Cradle of Filth live @ Fuzz club, Παρασκευή 8 Απριλίου 2011

αχαχαχαχαχα:lol::lol:
Ε σε παρακαλω!!!

Δε τρελαίνομαι… θα δούμε…

Καλα νεα, μετα τους Paradise Lost θα πιασουμε διψηφιο νουμερο συναυλιων και Cradle Of Filth :smiley: Εχω καιρο να τους δω αλλα στο παρελθον ηταν απολαυση τα live τους :roll:

δεν ξέρω αν αξίζει με αυτά που έχω ακούσει ως μπλακ μεταλ μπάντα δεν τρελένομαι αλλά βλέπουμε.

[-X

:stuck_out_tongue:

εχουν σταματησει να ειναι μπλακ μεταλ (εστω και με την διασταλτικη ερμηνεια του όρου :p) , εδω και 15 χρονια…

θα παω ομως για να θυμηθω τις παλιες μερες, αμα παιξουν καλα (και αρκετα παλια) σιγουρα θα γουσταρω

Αν παίξουν παλιά μέχρι και το Midian θα είναι super!

E, τσέκαρε σετλιστ που έβαλα σε προηγούμενη σελίδα, από τα τελευταία live τους είναι.

Τους έχω δει δυο φορές, στο Rockwave του 2001 που ήταν γαμώ και το 2004 στο Ρόδον όπου είχα γίνει ψιλολιώμα από ποτά και θυμάμαι μόνο ότι είχε κακό ήχο αλλά είχα περάσει καλά.

Ήταν τότε με τη θεϊκή ατάκας μας γκοθοντυμένης πιτσιρίκας μετά το λάηβ, ότι “όταν ο Ντάνι έφτυσε το κοινό με πέτυχε στο μέτωπο και το πήρα με το δάχτυλό μου και το έγλειψα”.

Εποχές…

δεν θα ξεχάσω το μπουκάλι που έπεφτε βροχή…

*και 3 χρόνια μετά τα σχόλια του dani για το ελληνικό ποδόσφαιρο η ελλαδα κατέκτησε το euro.!! χαχαχα

**ο τύπος που ειχε ανεβεί σε μια ψιλή περίφραξη στα δεξιά του χώρου , και χτυπιόταν στο set των c.o.f ήταν το παλικάρι που καθόμασταν μαζί στο λεωφορείο…έχει πάθει αμόκ μιλάμε. :lol:

προς στιγμη κόλησα ,γιατί και εγώ τους είχα δει στο rockwave του OAKA το 2001 ,αλλά τους είχα δει και τις 2 μέρες (της Θεσ/νικης είχε μετατεθεί στην Αθηνα) που είχαν έρθει για την προώθηση του Midian ,αρα ήταν το 2000 ,πάλι στο Ροδον (μάλιστα η μια μερα του ΣΚ έπεφτε και ντερμπυ ΠΑΟ-ΟΣΦΠ και το είχα χάσει για το live)
προφανώς ξαναήρθαν το 2004 .Δεν το θυμάμαι καθόλου.

τους εχω δει αθελα μου 2 φορες…( στο ροκγεϊβ με τα ποδοσφαιρομπινελικια και μια με Sabbat).
Δε πιστευω να εχουν αλλαξει προς το καλυτερο.(?)
μεσα στην πχοιοτητα το '11…

Θα παω απο αποθυμενο, αν και θα προτιμουσα να τους εβλεπα 15 χρονια πριν.Τους ειχα δει το 2005 στον Μυλο η υδρογειο, δεν θυμαμαι καλα. Πραγματικα τραγικος ηχος και καθυστερηση εμφανισης γυρω στην 1 ωρα θυμαμαι. Απο τους χειροτερους ηχους που εχω ακουσει σε live, αν και μαλλον δεν εφταιγε η μπαντα.

Ξερουμε κανενα προσφατο setlist?

Και Αθηνα χαλια ηταν ο ηχος.

εμενα προσωπικα αυτη η μπαντα δεν με εντυπωσιασε γενικα με τιποτα…εχουν γραψει κατι καλα αλλα γενικα μου φαινονται οτι μενουν στο μετριο

Oi COF για μενα ειναι μεχρι το Midian, εχοντας ενα Dusk and her embrace απλα επος…
Στο Ροδον τους ειχα κατα ευχαριστηθει παντως

Αυτή η μπάντα είναι από τις αγαπημένες μου και τους έχω δει και τις 3 φορές που έχουν έρθει. Γεγονός είναι ότι το συγκρότημα έκανε μεγάλη κοιλιά μετά το Midian κυκλοφορώντας 3 μέτριους δίσκους ΑΛΛΑ κατά τη γνώμη μου τα 2 τελευταία απλά τα σπάνε. Για αυτό το λόγο θα στηρίξω Filth και θα είμαι εκεί για 4η φορά να τους δω.

+1 στον απο πάνω. Αν και μαζεύονται αρκετές συναυλίες για την άνοιξη, αυτή δε θέλω να την χάσω, έτσι για το γαμώτο

Λέω να τους δώσω μία τελευταία ευκαιρία

Εισητήριο 32 ευρώ και support οι Nightfall. Δε ξέρω για σας αλλά εμένα μου φαίνεται γαμώ τα πακέτα!:smiley:

32 πιθανόν να μην έδινα, αλλά [B]Nightfall [/B]δεν έχω δει ποτέ.

Επομένως πάμε μωρή τσουράπω Dani :!: