Cradle of Filth vs Marilyn Manson

Επειδη με εναν φιλο μου τσακωνομαστε για το ποιο συγκροτημα ειναι το καλυτερο,εσεις τι πιστευετε?

Εγώ υποστηρίζω τον Marilyn Manson, αλλά και οι COF είναι καλοί, όμως τους αδικεί πολύ η διαιτησία =(

δεν μ αρεσει κανεις τς…παντος το συγκεκρημενο θρεντ επρεπε να γινει στα Δημοψηφησματα και οχι εδω…

Τι θα πει καλυτερο?Ως προς τι?Το προβλημα με τα καλυτερα η οχι ειναι οτι δεν προσδιοριζουμε συνηθως ως προς τι.Αν προσδιορισεις σε τι ενοεις καλυτερο τοτε θα απαντησεις αυτοματα.Απλα σας αρεσει στους δυο κατι διαφορετικο στον εναν περισσοτερο απο τον αλλον και θελετε να δικαιολογησετε την αρεσκεια σας και να την επιβαλλεται σαν κατι ανωτερο η καλυτερο.

O manson πάχυνε, οι κοφ δεν ανεβάζουν πια γκομενάκια στη σκηνή. παρακμή κι οι δυο… :frowning:

Σ’ άρεσε πιο πολύ αδύνατος?? :-k

:lol::stuck_out_tongue:

Μη συγκρίσιμα πράγματα πάντως.

άντρας ήταν??? 8O8O

:stuck_out_tongue:

Manson απο μενα.Οι Filth ανεκαθεν μου τη σπαγανε.

cradle of Manson ή μάλλον Marilyn Filth.

Λοιπον οπως σωστα ειπες και ενας συμφορουμιτης ,δεν προσδιορισα το “ως προς τι”.

Λοιπον ως προς τη φωνη!
Εγω προσωπικα πιστευω οτι ο Dani Filth απο Cradle of Filth δεν πιανεται απο τραγουδιστες οπως αυτος των Manson…τις ψιλες που πιανει και τις εναλλαγες στην φωνη του δεν τις κανουν πολλοι…

example: http://www.youtube.com/watch?v=nBmUbmPsxlw (θα καταλαβετε μονο αμα το δειτε ολο)-στα screams Dani ftw

EDIT: χεστε τη την χοντρη sta vocals xD.

Πράγματι, ο Dani χρησιμοποιεί και γαμώ τους παραμορφωτές8)

Μουσικά μου είναι και οι δύο αδιάφοροι, ψηφίζω Manson μόνο και μόνο επειδή ο τύπος είναι προσωπικότητα!

Λιγο γυναικα ειναι… (λιγο ομως,πολυ λιγο!!)

Βασικα ειναι πολυ διαφορετικα τα ειδη…Αλλα θα ελεγα με τα χιλια τους Filth…Πιστευω οτι ειναι πιο κοντα στη δημιουργια μελωδιων και μουσικης απο οτι ο Manson,καθως ο δευτερος παντοτε ασχολουνταν περσισσοτερο με τις ποζεριες του…:stuck_out_tongue:

Στυλιστικα και ο Marilyn και οι CoF καρναβαλιζουν, οποτε εχουμε ισοπαλια εδω.
Μουσικα δεν μου αρεσουν, οποτε παλι ισοπαλια.

Ψηφιζω λευκο.

Οκ στυλιστικα την χανουν την μπαλα και οι δυο δεν λεω,ειναι χαλιες σε αυτον τον τομεα…

EDIT:@Timeus rooooots bloody rooooooots…!

βασικα…ακουστε τιποτε πιο σοβαρο…

μας εχεις θεσει ζητημα για το αν ο Νταφι Ντακ εχει καλυτερη φωνη απο τον Voldo…

Disney VS Soulcalibur…

προσωπικα…αν πρεπει και καλα να πω ενα…θα πω Μανσον…πολυ καλυτερος γενικα

Kαι οι 2 εμφανισιακά είναι τσίρκα ναι.
Και των 2 τα φωνητικά είναι στουντιακά κατασκευάσματα ναι
Και οι 2 είναι στουντιακά ξοφλημένοι ναι.
Και οι 2 είναι παρηκμασμένοι ναι.

Μόνο που:
α) οι Κοφ ποτέ δε βγάλανε δισκάρα τύπου αντικράιστ σούπερσταρ ή μεκάνικαλ άνιμαλς.
β) κανένας απ’τους Κοφ δεν έχει πηδήξει τη Ντιτα Βον Τιζ.
γ) Τα “μπαλέτα” των Κοφ στις αρχές της δεκαετίας ήταν συνολικά καλύτερα από την Ντίτα Βον Τιζ.

Μάνσον για μένα

:lol:

Cradle Of Filth φυσικά, κανείς δε τους βάζει κάτω 8)
Αλλά και ο Manson, τα σπάει!

Kανενας ρε.