Creed, Alterbridge, Scottstapp: Ποια είναι η γνώμη σας;

CREED,ALTERBRIDGE SCOTTSTAPP my favoutites bands and kinds of music
ειλικρινα πειτε μοy τιν γνωμη σας?
κ θα χαρω αν μαθω οτι υπαρχουν κ αλλoi big fans

Ωχ κι αλλος αμερικανοφιλος(μεγαλο σοκ) εκτος απο μενα! Scott ακομα δεν γεμιζουμε ταξι!
Εχω πεταξει μερικα ποστ με αμερικανιες και ελαβα ενα α… απο απαντησεις.
Δεν φταινε φυσικα οι φιλοι στο φορουμ αλλα η τοπικη μουσικη πραγματικοτητα με την αμερικανικη ροκ να μην εισαγεται τοσο μαζικα οσο τα παλια χρονια .
Welcome Scott stapp στο φορουμ και για να μην ξεχνιομαστε in loving memory δαγκωτο και προσωπικο του stapp απο τις αγαπημενες μου αμερικανιες περσι. Live εχω δει και τους τρεις…

eilikrina xairomai poly pou akouw oti k allos pou milaei ellinika lol tous aresoun!
pw pw tous eides k tous 3 live!? piges ameriki? pws itan?
IN LOVING MEMORY i love thi song o tremonti to ergapse otan pethane i mana tou.
xairomai pou vrika ayto to site really

Ζουσα και εργαζομουν μεχρι το 2005 εκει και τωρα πηγαινοερχομαι συχνα για καποιες δουλειες και κυριως συναυλιες. Δουλευα κυριως ως διοργανωτης συναυλιων . Ειχα προσπαθησει για creed τοτε αλλα με κερδισαν αλλοι . Στην ερωτηση σου πιο πολυ γουσταρω το feeling που ειχε μονος του ο αληταρας o Stapp στα live.

Εγώ γουστάρω να ακούω πολύ Creed αλλά όχι και αληταράς ο Stapp , είναι παιδί της εκκλησίας και με την βούλα. Σε κάθε cd των creed στα ευχαριστήρια ξεκινανε για τον Θεο, οι στίχοι βγαλμένοι απο κατηχητικό κλπ. (και λέω πάλι γουστάρω τρελά creed)

Επίσης να προσθέσω στις “αμερικανίες”

Nickelback
3 doors down
Theory of a deadman
Soil
Live

(τρομερά γκρουπ)

Ο stapp ειναι αυτο που ειπα και ξερω τι λεω…
Οι live ειπες εχουν κατι τρελα κομματακια οπως το show.
Soil δυναμη …
Αν καποιος θελει να μπει στο ειδος λιγακι εδω ειμαστε.

To Οne day remains των Alter Bridge είναι πολύ καλός δίσκος…Ειδικά η φωνή του τραγουδιστή είναι για σεμινάριο…Find the real,In loving memory,Broken wings όλα κομματάρες…Οι Creed ήταν στο ίδιο ύφος…Κλασικό Αμερικάνικο rock αν και στην αρχή δεν τους είχα δώσει σημασία επειδή θύμιζαν πολύ Pearl Jam… :lol:

Να προσθέσω και εγώ μερικές αμερικανιές που αξίζουν

Saliva

Godsmack

Blank Theory

Finch

Fozzy

A.F.I

Ξεθάβω λόγω νέου album Alter Bridge…8)

Οι Creed ποτε δεν με τρελανανε ενταξει καλη Μπαντουλα!
Απο Alter Bridger ακουσα το Blackbird και μπορω να πω οτι εχω πορωθει!
Oi soil μαρεσουν αρκετα αλλα δεν εχω ψαξει σχεδον καθολου και γενικως ολο το στυλ μαρεσει αρκετα επειδη τα τραγουδια συνοδευονται με μια ωραια παραγωγη και μαρεσιε παρα πολυ ο ηχος που εχουν στις κιθαρες τα εν λογω groups!:smiley:

[FONT=“Comic Sans MS”]“Ξεθάβω” και εγώ τώρα που το θυμήθηκα :stuck_out_tongue:

Μου είχε στείλει ο φίλτατος Νταβίντιαν τα watch over you και blackbird (από το ομώνυμο),
το πρώτο το λάτρεψα :roll: και κάποια στιγμή ένα λίνκ από το youtube με το buried alive… ήταν και πρωί…με έκανε να πω "τι μου δίνει αυτός να ακούσω πρωινιάτικα…? :? "

αλλά τελικά παρά τον νοσηρό για πρωινό τίτλο τα έσπαγε το κομμάτι :roll: :lol: .

Χτες άκουσα ολόκληρο το δίσκο (το Blackbird) , πολύ ωραίο ,μπράβο Τζορτζ =D>

…και το one day remains θα “δρομολογηθεί” :wink: .[/FONT]

Παιδια υπαρχει κανα πολ να ψηφισουμε δαγκωτο Myles?!:smiley:

Mazi sou filara Myles kennedy reeeeeee:D

Φταιει το ρηπορτ μου, το ξερω :stuck_out_tongue:

xoxoxo…Είσαι πολύ τυχερος mr…:slight_smile:
creed-weathered και alterbridge -blackbird είναι απο τα καλύτερα πράγματα που μου ετυχαν μουσικά…:stuck_out_tongue:
Οι Creed παρα το κραξιμο που χουν φαει ειναι γκρουπαρα!!!
Α!επίσης επαθα σοκ βλεποντας το πληκτρολογιο του daz πίσω να γραφει ελληνικα:p

Γκρουπαρα δεν του λες τους Creed, αλλα το Weathered ηταν πολυ καλος δισκος και εχει προκαλεσει και χαμο στις ΗΠΑ οταν ειχε βγει. Οι Alter Bridge ειναι καλυτεροι παντως, το Blackbird πολυ καλο, αλλα το πρωτο τους δεν με ειχε ενθουσιασει.

O Tremonti σε μια συνεντευξη παντως φερεται να εχει πει πως ο Eddie Vedder θα ηθελε πολυ να γραφει τραγουδια σαν των Creed… αν ισχυει κατι τετοιο, ειπε μεγαλη μαλακια

οσα δεν φτανει ο Vedder,τα φτανουν οι Creed…:lol:

Χαχα…Κλασσικό οι Creed που πατησαν πανω στους PJ και τωρα θελουν νατους ξεπερασουν…Γκρουπάρα ή μη ,θέμα αυτιων ειναι αυτο…εχουν εμπνευσει αν οχι εχουν ξεπατικωθεί απο ολες τις μπαντες του ειδους που ξεπήδησαν αργοτερα απο και τα φωνητικα του Stapp διημιουργησαν σχολη…Τηρουμενων των αναλογιων υπάρχουν ομοιοτητες…

Προσωπικα πιστευω πως οι Creed μουσικα δεν μιμηθηκαν τους Pearl Jam, απλα ο Stapp ειναι σιγουρο πως το Ten το ειχε ευαγγελιο για το πως να τραγουδαει, κατι που δεν ειναι απαραιτητα κακο. Το ιδιο και ο Kroeger των Nickelback, που μια και το εφερε η κουβεντα βγαζουν καινουριο αλμπουμ σε μια εβδομαδα.

Θα προσθέσω την αντίθετη νότα στο θρεντ λέγοντας πως δεν την πάλεψα με καμμία από τις δύο μπάντες όσες φιλότιμες προσπάθειες και αν έχω κάνει. Εγίνα ένα με το αφρολέξ σε κάποια φάση :frowning: