:D:D

Aναμένουμε τότε μαζί με Game Of Thrones!!!

Το αρχισα προχθες. Σημερα είδα 14 επεισοδια (εχω πολυ καιρο να το κανω αυτο). Η σειρα ειναι απαιχτη. Το Modern Warfare δεν το βρηκα τοσο καλο.

Απο facebook :

Community
Attention, Human Beings: COMMUNITY IS BACK ON THURSDAY, MARCH 15!

The network has slated the return of Community in familiar territory, taking over from 30 Rock on Thursday, March 15 at 8 p.m. Community’s return pushes 30 Rock to the 8:30 p.m. home, currently held by Parks & Recreation. Parks & Rec will go on hiatus, returning April 19 at 9:30 p.m. after Up All Night finishes its 24-episode run.

Εχουμε και ημερομηνια λοιπον. \m/

Τέλεια νέα.

Τέλεια.:smiley: