Converge live 3/7

07/03: Athens, Greece @ Underworld

Από το οφισιαλ σάητ τους.

Και μιας και έκανα τον κόπο να σας το αναφέρω, προτείνετε και κανα δίσκο ντε. :!:

Εντιτ: εννοούν 03/07 ε.

ειχε αναφερθει και σε αλλα θρεντς για το λαιβ τους

για αλμπουμ που ζητας

JANE DOE!!!

χωρις συζητηση

απο τα πιο κατεστραμμενα φωνητικα στην ιστορια της ακραιας μουσικης!!!

και παμε ολοι μαζι :

I’ll take my love to the grave

I’ll take my love to the grave

I’ll take my love to the grave

Τhanks, κατεβαίνει!

Τώρα όσων αφορά το λαηβ, το underworld μου φαίνεται οτι είναι ο πλέον ακατάλληλος χώρος για τέτοιου ειδους events. Τεσπα, ίδωμεν.

Ναι, αλλα θα ειναι φτηνοι:!:

Κατα τ αλλα Jane Doe, You Fail Me και μετα ολα τα υπολοιπα:!:

τελικα ισχυει
δεν βλεπω να χει αλλαξει κατι

ακουω το you fail me συνεχεια και εχω καραπορωθει!!!μεγαλη δισκαρα τελικα!!!

αμα εισαι θα με δεις εκει

Geia xara paides,na sas pw re seis. sthn salonica mporw na promh8eutw eishthria apo kapou? thnx XD

Dark Angel, απαγορευονται τα γκρηκλις

δεν το ηξερα. τι φασισμος ειναι αυτος? τεσπα στο θεμα μας. Μπορω να βρω εισητηρια στη θεσσαλονικη?

αν καο ο ηχος δεν ηταν καλος και το set σχετικα μικρο(δικαιολογημενα λογω της φωνης του banon)το χτεσινο live των converge ηταν απαιχτο και ικανοποιησε αρκετους απο αυτους που τους εβλεπαν για πρωτη φορα αλλα κι εμας που περιμεναμε να τους ξαναδουμε(εγω προσωπικα τους γουσταρα περισσοτερο στο αν τεσπα)πολυ ευχαριστη εκπληξη και οι the secret(hardcore/grindcore απο ιταλια)

ήταν πολύ καλές όλες οι μπάντες που συμμετείχαν. επικρατούσε πολύ καλή ατμόσφαιρα. πήγα κάπως τουρίστας στην συναυλία - τις πρώτες τρεις μπάντες δεν τις ήξερα καθόλου, και τους converge στο περίπου μόνο. το λάιβ ξεκίνησε περίπου στις 9.30- δέκα παρά… ξεκίνησαν πολύ δυναμικά οι “the news called you dead” (http://www.myspace.com/tncyd)… τώρα απο είδος τι να σας πω - δεν κατέχω, πάντως γούσταρα πολύ… τελος πάντων, μην συνεχίσω, γιατί δεν ξέρω πως να περιγράψω όλη την φάση… μέχρι τους converge είχε νορμάλ κόσμο, πήγαινες και μπροστά από την σκηνή σχετικά άνετα, μετά πλάκωσαν όλοι στο κέντρο και γύρω, είχες την εντύπωση πως γέμισε ξαφνικά το μικρό underworld. καλά, το stage diving γινόταν συνεχώς - έγιναν και κάτι μικροζημιές στο μοιραίο airconditioning πραμα που το έχουν εκει πολύ χαμυλά στο ταβάνι και αναγκαστικά ο κόσμος το χρησιμοποιεί για στήρηγμα στις δύσκολες ώρες :slight_smile: κατά τα άλλα οι secret και οι converge μας τρέλαιναν όλους (νομίζω) στις ευχαριστίες - thank you for sharing your time with us, thank you, thank you :slight_smile: ο τραγουδιστής των converge φαινόταν συγκινημένος - δεν ξέρω αν είναι πάντα έτσι, αν του άρεσε το ελληνικό κοινό, ή αν ήταν πολύ κουρασμένος (είδα την “κούρσα” τους με τα λαιβ αυτή την εποχή και έπαθα πλάκα… την προηγούμενη μέρα έπαιζαν στην μόσχα, και την επόμενη θα έπαιζαν κάπου αλλού πάλι, εκτός ελλάδας… πάντως το κοινό ήταν άψογο, μάλλον… δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα εκεί :slight_smile: κάτι του ξέφυγε του τραγουδιστή των converge για τον χώρο (δεν άκουσα καλά, πάντως είπε οτι κάτι sucks a lot) μετά το τέλος πέρασε ώρα που χαιρετούσε τον κόσμο, έμπαινε μπροστά σε φακό, έσφυγγε χέρια - πραγματικά δεν άφησε κανέναν χωρίς προσοχή :slight_smile: μπράβο του πραγματικά…
και… όσο προχωρούσα το λαιβ σκεφτόμουν… οτι οι converge ίσως να είναι μπάντα που χρησιμοποιεί το “fuck” πιο πολύ απ’όλες τις λέξεις μαζεμένες… εκτός και αν έλεγε duck… :slight_smile: ή muck τέλος πάντων :slight_smile: ο τρόπος που το έλεγε ήταν σχεδόν ριθμικός - ενα επιπλέον κρουστό… πλάκα κάνω, ελπίζω να μην παρεξηγηθώ. πάντως, μου άφησε απο τις καλύτερες εντυπώσεις η συναυλία πραγματικά σαν σύνολο, και ελπίζω να διοργανώνονται και άλλα τέτοια και να πηγαίνει κόσμος και να γουστάρουμε όλοι μαζί, και μπάντες και οπαδοί, και ξέμπαρκοι όπως ήμουν εγώ :Ρ
cheers!

πωπω!!!
γιατι νομιζα οτι παιζανε αυριο???
γαμωτο!

τεσπα

τι παιξανε ρε μαγκες??

Ασυλληπτοι. Τα πλευρα μου ειναι γεματα μελανίες. Ακολουθεί ριπορτ με σετ λιστ. Απο Jane Doe πρέπει να μπηκανε με Concubine, καπου στη μεση The Broken Vow και στο τελος Jane Doe. Κυρίως παντως βασιστηκαν στο No Heroes

:frowning: :frowning: Κωλοπαιδα!
Ο μονος λογος που θα με εψηνε να μενω Αθηνα.
Τα λαιβ!

Α, εν τω μεταξυ το merch ητανε πολυ φτηνο! Τα μπλουζακια ειχανε 12 ευρω, κι αν επαιρνες παραπανω απο ενα πηγαινε 10ευρω each. Κι οχι τιποτ’ αλλο, τα σπανε. Επισης διορθωση -μλκιες ελεγα- κυριως απο τα You Fail Me και No Heroes χωσανε. Νταξ βαλαν και καποια σκορπια παλια, όπως το Forsaken που ψαχναμε τις καλτσες μας.

bump

Οριστε και το report για οποιον ενδιαφερεται: http://www.rocking.gr/article4843.php