Corrosion Of Conformity

ποια η γνωμη σας γι’αυτο το τεραστιο κατ’εμε συγκροτημα? ειναι απ’τα λιγα που ειναι σχεδον σε καθε τους δισκο διαφορετικοι διατηρωντας παντα ενα προσωπικο στυλ, αλλοτε πιο hard, αλλοτε πιο thrash συνδυαζοντας και stoner και doom στοιχεια κατα καιρους αλλα και με πιο mainstream κατευθυνσεις.

Μπαντάρα, έβγαλαν δισκάρες. Στην αρχή όταν τους πρωτάκουσα νόμιζα ήταν side project του Hetfield! #-o

Αλλά μπασίστας δεν είναι ο Pepper Keenan που ήταν και στους Kyuss και ο οποίος είναι κολλητάρι του Hetfield και παρολίγο να ήταν και ο μπασίστας των Metallica, ή τα μπερδεύω? :-k :?

Το wiseblood ήταν δισκάρα…Ενα group που ξεκίνησε απότον χώρο του Hardcore αλλά πλέον κινείται στα χωράφια του Heavy rock με μεγάλη όμως επιτυχία…Ο συνδυασμός των επιρροών τους είναι υποδειγματικός…Κρίμα που έχουν περάσει σχετικά απαρατήρητοι στην χώρα μας

Έχω το Deliverance από δαύτους.
Καλή μπάντούλα γενικά απ’ όσα έχω ακούσει…

o mike dean einai o mpasistas twn corrosion, o peper keenan tragoydaei kai paizei ki8ara.mallon exeis mperdeyth me ton scott reeder twn kyuss o opoios ontws eihe dokimastei apo toys leftallika,pali kala poy den ekatse…

Ναι τώρα τα έβαλα σε μια τάξη στο μυαλό μου. Thanks για την διόρθωση και sorry για την αρλούμπα μου…#-o sign-:oops:

Proskhnw to Avatar.MC5 reee!On topicgia COC:Mia APISTEYTH mpanta pou pragmatika tima th fanela.Apo to blind kai meta koboun kwlous.Heavy,groovy, SOUTHERN, me foberous stixous kai attitude, swstoi akoma kai stis hardcore meres tous.Oti kai na parete apo blind kai meta apotelei eggyhsh.Personal favourike isws to deliverance ka8ara gia synais8hmatikous logous.Eblepa tote to video tou albatross sto headbangers ball kai trelainomoun.

edit: H symmetoxh tou Hetfield sto wise blood einai gnwsth.Epishs exei paiksei kai o megistos Warren Haynes sto Americas volume dealer lead sth mpalantara stare too long(kai mhn akousw kamia malakia gia ton disko,gamaei!).Nea Orleanh leme…

Και εγω το Deliverance εχω μονο…μεγαλη δισκαρα!!!:metal: :metal: :metal: :metal: :metal:

συμφωνω και επαυξανω!δισκαρα το AVD.κομματαρα το stare too long,επος το 13 angels!
γκρουπαρα γενικα!deliverance σπερνει.
να σημειωσουμε οτι o pepper keenan εκανε και αυτος δοκιμαστικα για τους metallica.
και επιπλεον παιζει στην υπερμπαντα της νεας ορλεανης DOWN!!!
respect λοιπον

FLY ON…ALBATROSS YEAH

Διόρθωση. Ο Keenan δεν έκανε δοκιμαστικά για τους Metallica. Του ζήτησαν να πάρει τη θέση του μπασίστα και αρνήθηκε. Έχει διαφορά.

ρε συ τον ειδα να προβαρει σε αφιερωμα του VH1 : When Metallica Ruled The World.
υπαρχει στο διαδυκτιο,κατεβασε το και δες το!
εδειχνε κανονικα τον keenan,τον reeder και μετα τον trujillo,τον οποιο εδειξε μετα που του προσφερανε το συμβολαιο κλπ κλπ

Απλά τέλειοι. Σκέτη πόρωση!!! Έτσι όπως τα συνδιάζουν όλα…πωπω…

Να το πω άλλη μία φορά. Οι Metallica ήθελαν τον Keenan για μπασίστα. Όχι τον Reeder, όχι τον Τrujillo αλλά τον Keenan.
Ο Keenan τους έριξε πόρτα και ως εκ τούτο βολεύτηκαν με τον μαιμουδιάρη.
Το ότι τζαμάραν μαζί δεν λέει κάτι. Δεν νομίζω να απαγορεύεται. :stuck_out_tongue:

BTW οι Metallica δοκίμασαν απ’ ότι θυμάμαι και άλλους μπασίστες. Αλλά η πρώτη τους επιλογή ήταν ο Keenan.

Όχι κάνεις λάθος, ο Trujillo επιλέχθηκε με σχετική άνεση από τους 4.

Ο Trujillo άδειασε τους άλλους για πλάκα…Για ποιον Keenan λέμε τώρα?

Παντως αυτο που ξερω εγω ειναι οτι ο Keenan εχει γραψει και παιξει riff-αρες!

ετσι νομιζω και γω απ οσο ξερω. κατι τετοιο ειχα ακουσει

εγω απ’οτι μου’χουν πει, ξερω οτι ειχε παει ο Keenan για odition αλλα τελικα δεν τον επελεξαν και προτιμησαν αναμεσα σε αλλους τον Trujillo. το οτι ο ιδιος ο Keenan δεχτηκε προταση αλλα τελικα την αρνηθηκε πρωτη φορα το ακουω, μπορει και να ισχυει βεβαια, δεν ξερω. παντως ειναι αρχηγος! :respect:

δεν ειπα οτι τζαμαραν.ειπα οτι τον εδειξε σε ενα δωματιο να παιζει μπασο.οπως εδειξε και τον reeder!
τωρα προσωπικα για μενα δεν εχει σημασια!δεν ξερω κατα ποσο θα συμβαλε στη μουσικη τους!μπορει να τους εκανε καλυτερους,μπορει χειροτερους.καλυτερα ομως να μεινει στους COC,να βγαλουν και αλλες δισκαρες,και μπας και τους δουμε και αυτους μια μερα :smiley:

Γκρουπάρααααααααααααααααα