Crematory?

Η Astra παρουσιάζει την Κυριακή, 6 Φεβρουαρίου στο Gagarin 205 Live Music Space τους Tiamat - Crematory. Support band: Inactive Messiah. Τιμή εισιτηρίου: 27 euro, ώρα έναρξης: 8.30 μ.μ… Σάββατο, 5 Φεβρουαρίου, εμφανίζονται στη Θεσσαλονίκη στο Vilka Live Stage! Οργάνωση Παραγωγής: Encore Greek Productions.

Ποιό είναι το βασικό συγκρότημα και πόσο περίπου θα παίξουν? Ξέρει κανείς λίστα τραγουδιών από crematory? 8:30 εμφανίζονται και στο Gagarin?

Οι Tiamat είναι το βασικό group (αυτό έλειπε), νομίζω ότι αναφέρεται κάπου και στο δελτίο τύπου. Από Crematory δεν έχω ακούσει τίποτα αλλά και μόνο που παίζουν οι Tiamat αρκεί. Το 8.30 πήγαινε για το Gagarin, Θεσσαλονίκη (όπου ακόμα δεν έχω καταλάβει αν το live θα γίνει Vilka ή Υδρόγειο, μιας και στο site του promoter λέει Υδρόγειο) δεν ξέρω τι ώρα θα ξεκινήσουν. Ενδεχομένως να μην υπάρχει και support εκεί.

thanks!!!Το αστείο είναι ότι εμένα δε με ενδιαφέρουν καθόλου οι Tiamat :stuck_out_tongue: (δε τους ξέρω) αντιθέτως τρέχοντας θα πήγαινα crematory αν ήταν βασική μπάντα…Ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι γμτο είναι υπερευαισθησία στα αυτιά(λάθος είδος μουσικής βρήκα να ακούω :stuck_out_tongue: )…Τεσπά, ανάλογα το πως θα είμαι ίσως κάνω μια βόλτα! Προβλέπεται να γεμίζει ο χώρος?Όχι ε? Θα κατέβει κανείς από εδώ?

Πρόπερσι είχα πάει να δω τους Lacuna Coil που έπαιζαν με Tiamat (τους οποίους επίσης δεν ήξερα και ήταν headliners) και μου άρεσαν ιδιαιτέρως οι τελευταίοι. Ιδίως στους τελευταίους δίσκους που έχουν αλλάξει κάπως ύφος. Εγώ κατά πάσα πιθανότητα θα πάω.

Αντιθετος εγω ειχα παει και για τους δυο αλλα Tiamat με ξενερωσαν παρα πολυ ενω Lacuna Coil γουσταρα ακομα πιο πολυ απο τους δισκους τους…
Οσο για Crematory καλη φαση ειναι αλλα δεν δινω τοσα λεφτα για να τους δω για κανα 45λεπτο μονο…

TEARS OF TIME… :twisted:

Ok δεν έχει σχέση με crematory αλλά επειδή με ενδιαφέρουν περίεργες μπάντες δεν θέλω να γεμίσω τις συναυλίες με θέματα που θα έχουν μια δημοσίευση και μια απάντηση…
Είδα λοιπόν στις συναυλίες αυτό:

26/2 Angra, Dragonforce Αθήνα Ρόδον 27 e

Για angra ξέρω και γουστάρω σχετικά αλλά οι dragonforce τι λένε?Τι είδος είναι και γενικά πως παίζουν?Μήπως τα 27 πάνε πολλά???Βασικοί είναι οι dragonforce right?

Βασικοί είναι οι Angra, οι Dragonforce powerάδες και αυτοί. Υπάρχει βέβαια μια διαφορά στο “ποιόν” των δύο συγκροτημάτων, καθώς επίσης και στο ότι οι Angra έβγαλαν δισκάρα προ ολίγων μηνών.

Το θέμα όμως παρακαλώ να συνεχιστεί σε άλλο thread.

Και σχετικά με Tiamat/Crematory, εάν τύχει και πάει κανείς και θέλει να βρεθούμε πολύ ευχαρίστως.

phga Tiamat/Crematory… Den htan kati idiaitero (mallon gt den polygoustarw k ta dyo groups) Poly ligos kosmos