Cradle Of Filth Vs Dimmu Borgir

Δεν ξέρω αν έχει μπει αυτό το δίλημμα.Έψαξα αλλά δε το βρήκα.Αν έχει μπει κλείστε το.Εγώ ψηφίζω Cradle Of Filth 1)γιατί μ’αρέσει περισσότερο η φωνή του Dani απ’του Shagrath και 2)γιατί ό,τι έχουν βγάλει οι Filth μ’αρέσει, ενώ σχεδόν ό,τι έχουν βγάλει οι Dimmu μ’αρέσει.

πολύ δύσκολο αλλα θα πω cradle…:-k

Οι Borgir δεν ήταν ποτέ του γούστου μου, ενώ οι Filth έβγαλαν 1 ένα πολύ καλό ντεμπούτο album και μία δισκάρα στη συνέχεια, οπότε η ψήφος πάει σε αυτούς. Αλλά και οι δύο είναι για τα μπάζα σε σχέση με άλλες μπάντες.

Πειτε οχι στα υποκαταστατα…Cradle of filth λοιπόν…

Χμμμ…COF μάλλον. Έχουν καλύτερη αίσθηση της μελωδίας νομίζω. Απο την άλλη οι borgir είναι πολύ πιο σταθερή μπάντα. Πατάτα σαν το Thornography δεν έχουν βγάλει. Έχουν και το θεούλη vortex που είναι αδυναμία μεγάλη.

Δεν ξέρω…θα τη δώσω στους COF την ψήφο για τα Vempire και Dusk… που μου αρέσουν περισσότερο απο τα δυνατά άλμπουμς των Borgir.

κι εγω c.o.f. λεω…
απο borgir μου αρεσουν πολλα τραγουδια μεμονωμενα αλλα δεν μπορω να ακουσω ολοκληρο δισκο, ενω τα midian και cruelty and the beast τα εχω λιωσει…
LUSTMORD AND WARGASM…ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ!

cof…μονο και μονο για το χιουμορ τους. Και για τα 4 πρωτα

CoF πολύ καλύτεροι δίσκοι, αντίθετα με τους Borgir που μόνο ένας δίσκος τους(Enthrone Darkness…) μου αρέσει πολύ. Και δεν αντέχω με τίποτα τον πλαστικό ήχο τους αλλά και τα φωνητικά του μπασίστα.

Δε τιθεται θεμα. Πεντε δισκαρες εναντι μιας.

Borgir δαγκωτο.

Borgir ρε!!!
Αν θελω να ακουσω γατες που τσιριζουν βγαινω στο μπαλκονι μου

Πολύ δύσκολο, αλλά θα πω Borgir…

borgir γιατι αντιγραφουν πολυ καλα τους θεους dissection.

ακριβως!!!
χαχα

και συν τις συμμετοχες του νταγκ μπραντλευ (hellraiser)

συν το all time classic σημειο …nocturnal pulse…

COF για τα 2 πρώτα, db ποτέ δεν με αρέσανε.

+1
Τα φωνητικά του Vortex τα βρίσκω γενικά άψογα απλά στους Dimmu Borgir είναι υπερβολικά, όπως φάνηκε στο τελευταίο.

Οι Cradle Of Filth κάποτε έβγαζαν δισκάρες, αλλά πλέον μας τέλειωσαν.

Οι Dimmu Borgir συνεχίζουν να βγάζουν δισκάρες, οπότε παίρνουν και την ψήφο μου.

ετσι ρε μητσαρα, σαν να βλεπω hammer horror!

CoF και απο μενα…Οχι μου αρεσουν περισσοτερο αλλα ειναι και αχωνευτοι οι Borgir (αποψη μου!)…

Oι CoF ακούγονται μέχρι τον πρώτο δίσκο, ενώ οι Dimmu μέχρι και τον δεύτερο (το υπέρτατο Stormblast). ¶ρα Borgir.

Cradle γιατι απλα ειναι οι αγαπημενοι μ :stuck_out_tongue: