Conception

hand on heart για μενα
ηταν το πρωτο που ακουσα απο τα μπονους και υπαρχει συναισθηματικο δεσιμο… :slight_smile:

__…ή [B][COLOR=“SeaGreen”]AYTH[/COLOR][/B] 8) :wink: 8)

απιστευτη μπαντα ισως η αγαπημενη μου απο το prog.
Πιστευω οτι ως μπαντα εχουν ολα τα ωραια που ψαχνει κανεις σε αυτο το ειδος. Επισης ειχαν καταπληκτικους στιχους !!Τετοια τραγουδια ειναι διαχρονικα

πολλη καλη ερμηνεια με βαθος και συναισθημα . Παντα με συγκινουσε. Ποτε ομως δεν μου αρεσαν οι καμελοτ στους οποιους πηγε μετα ο khan.

Δεν βρίσκω πουθενά δίσκους τους…αν έχει δει κανείς κάτι, ας το γράψει:):!:

Δεδομενου του γεγονοτος οτι ανηκαν στην noise που εχει παψει να υπαρχει , θεωρω πολυ δυσκολο να εχουν διανομη.

Κι εγώ που το ψιλοψάχνω, δεν βρίσκοω τπτ. Μόνο κατά τύχη, αν βρεθεί κάτι…

Θεσσαλονικη υπαρχουν παντως αν και σε τσουχτερη τιμη.Οποιος ενδιαφερεται ας στειλει pm να του δωσω link :slight_smile:

o Alone (Θεσσαλονίκη, 2310266772) έχει το the last sunset, το βλέπω στη βιτρίνα εδώ και κάνα μήνα.

edit, στο site του έχει και το parallel minds.

ξαναedit, τώρα είδα και τις τιμές στο site, 35αράκι το καθένα.

Ούτε εγώ να το είχα γράψει! Ακόμα και στην επιλογή τραγουδιού! Πολύ συγκινητικό! Συμφωνώ σε όλα απόλυτα! Αγαπημένο από τα μπόνους το Gravity! Αν και όλα φυσικά είναι υπέροχα!

Οκ σε ευχαριστώ…αν μέχρι την άλλη εβδομάδα τό’χει ακόμα θα το κτυπήσω στο Alone:):!:

Συγκινημένος σπεύδω σε αυτό το θρεντ, για να δηλώσω περήφανος ότι σήμερα είχα την πρώτη μου επαφή με τους Conception, και συγκεκριμένα με το Flow(που πραγματικά κύλησε σαν γάργαρο νεράκι στο άκουσμα). Δεν μπορώ να εκφράσω ολοκληρωμένη και συνειδητοποιημένη άποψη για τον δίσκο, αλλά σαν κομμάτια ως τώρα έχω ξεχωρίσει τα Gethsemane(η πρώτη χούφτα μαγείας), Angel, Flow, Reach Out, Cardinal Sin, αν και ενδέχεται να αλλάξουν ριζικά. Πάντως αυτό το γαμωρεφρέν του Cardinal Sin δεν μου έχει φύγει από το κεφάλι ούτε στιγμή, τραγικά κολλητικό από την πρώτη ακρόαση. Πείτε μου ότι δεν είμαι ο μόνος.

Tell me, tell me, tell me, tell me
Tell me all the lies agaiiin
Words to [B]justifyyyyyyyy[/B] (<==παθαίνω! ριπίτ! ριπίτ!)
Tell me, tell me, tell me, tell me
Tell me that it’s wooorthwhiiile
To get behind the why’s
Where all is true

Οταν ασχοληθεις και με το Parallel Minds, μετα τις 10 πρωτες ακροασεις οταν θα εχεις αρχισει να συνειδητοποιεις το μεγεθος του μεγαλειου του δισκου, περιμενουμε εδω ξανα για τις εντυπωσεις ! :smiley:

you are preaching to the converted here :smiley:

τρεξε στο parallel minds!ΤΡΕΞΕ!

με το πάσο σου, μην ακούς κανέναν. άλλωστε όλα δεκάρια είναι.

τεραστια μπαντα!

Black On Black με άνεση από τα extras! Απίστευτη σύνθεση, τραγούδισμα, ήχος στις κιθάρες, απλά θεϊκό.

Btw, υπάρχει κάποιος που να έχει τα κομμάτια να μου τα στείλει; Έχω σαρώσει τα ίντερνετς και το τόρρεντ που τα είχε είναι νεκρό. Δεν θέλω να τα κατεβάσω από youtube if possible, οπότε την συνδρομή σας πληζ. Βασικά με καίει το Black on Black, η μεγαλύτερη έκδοση, αυτή με το ακουστικό σόλο. Με τα άλλα κάτι έκανα τελικά.

Αγαπούλες.

Το Black On Black την μεγάλη έκδοση ψάχνω ε. Κάντε ένα καλό:!:

Οκ, τελικά κάποια προγράμματα κάνουν θαύματα.

Bump

[B]mini poll:[/B] Καλύτερο κομμάτι από Flow.
Και πριν πείτε Cardinal Sin ελαφρά τη καρδία, κοιταχτείτε στον καθρέφτη και ξανασκεφτείτε το. Είστε τόσο σίγουροι??

χα, ένα με τπτ.
Παρόλα αυτά Gethsemane / Would It Be The Same.