Coroner live in Greece: 17 Δεκεμβρίου Gagarin Aθήνα, 18 Δεκεμβρίου Mylos Club Θεσ

Απο οσα εχω ακουσει παντως οι Coroner θα κουβαλησουν δικο τους ηχοληπτη / φωτιστη / μονιτορ και θα παιζουνε τα σαμπλς οπως ειναι στους δισκους ([B]GRIN[/B]) κι (ενδεχομενως) ελαφρως μεγαλυτερο setlist απο την εμφανιση που εδωσαν στην Ελβετια. Για Θεσσαλονικη δεν εχω ιδεα αν ισχυει ή οχι, αυτο περι Αθηνας. Ετοιμαστειτε να αφησουμε τα κοκκαλα μας.

Πάντως η εμφάνιση της Ζυρίχης τέλη Σεπτεμβρίου είχε ήδη λίγο μεγαλύτερο σελιστ από τις υπόλοιπες εμφανίσεις τους. Μακάρι να έχουμε εκπληξούλες εδώ, σε 11 μέρες θα ξέρουμε! Πάτωμα όλοι :stuck_out_tongue:

Το ψήνω άσχημα να παω
αλλα ειναι δυνατον

[SPOILER]να μη παιζουν το[SPOILER]
skeleton on your shoulder??[/SPOILER][/SPOILER]

Το σκεφτηκα κι εγω οπως και για τα

[SPOILER]Paralyzed Mesmerized και Tunnel of Pain, ειναι απαραδεκτο να μη παιζουν το καλυτερο κομματι του Grin και να παιζουν μονο ΕΝΑ απ την ΥΠΕΡΔΙΣΚΑΡΑ τους No More Color. Το οποιο για μενα ειναι στα 10 καλυτερα τεχνοθρας αλμπουμς (αν μπορουμε να το ενταξουμε εκει, οριακα μπαινει) που εχουν βγει ποτε. Τεσπα κανεις δεν ξερει τι μπορει να προσθεσουν, εγω Paralyzed Mesmerized θελω περισσοτερο απ’ ολα γιατι παιζει και να ειναι το αγαπημενο μου Coroner κομματι. Αν δεν το ακουσω, θα μεινω μ ενα παραπονο, το πιστευω.[/SPOILER]

Ρε ποιο σετλιστ, πρόκειται να βιωσετε συναυλιακη εμπειρία. Και medley διασκευές σκα να παίξουν, θα είναι οι coroner και θα είναι ενδεχομένως το σπουδαιότερο και καλύτερο prog πράγμα που πρόκειται να σας συμβεί. Απο τις συναυλίες που πραγματικά δεν θέλω να ξέρω σετλιστ, όχι γιατί μου αρέσουν όλα τα άλμπουμ το ίδιο, αλλα γιατί θα χαλάσει η εμπειρία τηςεκπληξης. Πάντως το θέμα δεν είναι τόσο το τι θα παίξουν, όσο το πως θα το παίξουν. Το πόσο σύγχρονο ήχο βγάζουν, το πως συνδιαλεγονται τα κομμάτια με την εποχή τόσα χρόνια μετά. Σοκ και δέος για την απίστευτη απόδοση που είδα στο χελφεστ, υποθέτω ο infernus θα με επιβεβαιώσει, παρα τις διαφωνίες για το σετλιστ.

όντως, ήταν τρομερή η ατμόσφαιρα που βγάλανε στη Γαλλία, είχαμε μείνει αγάλματα και χαζεύαμε (ντάξει ήταν και μία το βράδυ θα μου πεις, που δυνάμεις…) και στο λέω εγώ που ήμουν και στο Ροδον πριν 20 χρόνια

Θέλω sirens… Ζητάω πολλά???

ναι φιλε οπως ειπα οντως η αποδοση ητανε απιστευτη!!!τωρα οκ για το σετλιστ γουστα ειναι παλι! :stuck_out_tongue:

Πήρε κανείς τικετ για Θεσσαλονίκη;

ναι, .

χαχαχ ακριβως ετσι και γω για το συγκεκριμενο, αγαπημενο μου απο κορονερ. κριμα να μην το παιξουν

Το σετλιστ θα μπορούσε να είναι καλύτερο.Τελωσπάντων.Coroner είναι αυτοί.Δεν χάνονται!!!
:D:D:D:D

+1

δλδ ήμαρτον το σετλιστ κάθεστε και συζητάτε; Θα δείτε Coroner γαμώ την τύχη μου.

Παντως, υπαρχει ψιλο-ανιση κατανομη και οι φιλοι των πρωτων δυο δισκων ψιλο-ξενερωνουν…
Εγω παλι οχι, που μ αρεσουν ολα! :stuck_out_tongue:

εγώ μόνο και μόνο που έβλεπα τον ψηλό να παίζει λάηβ στο Ροδον μαζί με τους Κασάτορες, χαιρόμουν και έλεγα ότι οκ, μπορεί να μην τους πρόλαβα λάηβ αλλά τουλάχιστον είχα την ευκαιρία να δω ένα μέλος τους να παίζει!

Εννοείται ότι το σετλιστ ούτε που θα το κοίταγα αν τους έβλεπα, δεν θα με ένοιαζε καν, πραγματικά. (Ούτε και τώρα το έχω κοιτάξει δλδ, γιατί κάπου θα τους πετύχω δλδ και δεν θέλω να το ξέρω ούτε στο ελάχιστο).

Εσενα εχε χαρη που δε μπορουν να παιξουν μπροστα σου οι Ραμονς παραλειποντας το Μπλιτζγκριγκ Μποπ, το Σινα ιζ ε Πανκ Ροκερ, Αι γουονα μπι σεντεητιντ και μετα θα μιλαγαμε.

Φυσικα και συμφωνω με αυτο που ειπε ο Τζον για το Παραλαιζντ, ας ειμαστε σοβαροι, και επιπροσθετως προκειται για επανενωση, οποτε ο πηχυς ειναι ανεβασμενος απο μονος του.

πω πως κάνετε έτσι ρε, και εμείς το 1992 δεν είχαμε ακούσει τίποτα από GRIN, ούτε δείγμα :stuck_out_tongue:

[SPOILER][/SPOILER]

το live παντος χτες στην ιταλια ειχε 20e.και με 3 σαπορτ.δηλαδη εμεις εδω εχουμε πιο πολλα λεφτα;;;

Προφανώς στην Ιταλία είχε και περισσότερο κόσμο απ’ ότι εδώ :frowning:
CORONER Ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Σημερα… Δε βλεπω ομως ιδιαιτερη κινηση. Τι να πω, δεν ενδιαφερονται εδω μου φαινεται και πολλοι για coroner…

Ξερει κανεις αν θα χουνε merchandise??