Cradle of filth - Nymphetamine

Το λοιπον…οσοι το εχουν ακουσει, μερικοι λενε πως ειναι απο τις καλυτερες τους δουλιες ενω αλλοι λενε πως δεν περιμεναν τετοια απογοητευση απο τους cradle…
ακουγοντας το εγω μπορω να πω πως δεν ειναι και ασχημο( αν και δεν ειμαι φανατικος fan τους) και θα μπορουσα να το χαρακησω ως μια απο τις καλυτερες δουλιες τους(ακουγοντας και 2-3 προηγουμενα albums)…
Το τραγουδι Nymphetamine οπως ειναι και το τιτλος του album πρεπει να πω πως με ενθουσιασε καθως μετα απο 2-3 εβδομαδες που το ειχα ακουσει,ακομα το ακουο και ενθουσιαζομαι…
(θα ηθελα επισης να ακουσω σχολια για οσους το ακουσαν)
Επισης σε αυτο το album εχουμε το Swagsong for a Raven οπου ειναι το δευτερο κομματι(σαν συνεχεια) του Her ghost in the fog…
υπαρχουν και αλλα πολλα ωραια κομματια οπως english fire,gilded cunt,gabrielle κτλ…

τα σχολια σας για οσους το ακουσαν?

a, einai synexeia k tou concept tou her ghost?
giati to akouga k skeftomoun oti tou moiazei mousika…

to album den htan kati to idiaitero, den perimena kati to idiaitero bebaia, kineitai pali sta epipeda tou damnation and a day (auto den einai idiaitera kako gia kapoious, alla fantazomai pws gia tous perissoterous palious cof fans -bl. ton grafonta- einai POLU kako)

oi cradle of filth deixnoun na exoun gerasei, den ekshgeitai alliws bebaia to oti meta to midian den exoun kataferei na kanoun kati pou na me entypwsiasei (eksaireitai to fobero k tromero bitter suites to succubi, to opoio den einai kanonikh kukloforia)kai parousiazoun elleipsh freskadas k idewn…

bebaia xreiazetai na to akousw kapoies fores akoma, alla to bebaio einai pws oi kales meres twn cof exoun perasei anepistrepti… a, ksexwrisa to omwnumo, sto opoio tragoudaei k h Liv Kristine (trexa antrea)

Αν και δεν έχω ακούσει ολόκληρο το cd αλλά το nymhetamine που άκουσα μαμεί και δέρνει και μπορώ να πω τους προτιμω 1000 φορές έτσι… :twisted:

Για δες που επιτέλους για μια φορά συμφωνούμε!!!

:frowning:

Για δες που επιτέλους για μια φορά συμφωνούμε!!![/quote]Κάτι μου λέει πως θα τα πάμε πολύ καλά!!!χιχι!! :lol:

Πάντως όσο πιο πολύ το ακούω τόσο καραγουστάρω!!!Μακάρι να έκαναν ένα album όλο με Liv Cristine όπως το nymphetamine!!!H’ πάλι να συμμετείχαν άλλες metal ladies στα vocs!!!Τους πάει!!! 8)