Cradle of Filth live @ Fuzz club, Παρασκευή 8 Απριλίου 2011

Αρκετά καλή τιμή. Αν ήμουν Αθήνα ή αν παίζαν Σαλόνικα λογικά θα ήμουν εκεί!

Nightfall support; Τι λέτε ρε παιδιά… Χαμός

oooooooooooooooooo
Θελω να ακουσω Lesbian Show live

Ο Ευθύμης Καραδήμας, λέει:

«Έχουμε καιρό να εμφανιστούμε στη σκηνή. Είναι μια καλή ευκαιρία. Θα παίξουμε το “Astron Black & Τhe Thirty Tyrants” από την αρχή ως το τέλος. Μόνο αυτό. Αυτός είναι και ο βασικός λόγος που είμαστε πάλι εδώ. Χαίρομαι που οι διοργανωτές το δέχθηκαν έτσι. Αυτή τη στιγμή είναι σημαντικό να παρουσιάσουμε το νέο άλμπουμ χωρίς αναφορές στο παρελθόν και δε θα ήταν δυνατό αυτό αν εμφανιζόμασταν κάπου μόνοι μας. The Tyrants are back along with their Ambassador!»

Fail.

Ακόμα γελάω όσο θυμάμαι τα μπουκάλια που προσπαθούσε μάταια να αποφύγει ο dan σε εκείνο το rockwave (99-00’ αν θυμαμαι καλά)…:lol:

Πέρα από την πλάκα, καλό live θα είναι…αλλά δεν το νιώθω πλέον. Θα δείξει εκείνη την μέρα… θα βάλω vempire στο πικαπ και βλέπουμε:-k

2001 ηταν

Πάνω που χάρηκα ότι θα δω Nightfall μετά από τόοοοσα χρόνια διαβάζω ότι θα παίξουν μόνο το καινούριο…γιατί ρεεεε???

Γαμάτοι, ένας παραπάνω λόγος για να πάω.

Καλά την βλέπω την δουλειά, θα με πρήξει η αδελφή μου που είναι φαν του Ντάνι και στο τέλος θα τα σκάσω τα 64… το καλό που τους θέλω να παίξουν παλιά οι COF!

Έβγαλαν ωραίο δίσκο οι NIGHTFALL. Το καλύτερο δυνατό support…

τσιμπησα τικετο σημερα :slight_smile:

Το πακετάκι φαίνεται ιδιαίτερα εκλυστικό με τους NIGHTFALL πάντως. Ο δίσκος τους όμως δεν μου άρεσε ρε παιδιά

τσιμπησα και εγω το τικετ μου χτες… :smiley:

μωρη κουφαλα το πηρες εεε!:wink:
μιας και θα απολυομαι τοτε λεω να βαλω καμια αδεια απολυσεως και να τους τιμησω[SPOILER]αρκει να παιξουν και απο τα παλια[/SPOILER]

http://www.setlist.fm/setlist/cradle-of-filth/2011/the-showbox-sodo-seattle-wa-1bd23128.html

http://www.setlist.fm/setlist/cradle-of-filth/2011/fox-theater-pomona-ca-73d23ef5.html

2 σετλιστ από τις μέχρι τώρα συναυλίες τους το Φλεβάρη. Αν και θα θελα ένα Shat Out Of Hell ή ένα Cthulhu Dawn ή ένα Godspeed κλπ. δεν με χαλάνε συνολικά.:slight_smile:

Παιζει πολυ Dusk and her embrace και γουσταρωωωωωωω

Ναι έχουνε τα 3 πρώτα κομμάτια του Dusk…And Her Embrace στάνταρ. Πιστεύω θα ναι τέλεια βραδιά. Και με τους Nightfall που, αν και δεν είμαι οπαδός τους, τους εμπιστεύομαι.:smiley: Από προπώληση πως πάει? Γιατί αύριο μεθαύριο θα πάω για εισητήριο, μην μου βγεί κανα sold out.

Πωωω, και γαμηστερο σετ και Nightfall support, δεν το γλιτωνω το 32αρι :stuck_out_tongue:

όπως το 2000 στο ροδον τρελιαρη μοργκοθ

Και εκει ειχε Nightfall ε? Δεν ειχα ερθει ο μλκς :stuck_out_tongue: