Cradle of Filth @ Rodon

Simfona me to metaleagle.com oi CoF tha emfanistoun sto Rodon stis 12-02-2005 kai stis 13 stin Hydrogeio. Promoter einai i Didi Music (toulaxiston pali kala pou den einai i Omicron).

Tora an telika isxioun aytes oi plirofories tha to mathoume sto ameso mellon.

Αν πάρουν και την Liv Cristine μαζί τους να πουν το nymphetamine πάω με χίλια… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Μακάρι να ρθουν!!!Didi rulezzzzzz :wink:

An feroun kai tis gomenes poy kanoun striptease opos tote sto rockwave tha einai akoma kalutera 8)

Ιιιιιιι, δεν πρέπει να ξανακυρωθεί.
Αν και στα τελευταία τους, θα πα να τους δω τρέχοντας.

Τους εχω δει 2 φορες, αλλα δεν με χαλαει να τους ξαναδω…

Η μονη ξενη μπαντα που ανεβηκε στη σκηνη με μπουκαλια κρασι!!!
Συνηθως ολοι παιρνουν νερο :?

Μόλις πήρα εισητήριο. Πάμε λέμε.

Btw , η ημερομηνία έχει αλλάξει

19.2 Ρόδον
20.2 Υδρόγειος.

Και 18 ειναι οι Orange Goblin…:frowning: τους οποιους δεν εχω δει ποτε ομως και ετσι θα τους προτιμησω…

Μαλακια ειπα… :?
18/3 ειναι οι Goblin!

Lete na mi vro isitirio ama pao mia mera pio prin?

Apo to avopolis:

Special Rocky Horror “Peep” Show στις συναυλίες των Cradle Of Filth σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη το Σαββατοκύριακο…!
(2/17/2005)

Η DIDI MUSIC BIG STAR PROMOTION Παρουσιάζει :

Cradle Of Filth
19 Φεβρουαρίου Αθήνα ? Ροδον
20 Φεβρουαρίου Θεσσαλονικη ? Υδρογειος

  • special Rocky Horror ?PEEP? show

Η πολυαναμενόμενη περιπετειώδης εμφάνιση των Cradle Of Filth είναι γεγονός !! Ενα γεγονός που οι φίλοι του «οριακού» metal ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝ !!

Special guest επι σκηνής, μαζί με τους Cradle Of Filth «Hardcore Exotic Female Dancers? σε ένα ακραίο show με πολλά υπονοούμενα !!! ( ο νοών νοείτω …)

ΤΙΜΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟΥ: 30?
Έναρξη: 20.30

http://www.avopolis.gr/metal/news/default.asp?ID=370

Oraia, ayrio stin Thes. tha ginei xamos :slight_smile:

Δε θα ναι κανείς σας ρε; Φτου σας :frowning:
Πάω και γυρνάω με εντυπώσεις, ριβιού, μπύρες κτλ. Μάκια!

Λοιπόν. Ας αρχίσω από τα αρνητικά.

  1. Κάτι πρέπει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να γίνει με την ώρα. Το λάιβ ήταν να αρχίσει 8.30 και άρχισε 10. Τέλος πάντων, πέρασε η ώρα.
  2. Επίσης, ο ήχος τους ήταν μετριότατος, αλλά τέλος πάντων, το περίμενα, συνεπώς δε με χάλασε ιδιαίτερα.
  3. Ποιο “peep” show?

Επιτέλους λοιπόν είδα και εγώ μια απ τις -παλιές- αγάπες μου, και μου απέδειξαν πως καλά έκανα. Ορεξάτοι στη σκηνή, ο δε Ντάνι μέγας καραγκιόζης αλλά κατάφερνε να ξεσηκώνει τον κόσμο αφού δε σταμάτησε ούτε στιγμή να χοροπηδάει (κόντεψε αμέτρητες φορές να τσακιστεί), και πέταγε που και που ορισμένες ατάκες που με έκαναν να γελάσω. Επίσης, όποιος ξέρει γιατί δεν έπαιξε ο Pybus να με πει (σίγουρα δεν πέθανε από γηρατειά όπως είπε ο Ντάνι, αφιερώνοντας του το Νυμφέταμιν). Ο Έρλαντσον ήταν όπως αναμενόταν ισοπεδωτικός, οι κιθάρες και το μπάσο επίσης (αν και στην αρχή δεν ακουγόταν κάπως ο Allender), ενώ η Σάρα με τον Πάουελ σχεδόν δεν ακούγονταν ορισμένες φορές, αλλά δε γαμιέται. Ειδικά τα πλήκτρα αποτελούν μόνιμο πρόβλημα άλλωστε. Confused Επίσης, σε 2-3 τραγούδια βγήκαν οι χορεύτριες και μαλακίζονταν.

Παραθέτω το setlist, από το οποίο έλαμψαν δια της απουσίας τους τα Cruelty Brought Thee Orchids, Queen of Winter Throned και Summer Dying Fast (κατά τη γνώμη μου)

Gilded Cunt
Nemesis
Mannequin
Black Goddess Rises (ναι ρε μουνιά)
Gothic Romance (κόλαση)
Nymphetamine
Her Ghost In The Fog
Tortured Soul Asylum
The Forest Whispers My Name (αυτό το είχα υποτιμήσει, γαμάει σύμπαντα λάιβ)
Mother of Abominations

The Promise of Fever
Thirteen Autumns And A Widow (ε εδώ τα έσπασα όλα)
From The Cradle To Enslave

Αυτά. Η τόσο ενθουσιώδης κριτική σίγουρα οφείλεται και στο ότι τους βλέπω πρώτη φορά μετά από άχτι ετών.

Αυτή ήταν η τρίτη φορά που τους είδα και πρέπει να πώ ότι την πρώτη φορά μου άρεσαν περισσότερο. Όχι ότι δεν έπαιξαν καλά, αλλά να, η πρώτη φορά είναι αυτή που σου μένει περισσότερο. Ο ήχος πράγματι δεν ήταν ο καλύτερος που έχει βγεί στο Ροδον, αλλά το συγκρότημα ήταν σε μεγάλα κέφια. Πρώτη συναυλία της νέας περιοδείας βλέπετε. Το setlist θα μπορούσε να είναι καλύτερο, αφήσαν πολλά κομμάτια εκτός. Αλλά σε 1:30 ώρα τί να πρωτοπαίξουν?

Το show που έλεγαν οι ανακοινώσεις ήταν απών. Μόνο δύο πουτανίτσες βγήκαν σε 3 σημεία της συναυλίας και έκαναν ένα χορευτικό της κακιάς ώρας. Αλλά τέλος πάντων έδωσαν μία ωραία νότα στη συναυλία. Αποκορύφωμα όταν βγήκαν πριν το encore και άρχισαν να χαϊδεύονται και να φιλιούνται. Εκεί πήραν φωτιά τα κινητα. :lol:

Η μαλακία με το encore ήταν ότι έγινε σχετικά νωρίς, μόλις στα 65 λεπτά με αποτέλεσμα ο κόσμος να νομίζει ότι είναι μέρος του show. Μόνο ότνα τελείωσε η συναυλία άρχισε να φονάζει το πλέον κλασσικό : we want more.

Δυστυχώς δεν έπαιξαν κάποια διασκευή να διαλύσουν από τώρα το Ροδον. Κανά Hallowed Be Thy Name ή κανά Mr. Crowley δε θα με χάλαγε.

Σε γενικές γραμμές ήταν μια ωραία συναυλία.

Αυτά. 8)

o Dave den epekse giati prin 3 bdomades efyge apo tin mpanta…sto live epeze enas session pou eixan, emfanos psaromenos apo oti eidate:)