Cradle of Filth live @ Fuzz club, Παρασκευή 8 Απριλίου 2011

όχι δεν είχε nightfall, για τους cof το πα

δεν ειχες ερθει? νομιζα ειχαμε παει μαζι

οτι ναναι

Χαχα οτι να’ναιεντελως, με Σταθη ειχατε παει, εγω μονο στο RW τους εχω δει :stuck_out_tongue:

Μαγκες εγω το τσιμπησα πρωτος πρωτος το τικετο αλλατο γυρισα πισω γτ δεν παλευονται και SAXON k IRON MAIDEN κ πολυ φοβουμαι οτι αλλο προκειται να ακολουθησει!!!Αυτα ειναι παντως απο εκει που λεγαμε οτι ειμαστε ψωροκωσταινα νομιζω οτι τα 2-3 αντε 4 τελευταια χρόνια εχουμε αρκετες και καλες επιλογες με ωραια πακετακια!!!

Αυτό που λέει ο φίλος ισχύει, έρχονται πολλές μπάντες, γουστάρουμε αλλά πραγματικά όχι άλλο live για φέτος λυπηθείτε μας.:lol::lol:
on topic εισητήριο No 457 πήρα χθές και είμαι πανέτοιμος!:smiley:

Θα πάω κι εγώ τη Δευτέρα να τσιμπήσω εισιτηριάκια. Είδα και το σετλιστ και μου αρέσει, οπότε τώρα ελπίζω να μας κάνουν την χάρη οι Nightfall και να παίξουν και τίποτα παλιό.

Οι Nightfall είπαν θα παίξουν ολόκληρο τον τελευταίο δίσκο. Δε νομίζω ότι υπάρχει χρόνος για κάτι παλιό.

Μια μερουλα εμεινε μαγκες για την συναυλια και δεν την παλευω. Περιμενω πως και πως να δω καταρχην τα δικα μας τα παιδια τους Nightfall και μετα να παρουν την σκυταλη οι COF,οποτε απο νωρις εκει. Ωρα εναρξης λεει 8.30 που προφανως θα εννοει για Nightfall . Αντε καλα να περασουμε οσοι θα παμε…!

Η προπώληση πρέπει να πήγε καλά πάντως. 14% διαθεσιμότητα έλεγε σήμερα που κοίταξα , χώρια πόσοι θα πάρουν εισιτήριο απέξω… Γεμάτο θα ναι! Καλά να περάσουμε!

p.s. Ο Dani στη συνέντευξη είπε ότι θα παίξουν 1-2 τραγούδια διαφορετικά από ό,τι στην Αμερική. Μέχρι τελευταία στιγμή ελπίζω για Cthulhu Dawn ή Summer Dying Fast 8O

Εκεί θα είμαστε! Πάμε να ακούσουμε Funeral In Carpathia και τα μυαλά στα κάγκελα!

οτι και να παιξουν, το Fuzz αυριο θα γκρεμιστει…!

Αν παιξουν κανα Malice Throught The Looking Glass παιζει να βαλω τα κλαματα :smiley:

Ελπιζω να βρω εισητηριο απ’εξω!

Μην ξεχνάμε και τους Nightfall παιδιά!! Άκουσα το καινούριο δίσκο πιο προσεκτικά αυτές τις μέρες και είναι πραγματικά καλός, έχει ωραία πραγματάκια μέσα.

ξέρουμε αν θα υπάρχει κανένα party μετά το live με την μπάντα?

4 ωριτσες μεινανε.

Καλα ειταν μωρε, τους περιμενα χειροτερους τους CoF. Setlist ευτυχως δεν ειταν μπουκομενο μονο απο καινουρια. Ο ηχος γενικως και τα πληκτρα θα μπορουσαν και καλυτερα. Κατα τα αλλα οκ, ευχαριστο live, μαρκαν καλυτερο απο εκεινο το τραγικο live της Θεσ/νικης το 2005 που τους ειχα δει.

Nightfall περιμενα πολλα περισσοτερα,ποσο μαλλον αφου ηταν το πρωτο live μετα το reunion. Επισης θα μπορουσαν να ειναι λιγοτερο επαγγελματιες και καμια κουβεντα δεν βλαπτει. Για οσους τους αρεσει το καινουριο τους μαλλον περασαν καλα αφου το παιξαν ολο, αναφορα για παλαιοτερα ουτε καν.

Πολυ καλοι οι Φιλθ, περισσοτερες λεπτομερειες αυριο, εχω λιωσει. Ο ηχος καλος παντως, δεδομενης της μπαντας, δεν ειναι και ευκολο να βγαλουν κρυσταλλο ηχο.

Μου αρεσαν και οι ναητφωλ, αφου ηξερα οτι δεν παιζουν τιποτα απο τα παλια. Το καινουριο ακουγεται πολυ ενδιαφερον μελωδικο/τεχνικο ντεθ, πρεπει να το τσεκαρω.

Nightfall για κλάμματα. Ντροπή να χρησιμοποιούν αυτό το όνομα. Είχα καιρό να δω τόσο βαρετό και αδιάφορο live. Μόνο αν με πληρώσουν τους ξαναβλέπω…ανάλογα και το ποσό δηλαδή :lol:

COF θεοί. Μια χαρά όλα…αν και ο ήχος δεν ήταν ο καλύτερος δυνατός. Το set αναμενόμενο με βάση οτι έπαιζαν Αμερική μέχρι πρόσφατα. Ορεξάτο το συγκρότημα!

Πάει λοιπόν κι αυτό…πάμε για άλλα!

Καταρχην να ξεκινησω με το οτι παρολο που το εισιτηριο εγραφε ωρα εναρξης 8.30, εκεινη την ωρα οχι απλα δεν αρχισε η συναυλια αλλα δεν ειχαν ανοιξει καν οι πορτες να μπουμε μεσα. Το παραβλεπουμε αυτο, δεν μας χαλασε.
Nightfall εγω τους βρηκα αρκετα ενδιαφερον,με καλο ηχο και τα γνωστα τους φωνητικα. Το καινουργιο φαινεται καλο και μαλλον θα το τιμησω. Απο κει και περα,οπως λεει και ενας φιλος, θα μπορουσαν να πουν και καμια κουβεντα παραπανω,Ελληνες σε Ελληνικο κοινο ηταν,δεν μου αρεσε αυτο το μονολεκτικο που απλα ανεφερε το επομενο κομματι. Τεσπα για ζεσταμα ηταν μια χαρα τα παληκαρια.
Cradle Of Filth. Εμεινα αρκετα ικανοποιημενος απο τα κομματια που επαιξαν καταρχην αλλα και απο τον ηχο. Καποια μικροπροβληματα με το μικροφωνο και γενικοτερα, δεν θεωρω οτι επηρεασαν τον κοσμο να μην γουσταρει. Σιγουρα θα μπορουσαν να ηταν καλυτερα,αλλα τι να κανουμε, live ειναι αυτα. Ισως θα ηθελα η γκομενα να ακουγεται πιο καθαρα σε ορισμενα σημεια,αλλα οπως ειπα δεν μας χαλασε καθολου. Οι τυποι τα εδωσαν “ολα” πανω στην σκηνη,δεν ηταν καθολου ξενερωτοι μπορω να πω. Γενικα ηταν μια καλη βραδια,με ωραιο ηχο και αρκετο χτυπημα.
Το μονο που με ψιλο χαλασε,ηταν οτι το Fuzz δεν ηταν γεματο…!
Παμε για την επομενη τωρα…!
HEAVY METAL IS THE LAW

Ας πω κι εγώ την αποψάρα μου. Nightfall: μια χαρά ήταν αν και ο ηχος στην αρχή παραήταν δυνατός και μας πήρε τα αυτιά, στην συνέχεια έφτιαξε. Μια χαρά απέδωσαν το αρκετά καλό τελευταίο τους δίσκο αλλά θεωρώ ότι είναι ΜΕΓΑΛΟ λάθος να μην τιμάς την ιστορία σου, δεν θες να παίζεις παλιά άλλαξε όνομα, δεν μπορεί να έχεις βγάλει Athenian Echoes(για μένα ίσως ο καλύτερος ελληνικός δίσκος), Lesbian Show(δίσκος που έκανε πάταγο) και να μην παίζεις ούτε νότα. Και δεν μιλάω για τα πιο παλιά.
Από την άλλη οι Cradle μου πήραν το κεφάλι! Φοβερή ενέργεια! Γαμάτος ήχος τουλάχιστον στην μέση που ήμουν εγώ, πολύ καλό σετλιστ με κομμάτια από όλη την ιστορία τους, φυσικά θα προτιμούσα κανα δυο ακόμα από Cruelty και Midian αλλά εντάξει τι να πρωτοπαίξουν? Δεν τους περίμενα τόσο καλούς και είχα να τους δω και 10 χρόνια! Άξιοι! Α! και ο κόσμος πολύ καλός!

Σε γενικές γραμμές οι CoF ήταν απολαυστικοί , γεμάτοι ενέργεια και κέφι. Έπιασαν πολύ καλή απόδοση και προσωπικά με ικανοποίησαν μετά ειδικά από το φιάσκο του Ροδον 2005 που ήταν κάτω του μετρίου. Μερικά σχόλια δικά μου για το live.

  1. Το κομμάτι που έπαιξε μετά και το From the Cradle to Enslave καθώς οι Filth έφευγαν ήταν προφανώς από το επερχόμενο album τους , η ορχηστρική εκτέλεση του Summer Dying Fast. Αμφιβάλλω αν το κατάλαβε κ κανένας :stuck_out_tongue: Anyway θα το τιμήσω γιατί πολύ γούσταρα την ιδέα (και από αυτό που άκουσα πείστηκα ότι προχειροδουλειά δε θα είναι)

  2. Λυπάμαι που θα το πω αλλά μου έλειψε η χοντρή :roll: Η κοπέλα στα πλήκτρα μια χαρά φωνή έχει αλλά έχω την αίσθηση πως είτε έχανε τη φωνή , είτε τα πλήκτρα. Είχαν βέβαια αρκετά προηχογραφημένα αλλά στα σημεία που έπαιζε και τραγούδαγε δεν ακουγόταν πολύ καλά. Ίσως να έφταιγε κ ο ήχος. Τι να πω.

  3. Cthulhu Dawn ρε παιδιά…

  4. Το παλικάρι που φώναζε “Hell Awaits” σε όλη τη συναυλία όλα τα λεφτά

  5. Nightfall αδιάφοροι.