Corrosion Of Conformity

το βρηκα το βιντεο.ειναι απο το αφιερωμα του VH1 when metallica ruled the world!!!
ξεκιναει ο ulrich και λεει οτι τωρα που τα βρηκαμε μεταξυ μας,χρειαζομαστε και ενα μπασιστα
και μετα μιλαει ο hammet και λεει ξεκινησαμε να κανουμε οντισιον και καπακι
δειχνει διαφορους μπασιστες να δοκιμαζουν…chris wyse απο the cult,pepper keenan απο coc,scott reeder απο unida και μετα τον τρουχιλο…

Γκρουπάρα! ¨ολοι οι δίσκοι αξίζουν αλλά πιό πολύ από το Deliverance και μετά που άφησαν περισσότερο τις Hard Rock-Southern επιρροές να φαίνονται, άρχισαν να παίζουν Thin Lizzy δισολίες κλπ.
To America’s Volume Dealer είναι και μάλλον συσεύρετο αυτή τη στιγμή νομίζω…

Ανέλπιστα τεράστια μπάντα.

Το blind είναι προσωπικό αγαπημένο αν και υποτιμημένο.

Mεγαλη μπαντα. Αγαπημενοι δισκοι τα wiseblood και deliverance.

Ωραια,και γι’αυτους υπαρχει θρεντ.:smiley:

Μεγαλη μπανταρα,τα Deliverance και Wiseblood ειναι κορυφαιες δισκαρες ενω πολυ καλα ηταν και τα πρωτα τους(με τον μπασιστα τους Mike Dean στα φωνητικα και πιο punk/hardcore υφος).

Και η συμμετοχη του Dean στους Probot του μεγα Grohl.

Γούσταρα την τελευταία περίοδο τους πολύ. ακόμα την γουστάρω δηλαδή, απλά με τα hardcorgia που χω μπλέξει τελευταία, τείνω να προτιμώ την πρώιμη φάση με τις crossoveries. Ότι και να κάνουν όμως, εινωραίοι.

Animosity και technocracy μεγαλες δισκαρες, must για οποιον ακουει crossover… Απο το blind και μετα επαψαν να με ενδιαφερουν

America’s Volume Dealer είναι ο δίσκος που έχω σπίτι μου οπότε και ακούσει περισσότερο απο άλλους. Δυνατά κομμάτια, ωραίες μελωδίες, αλλά δεν με ξετρελάναν με αποτέλεσμα να απαγοητευτώ απο αυτό που άκουγα, μιάς και απο τη περιγραφή γνωστών μου περίμενα ότι θα άκουγα την επόμενη υπερμπαντάρα που θα με άφηνε ξερό :frowning:

Άκου και το Deliverance και τα υπόλοιπα της μεταγενέστερης περιόδου. :wink:

Δεν είναι αυτό που θα τους κάνει την αγαπημένη μου μπάντα ever, αλλά οι τύποι και βαράνε καλά, και καλά τραγούδια έχουνε. Πολύ respect συγκρότημα.
Και πολύ καλύτεροι νομίζω από πολούς άλλους που έχουνε airplay ενώ COC δεν έχω ακούσει πουθενά στην Ελλάδα.
(κάτι πήρε το αυτί μου για νέο δίσκο?)

επαθα πλακα οταν ακουσα αυτον τον δισκο.
Ειχα το Wiseblood και τους ειχα για stoner-φαση.
θρασιλα τιγκα το τεκνοκρασι!!!
παντως οτι και να παιζουν γαμει.

[B]CORROSION OF CONFORMITY Writing New Music[/B]

καινούριο άλμπουμ χωρίς Κήναν λοιπόν.

έχω ακούσει τα America’s Volume Dealer και In the Arms of God, έαν έχει ίδιο ήχο με το τελευταίο τότε θα είναι γαμάτο.

28 Φεβρουαριου κυκλοφορει ο νεος δισκος

Track-Listing:

  1. Psychic Vampire
  2. River of Stone
  3. Leeches
  4. El Lamento de Las Cabras
  5. Your Tomorrow
  6. The Doom
  7. The Moneychangers
  8. Come Not Here
  9. What We Become
  10. Rat City
  11. Time of Trials
  12. Canyon Man (deluxe/vinyl only)
  13. The Same Way (deluxe/vinyl only)

Kρίμα, εμένα μου άρεσε περισσότερο ο ήχος που έφτιαξαν από τη δεκαετία του ΄90 και μετά με τα σαμπαθικά και νότια στοιχεία… :frowning:

Θα περιμένω να το ακούσω βέβαια…

μαζι σου…

Εδω εχουμε δυο καινουργια τραγουδια απο τον δισκο που θα κυκλοφορησουν. Το Τhe Doom μου αρεσε περισσοτερο .

Γενικα μια χαρα το πανε αλλα και λιγο pepper-ακι για να νοστιμισει καπως παραπανω δεν θα ηταν ασχημα!!

Πολύ καλά τα 2 νέα κομμάτια, αν είναι έτσι κι ο υπόλοιπος δίσκος, δε θα με ενοχλήσει η απουσία του Pepper Keenan.

εγψ χαρηκα που εφυγε ο κηναν παρολο που τον παω για την δουλεια του στους νταουν δε μ αρεσε η φαση κορροζιον μετα το ανυμοσιτυ αρα χαιρομαι που γυρναν στις βασεις τους:)

http://metalhammer.teamrock.com/news/2014-09-03/corrosion-of-conformity-pepper-keenan-return αυτο θα γούσταρα πολυ να το δω !

Sent from my iPhone using Tapatalk