Crimson Glory

Heavy metal συγκρότημα το οποίο δημιουργήθηκε το 1979 και συνεχίζει μέχρι και σήμερα.Χαρακτηριστικό γνώρισμα του συγκροτήματος επί σκηνής ήταν οι μεταλλικές μάσκες που φορούσαν.To πρώτο τους album κυκλοφόρησε το 1986 με τίτλο crimson glory και ακολούθησαν τα transcendence (1988 ) strange and beautiful (1991) και astronomica (1999).Tα φωνητικά στους 3 πρώτους δίσκους ειναι απο τον "Midnight " Patrick Mcdonald και Wade Black στον τελευταίο …:smiley: αυτά τα λίγα για όσους δεν τους γνώριζαν μέχρι τώρα…από τα λίγα συγκροτήματα που μπορώ να πώ οτι μ αρέσουν όλα σχεδόν τα τραγούδια τους.:slight_smile:





και πολλά άλλα …
Για όσους τους ακούτε πρώτη φορά αλλά και για αυτούς που τους γνωρίζετε ποιά είναι η γνώμη σας??:smiley:

http://www.rocking.gr/forum/showthread.php?t=6635&highlight=crimson+glory :lock:

Αφηστε τη κοπελα ρε.
Πες τα αγαπη μου, αστους τους εξυπνακηδες…
Ποιο ειναι το αγαπημενο σου κομματι;; εμενα το χαρτ οφ στιλ γιατι μου θυμιζει μανογουορ,οι οποιοι μου αρεσουν πολυ!

Ου ρε διπρόσωπε.

Τι θα λεγε ο Ντεμάιος ρε για τη διπροσωπία σου;
Ε;
Ε;

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις:-k

Άμα έρθω στο Σίτι σου πάνω στο άρμα μου κραδαίνοντας τη γνήσια (Quorthon-ική) σπάθα του Οντίν, θα δεις εσύ τι εννοώ.

Γκρουπάρα. Το Transcedence είναι το αγαπημένο μου μεταλ αλμπουμ όλων των εποχών. Το άκουσα πρώτη φορά το 1995 και το είχα αγοράσει τότε σε CD. Είχα ήδη μαγευτεί από ένα αφιέρωμα του Metal Hammer που είχε κάνει τότε για τα μεταλ-διαμάντια των 80s.

προς τι η απαντηση αυτη ?δεν καταλαβαινω :-k

Ηδη υπαρχει θεμα για το συγκροτημα, το ποσταραν και παραπανω, γιαυτο δεν δινουν σοβαρες απαντησεις οι φιλτατοι gracchus και elric.

θύμισε μου πόσες αναφορές υπήρχαν στους κουόρθον και πόσες στους ντεμάιο όταν προσπαθούσε ο λαός του φόρουμ να βρει κάτι εξίσου επικό με τη σειρά :slight_smile:

Εγώ μόνο κάτι επικά ποστς (και από μένα αλλά και από άλλους) με όλες τις πιθανές χρήσεις των λέξεων “γαμώ” και “γαμημένος” θυμάμαι. :slight_smile:

τελειωσα την πρωτη σεζον!φοβερη σεζον!αν ειχε κ soundtrack το batl hymns θα μ ιλουσαμε για το τελειο

HAIL!

Ούτε σε θρεντ των Manowar να είμασταν.

Το τελευταίο επεισόδιο κάνει τις καλύτερες στιγμές των Manowar να ακούγονται σαν ambient industrial. Τερμάτισε το έπος στην τηλεόραση.

Γιατί έπρεπε να αναφέρουμε τους τρομπόManowar σε κάτι τόσο καλό?

CASE CLOSED!

ναι οκ … απλα στις σελιδες που κοιταξα δεν ειδα οτι υπηρχε αναλογο θεμα ,αλλιως δεν θα ξεκινουσα κατι αναλογο…θα μπορουσαν να μην γραψουν κατι αφου εχει ξαναγινει θεμα με τους crimson glory…απο το να γραφουν ασχετες απαντησεις…:roll:

Έλα ρε Σιμόν, μη μας στραβώνεις. Πλακίτσα κάνουμε. Να ξέρεις, σ’ αυτό το φόρουμ αν δε σπαμμάρεις και δεν του αλλάζεις τα φώτα στο οφφ τόπικ, δεν πας πουθενά [I]λόγια σοφίας[/I]

Πήγαινε τώρα να φτιάξεις θρεντ να συστηθείς καταπώς πρέπει.
Και μετά να ποστάρεις το προσωπάκι σου στις φάτσες.

τι να συστηθω ?οκ για την πλακα δεν υπαρχει θεμα…

Συναδελφος φυσικος και κριμσονγκλορικη η κοπελα. :thumbup:
Το θερμο καλωσορισμα μου ! :smiley:

:slight_smile: συναδελφος κιολας?χαχα ευχαριστω για την υποδοχη

Meanwhile