Creed-Full circle

Η αλήθεια ειναι δεν το περιμενα τοσο καλό…ο Tremonti κλασικά δινει ρεστα αλλα η πραγματικά μεγαλη εκπληξη ερχεται απο τον Stapp ο οποιος εχει σημειώσει αξιοθαυμαστη προοδο στα φωνητικά του (και απεταξε και τις vedder επιρροές του)…δωστε του μια ευκαιρια οι fans του ειδους…(το time εχει λειωσει στο playlist μου…)

εγω παλι δεν πολυ ενθουσιάστηκα νομίζω πως ςίναι η πιο αδύναμη στιγμή στη δισκογραφία τους 3 καλά τραγούδια(overcome,thousand faces,rain)και πολλά bsides από προηγούμενα χρόνια μιας κ δεν είχανε κ πολύ χρόνο κ όλα γίνανε πολύ γρήγορα.Όπως κ να έχει αξιοπρεπές με βάση την πολύχρονη απουσία τους

Νομίζω πάντως πως είναι μια καλή ευκαιρία να επαναξιολογήσει ο κόσμος τους Creed και αφορμή να ακούσει τα 3 προηγούμενα.

Εκτός από τα 3 που αναφέρεις που είναι πολύ καλύτερα από τραγούδια που τρώνε το airplay πολλών “rock” ραδιοφωνικών σταθμών, υπάρχουν και 3-4 ακόμα συμπαθητικά κομμάτια ακόμα, που κάνουν έναν ικανοποιητικό αριθμό για καταστήσουν αξιόλογο το δίσκο.

πολύ καλός δίσκος. στο ιδίωμα βέβαια οι αγαπημένοι μου είναι οι Nickelback αλλά τούτο εδώ με κέρδισε με την πρώτη.

Το rain είναι κομματάρα…:slight_smile: