Corpus Christii 22-23/01/2010 Αθηνα/Θεσαλλονικη

τεχνολογία φίλε μου… :lol: μέ ένα H2 κυκλοφορώ πια… ψηφιακά!
πάντως στους Naer κι εγώ πέρασα πολύ καλά…
μακάρι να τους ξαναδούμε σύντομα…
next greek thing : Aherusia στον ίδιο χώρο…

Λοιπόν, να πω κι εγώ τα δικά μου.
Athos ενδιαφέρουσα η μουσική του τύπου, θα τους ψάξω περισσότερο.
Serpentine Creation για μένα το φέηλ της βραδιάς, και μάλλον για τους περισσότερους απ’ ότι είδα.
Corpus Christii ωραίοι όπως το περίμενα, αλλά όπως σωστά είπε ο νέκρο, πολύ υφάκι κι έτσι ο frontman, λες και περίμενε κάνα γεμάτο στάδιο ξέρω γω.
Και τέλος, Naer Mataron, που εγώ προσωπικά δεν τους πολυσυμπαθώ (λόγω συγκεκριμένων ιδεών:p) αλλά είχαν τον τρελάρα τον Vicotnik ρε, ο οποίος έδωσε ρέστα.
Και σαν μπάντα γενικότερα πάντως ωραία έπαιξαν, σχεδόν όλο το μαγαζί γούσταρε, απλά προσωπικά κουράστηκα λίγο στο τέλος.
Αυτά κι από μένα, και cheers στον necromayhem 8)

πανια με baphomet,φλεγομενες πενταλφες , Αναποδοι σταυροι , κρανια κατσικας , μανδυες , μασκες συνθεσαν το σκηνικο των naer mataron . Ο ΤΡΕΛΟΣ ΝΟΡΒΗΓΟΣ ΤΑ ΓΑΜΗΣΕ ΟΛΑ!! Οσοι βρεθηκαν στο sin city ηταν υπερτυχεροι… Οσο για τους Corpus Christii δυστυχως υστερα απο τετοια εμφανιση των ναερ ματαρον δεν γινεται συγκριση…
απο τα καλυτερα live. το μονο κακο ηταν η μικρη προελευση κοσμου

σας μισω ολους … κυριως την εξεταστικη σαν θεσμο αλλα γενικα και εσας :smiley:

O Βικοτνικ ωραιος φροντμαν μαγκες αλλα…οι ματαρον συνεχιζω να πιστευω πως δεν λενε μια.Ζητημα αν θα τους ακουγαν οι μισοι αν δεν τον ειχαν φροντμαν.Corpus Christii μ’αρεσαν αρκετα μπορω να πω.Αλλα ο τραγουδιστης τους παλικαρι οντως απ’τα λιγα,καθησα μετα μαζι τους και μου ζητουσε κοκα + την επεφτε οπου εβρισκε.

γμτ ηθελα να παω[-X

Ακριβώς έτσι κι εδώ χθες!!!

Υπέροχο λάιβ!!!

Οι Gospel of Grief μου άφησαν καλές εντυπώσεις!!!

φίλε μου … γνώμη σου και σεβαστή βεβαίως έτσι;; :wink::wink:

Αλλά προσωπικά τους καραγουστάρω περισσότερο από οποιαδήποτε ελληνική μπάντα με οποιονδήποτε τραγουδιστή!!!

Οι Κόρπους Κρίστυ δε με συγκήνησαν, μόνο το τελευταίο τραγούδι που έπαιξαν μ’ άρεσε!!!

Καλα εννοειται…Ολες οι γνωμες πρεπει να διατυπωνονται και να λεγονται,παντα σε κοσμια πλαισια :wink:

Καλο το λαιβ προχθες σε γενικες γραμμες…
Τους Gospel of Grief τους ειδα για 5η (!!) φορα και ειναι πραγματικα καθε φορα και καλυτεροι. Το νου σας για το αλμπουμ που βγαινει τωρα!
Corpus Christii δεν ειχα ακουσει ουτε μια νοτα και τελικα οι εντυπωσεις μου ηταν θετικες! Υπηρχαν κομματια που με τη μια σε κεριδιζαν ειδικα το Stabbed (αν θυμαμαι καλα τον τιτλο). Εμφανισιακα παντως μου προκαλουσαν γελιο.
Οι Naer Mataron με Vicotnik ειναι μια αρκετα διαφορετικη μπαντα πανω στη σκηνη. Τοσα χρονια δηλαδη ηταν αυτο που λεμε “κακοι ψυχροι κι αναποδοι”, τωρα ομως το λαιβ τους ειναι ενα show! Ενα show του Vicotnik! Δεν ξερω αν αυτο ειναι θετικο ή αρνητικκο για μια μπαντα σαν τους Naer Mataron, δηλαδη απο τη μια καρφια, σφαιρες, corpsepaint - και απ την αλλη ο βαμμενος μπλε-ασπρο Νορβηγο-Ινδος ψυχακιας να κανει πραγματικα… Ο,ΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ! (οποιαδηποτε αποπειρα περιγραφης της σκηνικης του παρουσιας με λογια ειναι ματαιη)
Το ολο σκηνικο μου θυμισε αρκετα την περιπτωση των Mayhem για οσους ηταν στο τελευταιο τους λαιβ, οπου τρεις μουσικοι -απλα- επαιζαν τα κομματια, και ο Attila εδινε show!!
Προσωπικα δεν με χαλαει η συγκεκριμενη “αντιθεση”, ισα-ισα που τη βρησκω αρκετα ενδιαφερουσα
Στα αρνητικα: ο ηχος! και δεν αναφερομαι μονο στη 20-λεπτη διακοπη των Mataron, αλλα γενικα υπηρχαν πολλα “σκαμπανεβασματα” στον ηχο και στις τρεις μπαντες.

Εννοειται!!! Αν ειναι να πλακωθουμε για κατι, ας ειναι για τις ομαδες, ε? :wink: :lol:
:stuck_out_tongue:

Χαχα
Μπα για τπτ δεν χαλαω τη ζαχαρενια μου…Ασε που συμφωνω και με το παραπανω για τους Naer Mataron :wink: