Crematory - Pray

το pray ειναι καλο ε???καλη φαση.βασικα την μεσαια περιοδο εχω ακουσει.το awake kai to ilussion ειναι γαματα αλμπουμακια αν και το ομωνυμο με τον γερμανικο στιχο ειναι τρελη χαζομαρα…λες και παιζουν τα στρουφακια metal!και το act seven ειναι συμπαθητικο παντως.απλα θελω να ακουσω και τα πρωτα 2 που θα ειναι λογικα πιο καφρικα…

Παρα μα παρα πολυ καλος δισκος!!Η απολυτη εκπληξη…φοβερα κομματια,απιστευτες μελωδιες!!Μπραβο!!

Πάρα πολύ καλός δίσκος!! Με όμορφες και κατά βάση μελαγχολικές μελωδίες. Τα τραγούδια που ξεχώρισα λίγο περισσότερο από τα υπόλοιπα ήταν τα: Left The Ground, Just Words, When Darkness Falls καθώς και το ομότιτλο. Μακάρι να μας επισκεφτούν για μία κατ’ ιδίαν προώθηση του δίσκου τους.

Mακαρι φιλε,προσωπικα θα πηγαινα 100% αλλα το κοβω πολυ χλωμο,δεν ξερω,μου φαινεται πως δεν εχουν και ιδιαιτερη απηχηση εδω :-k

Η Limited Box Edition πραγματικα μετραει πολυ πολυ ασχημα!!Την χτυπησα χθες απο No Remorse 1000 κοπιες!Για οποιον μαζευει και γουσταρει Crematory προτεινετε ανεπιφυλακτα…

Ξεθάβω τόπικ, αλλά το καλοκαίρι το άκουσα και ο δίσκος εξέπληξε μέχρι και εμένα το φλώρο και λούτρινο και άσχετο με τους Crematory και τη δουλειά τους… Πορώνομαι από το πρώτο λεπτό και αν το ακούσω 2η φορά στο καπάκι κινδυνεύω με νευροκαβαλήκευμα. Από τους πιο αγαπημένους δίσκους που άκουσα φέτος…

Τσεκάρω και παλιότερα? Αν ναι, τι?

Ε, Act Seven. Ισως οχι το καλυτερο, αλλα κοινως αποδεκτο.

Danke schon!