Cradle Of Filth

Εμπρος λοιπον περιμενω κραξιμο…

Απο κλασικους μεταλλαδες μεχρι true-blackmetallers ολοι λατρευουν να χλευαζουν τους COF…

Εγω παλι θεωρω οτι μεχρι και το Midian (personal favourite) εχουν δωσει δισκαρες! Αν και το black στοιχειο αρχισε να χανεται απο το Dusk και μετα…

Το Damnation And A Day δεν μου αρεσε καθολου, ενω το Nymphetamine ηταν ενα καλος (οχι κατι παραπανω) δισκος… Το καινουριο δεν το εχω ακουσει ακομα… Γενικα η εμπνευση τους δειχνει να τους εγκαταλειπει…

Μέχρι το Κρούελτι χώνανε ανυποψίαστους μπλακμεταλλους. Μετά αγγίξανε πάτο (καλά, το Μίντιαν αντέχεται). Πλέον δεν τους παρακολουθώ, αλλά ένα παλιό τους θα το ακούσω που κ που.

Ο μόνος δίσκος που έχω είναι το “The Principle Of Evil Made Flesh”, το οποίο είναι πολύ καλό. Σε καμία περίπτωση δεν το θεωρώ black metal. Από εκεί και πέρα έχω ακούσει διάφορα τραγούδια τους αλλά δεν υπήρχε κάτι να με συγκινήσει. Ο Dani έχει φωνή από την κόλαση, η σκηνική τους παρουσία τρομερή, αλλά η μουσική τους όχι και τόσο. Πάντως είναι άτομα με ταλέντο…

Με κάλυψες 100%:slight_smile:

Μέχρι το Midian σαρωναν τα πάντα στο πέρασμα τους…Μετα επήλθε η ηρεμία μετά την καταιγίδα τουτέστιν έπαψα να ασχολούμαι…

Mέχρι και το Midian ήτανε μπαντάρα. Μετά από αυτό εγώ προσωπικά τους σιχάθηκα. Ειδικά το Nymphetamine ήταν για πέταμα. Ας όψονται οι εμπορικές προσδοκίες του Dani. Για`μένα έχουν πεθάνει[-X

Κριμα παντως, θα μπορουσανε να εχουν κανει πολλα παραπανω… Αλλα οπως προειπωθηκε τους εφαγε το κυνηγι της εμπορικοτητας… Και οι πολλες (απειρες) αλλαγες μελων…

Αυτο το To eve the art of witchcraft ακούγεται ακόμα τόσο στοιχειωμένο…

Beneath the Howling Stars μαντάμ:?:

Non,mademoiselle…:lol:

The Twisted Nails Of Faith, monsieur!!!

Μου θυμίσατε, το ξέθαψα, σας έχει, καλύτερος δίσκος έβερ κλπ.

Dusk…And Her Embrace ρεεε…haunted shores of Avalon και τα ρέστα, το αγαπημένο μου τραγούδι απο Filth μαζί με το beauty slept in sodom.
Γενικά για το γκρουπ, συμφωνώ με τους παραπάνω λίγο έως πολύ, μου αρεσούν πολύ τα 3 πρώτα, το Cruelty επίσης, το Midian το βρήκα μέτριο προς καλό, το Damnation πατάτα, ενώ τα 2 τελευταία τα ακούω ευχάριστα, αν και δεν έχουν καμία σχέση με την σούπερ μπλακάδικη πρώτη περίοδος τους…

Chris δεν βάζεις και κάνα poll για το καλύτερο album τους?:-k Για να δούμε πιο υπερτερεί γενικώς στις προτιμήσεις μας…

Confirmed!! 8) My vote goes to Midian, αλλα οπως προειπα και τα 5 πρωτα τα θεωρω δισκαρες στο ειδος τους…

Κανένα :stuck_out_tongue: Αλλά θα ψηφίσω στη τύχη ένα οποιοδήποτε μετά το Midian για να τη σπάσω στον Davidian! :har:

Ωραίος…:thumbup: Λοιπόν το Principle of evil έσπασε πολλά στεγανά του ήχου εν έτει 1994…Ποιος θα μπορούσε να φανταστεί Black metal συγκρότημα με πλήκτρα και γυναικεία φωνητικά τότε? (Το κράξιμο ειδικά από Σκανδιναβούς συνάδελφους τους είχε πάει σύννεφο τότε…Βέβαια η ιστορία είχε άλλη άποψη:wink: )Μόνο και μόνο λοιπον για την επιδραστικότητα του δίσκου αυτού καθώς και για το ότι είχε τρομερές κομματάρες μέσα (Summer dying fast,the forest whispers my name,to eve the art of witchcraft,το ομώνυμο) παίρνει την ψήφο μου…

Κρούελτι ρε αιδοία.

Για αγαπημένο δεν μπορώ να διαλέξω ανάμεσα στα Vempire, Dusk And Her Embrace, Cruelty And The Beast.

Midian reeeeeeee.apisteytos diskos.