Corrosion Of Conformity @ Fuzz Club 27/6/2015

Εντάξει, υπήρχαν προβλήματα, αλλά δεν ήταν τόσο χάλια. Πάντως το γεγονός ότι ο άλλος (rebel) που ήταν κοντά άκουγε καλά και με τις δικές μου παρατηρήσεις μου δείχνουν τα εξής πιθανά σενάρια, τα οποία μπορεί να ισχύουν και όλα:

  1. Το σύστημα είναι υπερβολικά μεγάλο για τον χώρο. Καμμιά φορά less is more και δυστυχώς το παίζουν τέρμα.

  2. Δεν το έχουν ρυθμίσει σωστά, είτε τις γωνίες του line array, είτε τις ρυθμίσεις του κάθε ηχείου (εφόσον έχουν τους μαμίσιους ψηφιακούς ενισχυτές, μπορούν να κάνουν παπάδες από παραμετροποίηση)

  3. Το σύστημα έχει υπερβολικό μπάσο και ίσως να ήθελε ακόμα δυο subs για να παίζουν πιο γλυκά οι δορυφόροι.

Αυτά σε γενικές γραμμές, ελπίζω να το διαβάσει κανείς τους αυτός και να τα τσεκάρουν. (χμχμμμχμ κύριε Δασκαλόπουλε γκου γκουχ)

πάντως όσες φορές έχω πάει στο Fuzz, πάντα προβληματικός μου φαίνεται ο ήχος, λίγο περισσότερο - λίγο λιγότερο… (συμφωνώ με όλα τα post) .
Και το έχω γυρίσει όλο το μαγαζί, μπάς και βρώ το “καλό σημείο” .

Απλά πολλές φορές η όρεξη που έχουμε να δούμε μια μπάντα ,τα επισκιάζει όλα .

Γενικως ο ηχος στο Φαζζ ειναι σκατενιος με ελαχιστες φωτεινες εξαιρεσεις (Νιουροσις, Θερστον Μουρ ετσι προχειρα).

άθλιος ήχος που δεν άφησε την συναυλία να απογειωθεί. ολα πολύ δυνατά και μπουκωμένα. αυτό συν την παγωμάρα του κοινού λόγω των εξελίξεων κράτησαν την συναυλία σε απόλυτα διεκπεραιωτικό λεβελ. Γαμώ τα σετλιστ πάντως.
Κρίμα - την επόμενη φορά

ρε guys, πώς σκατά διακρίνατε ότι η παγωμάρα οφειλόταν στις εξελίξεις; :stuck_out_tongue:

Εκτίμηση έκανα, όχι διαπίστωση :slight_smile:

Κριμα, πραγματικα κριμα για την μπαντα. Εγω λογω οικονομικων δεν μπορεσα να παω, μακαρι να μας ξαναρθουν συντομα. Συμφωνω με τον Ulver θεωρω οτι οι πολιτικες εξελιξεις λειτουργησαν ανασταλτικα και στο πληθος του κοσμου και στην διαθεση οσων πηγαν.