Cozy VS Montecristo @ TEXAS, KYΡ 10/9

Θα είναι μια πραγματική clash of the titans. Θα γκρεμιστεί το νεόδμητο TEXAS. Θα επαναπροσδιοριστεί ο όρος “dj”…

Εγκαινιάζοντας τις rocking.gr Κυριακές στο TEXAS (περισσότερες και επίσημες ανακοινώσεις σε λίγες μέρες), οι γνωστοί γραφικοί τύποι του site και του forum, κ. Cozy n me, θα επιδωθούμε ολόκληρο το βράδυ σε ένα ανελέητο dj set, στο οποίο θα κερδίσει ο καλύτερος, δλδ εγώ…

Επειδή δεν θέλω να περιαυτολογώ, λίγα λόγια για τον αντίπαλο.

Cozy. Η ήρεμη δύναμη του site. Ο φωτεινός παντογνώστης περασμένων δεκαετιών. Ο άνθρωπος που ορίζει την Πρώτη Παρουσία ανήμερα της γέννησης του Blackmore και την Δεύτερη ως την ημέρα που θα ξαναπαίξουν live οι Rainbow με την πρώτη σύνθεση. Ο άνθρωπος που δεν θα ησυχάσει, αν δεν αποδώσει όλο το ΛΑΦΚΑ σε Deep Purple και Scorpions. Ο φίλος της τρίτης ηλικίας. Ο άνθρωπος που ξέρει ακριβώς πόσα παιδιά έχει ο Mick Jagger. Ο συλλέκτης, στην δισκοθήκη του οποίου ο νεότερος μουσικός έχει πεθάνει πρόπερσι (από γηρατεία, μην ακούσω πάλι “live fast, die young” αηδίες). Ο συντάκτης που μετά το live των Galliard έπρεπε να δηλώσει “έκλεισα ως μουσικός”. Ο άνθρωπος που έχει ως ένοχη απόλαυση τους Roxette και πιστεύει πως με Μπαρμπαπίτα στην επίθεση θα σηκώσει το τσου λου. Ο λατρεμένος των γυναικών. Ο μισητός μου αντίπαλος. Ο άνθρωπος που γεννήθηκε με γένια. Ο μοναδικός γραφικός. Ο μοναδικός συντάκτης που δεν μπορεί να συνειδητοποιήσει τον λυρισμό της φωνής του Cavalera. Ο ένας. Ο μύθος. Ο θρυλικός κ. Κωστής Αγραφιώτης…

Όσοι θέλετε να πιούμε μια μπύρα παρέα και να γνωριστούμε, είστε ευπρόσδεκτοι. Φυσιολογικά θα κρατηθούν απουσίες για τις γνωστές φάτσες…

Θα γίνει χαλασμός. Όπως λέει και ο Stewie από το “Family Guy” : “Victory is mine !!!”[/list]

Ωραίες μουσικές να φανταστώ.

Eννοείται πως θα έρθω ΜΟΝΟ για τον Cozy… Εκτός αν επανορθώσεις με το Lydia…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ή το Disappear.

:stuck_out_tongue:

Σε λάθος μέρος απάντησα, εξ’ ου και το edit…

Θα είμαι εκεί (εφόσον έχω διαβάσει το Παρασκευοσαββατοκύριακο αρκετά), αλλά αν συνεχιστούν τα κρύα αστεία για τον Μπαμπαγκίτα, θα έρθω με μπλούζα αντι- Τσιρίλο…

Lydia it is…

Πολύ ωραίες… :wink:
Εσύ κυρίως θα τη βρεις σίγουρα τόσο με τα δικά μου (τα απαρχαιομένα 8) ), όσο και με του Λουκ!
Λοιπόν, θα απαντήσω αναλυτικά άλλη στιγμή στις “φιλοφρονήσεις” του φίλου-συναδέλφου-dr. Love-η μουσική ξεκίνησε το '89-σταματάω να μιλάω μόνο όταν μου βάλουν μονωτική στο στόμα- κτλ κτλ γιατί τώρα θέλω να ακούσω δύο δίσκους από νέα και ελπιδοφόρα παλικάρια: Bob Dylan & Maiden… :roll:

Εννοείται ότι σας περιμένουμε όλους, πέραν των γνωστών-συνήθων υπόπτων βεβαίως!
Επίσης παραγγελιές δέχεται μόνο ο Λουκιανός, εγώ βάζω έτσι κι αλλιώς απίστευτη μουσική… :roll: :lol:

10/9 λοιπόν!!!

Έτσι αγόρι μου!! 1-0 !! :lol: :lol: :smiley: :stuck_out_tongue:
Το “Superstitious” το έχεις ήδη :wink:

Έτσι αγόρι μου!! 1-0 !! :lol: :lol: :smiley: :stuck_out_tongue:
Το “Superstitious” το έχεις ήδη :wink:[/quote]

Προτιμώ Scream of Anger για να μαθαίνουν και τα μετάλλια
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Θα μας αλλάξετε συνήθειες ρε κωλόπαιδα… Κυριακή βράδυ συνηθίζω να πανηγυρίζω τις νίκες στα ντέρμπι με τους δευτερότριτους…
Τωρα που το σκέφτομαι… Κάθε Κυριακή βρήκα ποιον θα πειράζω…
Toν οπαδό του τρυφερούλη…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Σε πάω τρελλά!!! Με τηλεπάθεια συνεννοούμαστε!!!

Τι ώρα ξεκινά το dj-set? Τι θα κάνουμε προηγουμένως? Δε κανονίζουμε και τίποτα πιο χαλαρό προηγουμένως? (υπενθ. δεν έχει πρωτάθλημα την Κυριακή…)

kana rempetiko tha valete??? tipota whitesnake, whitesnake, whitesnake?

Ε αν δε βάλουμε και Whitesnake, τι θα βάλουμε; :wink:

“Ain’t No Love In The Heart of the City” από το Live…

κι αν δεν το βάλεις εσύ θα το βάλει ο έταιρος σε διασκευή από In Flames!

  1. AFTO DEN EINAI WHITESNAKE… alla thelo to medicine man kai to hit and run… allios den erxomai…
  2. ki an de to valeis esy, tha to tragoudaei i etaira (i ypofainomeni gia tous kathisterimenous), to whitesnake, apo kato moni tis kai tha sas kanei xalastra… ante…

cozy rulezzz τον ειδαμε στην οναρ!

:smiley: Thaaanks!!! Σe περιμένω πακέτο με Rychehead!!

Dear γειτόνισσα, ό,τι γουστάρεις θα βάλουμε…just…Come An’ Get It :wink: !!

  1. AFTO DEN EINAI WHITESNAKE… alla thelo to medicine man kai to hit and run… allios den erxomai…
  2. ki an de to valeis esy, tha to tragoudaei i etaira (i ypofainomeni gia tous kathisterimenous), to whitesnake, apo kato moni tis kai tha sas kanei xalastra… ante…[/quote]

Ας γίνω τότε κατανοητός:
Θα ήθελα να ακούσω την επανεκτέλεση του “Ain’t No Love In The Heart of the City” από το Live, που ανήκει στους M.Price & D.Walsh κι έχει τραγουδηθεί παλιά από τον Bobby Bland, εκτός κι αν προτιμάς την αρχική του εκτέλεση κι όχι αυτήν του Coverdale…Cheers!

hahahahaha…theos…sigoura den eisai pano apo 20… :lol: :lol:

αχ, αχ…πόσα ξέρεις, πόσα ξέρεις και δεν μπορώ να σου κρυφτώ…

Ρε παίδες, μία χάρη…

Μη παίξετε Iron Maiden, Scorpions και Rolling Stones… Έχω βαρεθεί τα 15 καινούργια posts για δαύτους κάθε μέρα!!!

:stuck_out_tongue: :smiley: :stuck_out_tongue: :lol: :stuck_out_tongue: :smiley: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: