Cradle of Filth vs Marilyn Manson

Tι rooots? Ολη την δισκογραφια πρεπει να τραγουδας :stuck_out_tongue:

Cradle Οf Filth απο μενα…Τους ακουω περισσοτερο (αν και οχι τρελα), αφηστε που δεν παω καθολου τον Manson (μουσικα/στυλιστικα)…

Αυτό, ευχαριστώ :slight_smile:


Listening to: Mushroomhead - Along the Way
via FoxyTunes

Παντως και σαν συνολο πιστευω Cradle ,γιατι περα απο τον Mansos που πουλαει μουρη στην ουσια,οι αλλοι ειναι σαν να μην υπαρχουν…

Eνώ οι Κοφ είναι όλοι εξέχουσες προσωπικότητες της διανόησης ε?

πλάκα πλάκα ο manson από κάτι συνεντεύξεις κλπ μια χαρά εξυπνούλης φαίνεται…

τωρα για τον dani μην μιλήσω:p

Ενταξει ειπα και ο Manson και ο Dani δεν ειναι και τιποτα προσωπικοτητες,αλλα αμα ειναι να ξεχωρισω αναμεσα τους,καλυτερα Dani που βγαινει με την καμπαρτινα παρα τον αλλον που βγαινει με strings και ζαρτιερες…Ο Dani εχει και μια οικογενεια,ασε που ο αλλος εχει ρεψει απο τα ναρκωτικα…,:-k

πως τα ακουτε αυτα τα πραγματα μωρε??οπως ειπαν κ πιο πριν…ακουστε τπτ πιο σοβαρο…ακουστε μουσικη…

εεε άρα και πάλι ο manson βγαίνει πιο σωστός…ο filth έχει οικογένεια και ο άλλος έχει γκομενάρες:p

μου αρέσει που κάθομαι και επιχειρηματολογώ σε ένα απο τα πιο ανούσια τόπικ:-s

Και το image μέρος της μουσικής είναι.
Manson χαλαρά. Οι Filth δεν ακούγονται.
Επίσης ξέρεις να διαλέγει γκόμενες. Rose Mcgowan uber alles!
Και είναι και πιο ψηλός!:stuck_out_tongue:

Γιατι εγω νομιζω πως οι γυναικες δεν εχουν γουστο…πανε με αυτο το φρικιο…αυτος ειναι 40 κιλα ρε! ελεοςεχει ρεψει…

  1. Tο πολ είναι λίγο άκυρο γιατί μιλάμε για δύο διαφορετικά είδη άρα μη συγκρίσιμα.
  2. Ο Manson έχει προσωπικότητα, αν ακούσει κανείς συνεντεύξεις του θα το καταλάβει.
  3. Ψηφίζω Μanson γιατί συνεχόμενες τελειώτητες όπως η τριάδα “Antichrist Superstar”, “Mechanical Animals” και “Hollywood” σπάνια βγαίνουν από συγκρότημα. Υπενθημίζω πάντως το 1).

ακουμε συγκροτηματα με βαση την προσωπικοτητα του τραγουδιστη?Δηλαδη δεν θα πρεπε να ακουμε Pantera επειδη ο Anselmo ηταν μ@κ@κας και τσακωνοταν ολη την ωρα επι σκηνης?Στην τελικη ειπα ως προς την φωνη!..ασε που τι προσωπικοτητα θελετε να χει ενας που βγαινει με ζαρτιερες και στριγκ στην σκηνη?#-o

του ποιου?:-s

Bασικά επειδή αναφέρθηκε το θέμα προσωπικότητας το είπα… Επίσης αυτό που λες είναι λίγο ρατσιστικό. Δηλαδή κάποιος που φοράει ζαρτιέρες και στρινγκ αποκλείεται να έχει προσωπικότητα; Από τον τρόπο που ντύνεται κανείς κρίνεται και η προσωπικότητά του; Τέσπα…

Oχι, εχει δικιο, εγω στους απλυτους μαλλιαδες ΜΕΤΑΛΧΕΝΤΖ δεν μιλαω.

Ποσο μαλλον οτσν εχουν υπουλα ΤΣΑΝΤΑΚΙΑ.

Σαφως και εχει προσωπικοτητα και δεν κρινεται σε σχεση με αυτα που φοραει,αλλα αμα ειναι να τον συγκρινουμε με Dani Filth,εναν που εχει οικογενεια και παρα τις ανωμαλιες του και αυτουνου στο ντυσιμο(το ανωμαλιες δεν το πα με την κακη εννοια) βγαινει καπως πιο νορμαλ στην σκηνη εεε να μην μου φανει και πιο λογικος αυτος?Την γνωμη μου λεω…

παιδια αυτη ειναι η πιο ακυρη συγκριση που εχω δει,τουλαχιστον απο μουσικης αποψεως.Ισως απο extreme look να εστεκε καποια συγκριση.Τωρα αναμεσα στους δυο προτιμω COF.

Μουσικα η συγκριση ειναι ασχετη …
Αλλα προτιμω μακραν COF

Δεν μπορω να καταλαβω ακομα με τι σκεπτικο ακουει κανεις Μανσον,πολυ Mainstream ρε παιδι μου,ασε που ειναι ψεφτομεταλα…ντουετο με τον ΕΜΙΝΕΜ? OMG!!!