Πωλείται Cort EVL Z6

Πωλείται η εν λόγω κιθάρα. Είναι σε άριστη κατάσταση, έχει παιχτεί ΜΟΝΟ στο σπίτι (δεν την πήρα έξω ούτε μια φορά, την είχα καθαρά και μόνο για ηχογραφήσεις). Δεν έχει σημάδια, τα τάστα είναι σε πολύ καλή κατάσταση και είναι σεταρισμένη σε Μι με 10άρες χορδές. Το μόνο που έχει είναι ότι της λείπει το πάνω-πάνω λαστιχάκι από ένα από τα knobs, το οποίο είναι και εντελώς αμελητέο.

Επίσης, η κιθάρα δεν έχει τους 81/60, αλλά αλλάχτηκαν με το που την πήρα σε 85/85. Δίνεται επίσης με μαλακή θήκη rockbag (premium line αν θυμάμαι σωστά και με υπεραρκετό padding).

Χαρακτηριστικά:

CONSTRUCTION: Set-in
BODY: Mahogany
NECK: Maple 3pc, Modern ‘‘C’’ Shape
NECK WIDTH: 1F : 43mm / 22F : 56mm
NECK THICKNESS: 1F : 19.5mm / 12F : 21.5mm
FINGERBOARD: Ebony, 12’’ Radius(305mm)
FRET: 22 / Jumbo (2.9mm)
INLAY: EVL Custom Inlay w/ Pentagon Circles
TUNER: Die cast
SCALE: 24 3/4’’ (629mm)
NUT: Graphite
BRIDGE: TonePros Lic. Locking bridge (C-TPFP) w /string thru body
PICKUP: EMG 81/60 (H-H) (αλλαγμένοι σε 85/85)
CONTROL: 2vol, 1tone, 3way toggle
PICKUP SWITCHING: 3-Position
Position1 : Neck
Position2 : Neck & Bridge
Position3 : Bridge
HARDWARE: DBNS (Dark Black Nickel Satin)
COLOR: BKMS (Black Metallic Satin)

H κιθάρα προφανώς με τους EMG είναι πιο metal oriented, και το μανίκι είναι αρκετά λεπτό και άνετο, φέρνει πολύ σε Ibanez.

Την κιθάρα τη δίνω στα 400?, τιμή μη συζητήσιμη.

Βρίσκομαι στη Θεσσαλονίκη, και θα προτιμούσα αγοραστές από εδώ, αλλά αποστέλλω παντού με ΚΤΕΛ, με επιβάρυνση δική μου. Συναλλαγές μέσω κατάθεσης σε τράπεζα, δεν στέλνω αντικαταβολή.

Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει ένα ΠΜ ή ένα mail στο kaltrekk@yahoo.com

Νέα τιμή 350?. Η κιθάρα πωλείται μόνο λόγω ανάγκης, και η αγγελία δεν θα ισχύει για πολύ καιρό ακόμα, καθώς δεν θα είμαι Ελλάδα. Και δύο φωτογραφίες ακόμα.

Πολύ ωραίο εργαλείο ρε μαν, μακάρι να είχα φράγκα τώρα :/. Ότι πρέπει για 11άρες και C#…

Πραγματικά αξίζει η προσφορά παίδες, όποιος θέλει κιθάρα μην το σκέφτεται.

Για σένα το λέω αδερφέ, βάλε και αγγελία στο Kithara.gr καλύτερα.

(δεν το ξέρω το παληκάρι :Ρ)

Thanks man!

Η κιθάρα είναι χαλαρά απ’τις καλύτερες που’χω πιάσει, απλά την πουλάω επειδή δεν θέλω να το ρισκάρω να γίνει σμπαράλια με τις αεροπορικές κλπ. Πιθανότατα θα με περιμένει άλλη μια ίδια εκεί που πάω! :slight_smile:

Η τιμή είναι επίσης η καλύτερη που μπορώ να κάνω, πιο κάτω δεν πάει. Κρίμα ειναι, αλλά βιάζομαι δυστυχώς.

Αγγελίες έχω βάλει παντού φίλε μου, αλλά σ’ευχαριστώ για την πρόταση. :slight_smile:

Έφυγε κι η κιθάρα. Ας διαγραφεί/κλειδωθεί. :slight_smile: